Komentowana treść: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
[#1] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
Dziękuję OK
[#2] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@PrzemasIII, post #1

Ja też dziękuje OK
[#3] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
a jak tam wspolpraca z chrisem nad reakcyjna wesja bez sdla? zdaje sie nikomu sie nie zbiera by przepisac odcinki kodu os4 na normalna amige. mozeby sie tu jakis pomocnik znalazl?
[#4] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@wawrzon, post #3

Przydałoby się, w końcu mielibyśmy nową, natywną przeglądarkę dla klasyka.
[#5] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
czy komuś udało sie uruchomić pod winuae?
[#6] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@simka113, post #5

to chyba dziala przede wszystkim pod uae
[#7] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@michal_zukowski, post #6

Ja miałem okazję zainstalować OS 3.9/Picasso/Netsurf (oczywiście Win UAE)i chodziło całkiem nieźle, filmiki z Youtube odpalał systemowy player. Na AGĘ nie ma portu..

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 00:22:12 przez Wojox
[#8] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@Wojox, post #7

Z ciekawości - jaki systemowy player odtwarza YT na OS 3.x? FFPlay czy co?
[#9] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@_arti, post #8

jak pamietam to tak, no bo co mialoby byc?
[#10] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@michal_zukowski, post #6

Działa dobrze na rozbudowanym klasyku . Czytaj da się używać .
[#11] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@simka113, post #5

Tak, udało - właśnie piszę z NS odpalonego po WinUAE. OK
Chociaż aktualizacja słabo poszła i musiałem instalować na "czysto" (system blokował kilka plików, przez co instaler ich nie skopiował).
[#12] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@APC74, post #11

To ja tez sie pochwale: Ten komentarz jest pisany z AWebaPPC na A1200 PPC (AmigaOS4.0).
Dziala to przyzwoicie i szybko, choc przydaloby sie by scrolling "nie rwal".
No i jest problem z polskimi ogonkami.

Strona renderowana jest przyzwocie, mniej wiecej jak Internet Explorer 4 ;)

Gdyby autorzy natywnych aplikacji mieli wiecej czasu nie trzeba by sie posilkowac
protezami w postaci portow FireFoxa itp., powstawalyby nowe przegladarki.
Standardy w sieci dyktuja rozni potentaci, a ci maja rozne kaprysy, najnowsze
strony dzialaja juz pod takim obciazeniem maszyny, ze szkoda gadac.

A z tego co mozna zauwazyc nowe strony przekazuja tak naprawde te same tresci
opakowane w coraz to wymyslniejsze opaowania i efekciarstwo. Np. PPA bez
kolorowego tla i bez obrazkow jest dla mnie osobiscie znacznie bardziej czytelniejszy
niz jego wersja z niebieskim podkladem (testowalem na IBrowse). Nie pisze z IBrowse,
bo tamten ma jakies problemy z guzikami.

Pozdrawiam ... i zobacze sobie na PC swoj komentarz :)

P.S. NetSurfa nie probowalem, wersja OS4 wymaga AmigaOS4.1, a ja mam wersje 4.0.
OWB za to nawet otwiera PPA i pod katem CSS wyglada ona tak jak na PC, ale zaczyna
brakowac pamieci i program zamraza sie.

Gdyby nasi neo-amigowcy nie cierpieli na manie wielkosci mielibysmy duzo
wiecej softu na Amige. Obecnie im co nowsze tym lepsze. A przeciez nasz sprzet
sie nie rozwija tak szybko, jak w swiecie PC oraz swiecie Internetu. Ja naprawde
nigdy bym sie nie spodziewal, ze uzytkownicy najnowszych Amig One beda narzekac
na predkosc. Uzytkownicy Amigi w latach 80., 90. i wspolczesnych nigdy na te
predkosc nie narzekali.
[#13] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@michal_zukowski, post #6

Próba załadowania strony daje komunikat "could'nt resolve host"
[#14] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@simka113, post #13

Odpowiedź na:
Próba załadowania strony daje komunikat "could'nt resolve host"

prawdopodobnie netbsd stack nie jest wlaczony.
pod uae? w opcjach winuae jest miejsce by to ustawoc, nie pamietam w tej cheili gdzie. na amidze musisz zainstalowac jakis stack. np miami albo roadshow.
[#15] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@Hextreme-Attic, post #12

Gdyby autorzy natywnych aplikacji mieli wiecej czasu nie trzeba by sie posilkowac ...

gdyby w morzu rosly grzyby..
twoj post nic nie zmieni. nie ma co winic sieci za to ze sie rozwija ani amigowcow ze nie maja czasu.

ludzie dopominaja sie o browser ktory radzi sobie z obecnymi stronami i css, aweb tym nie jest. odpowiedzia jest albo netsurf artura, albo ktos pomoze mu przeportowac wersje os4 netsurfa chrisa. albo tez mozna sobie zainstalowac aros68k i uzywac owb, chociaz nie hest to jeszcze zadowalajace predkosciowo.
[#16] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
Mam nadzieje, że chodzi stabilniej niż wcześniejsze wersje.
[#17] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@wawrzon, post #15

Życzę Wam wszystkiego dobrego, choć spójrzcie prawdzie w oczy: obecne strony mają działać na współczesnych gigahercowych pecetach, HTML obrosło w piórka.

Spójrzcie też co pecetowy świat zrobił z amigowym - wywrócił go do góry nogami.

Mam ciekawy pomysł: gdyby tak Aminet się rozrósł tworząc pewnego rodzaju enklawę amigową? Strony w nim tworzone byłyby bez problemu obsługiwane przez amigowe przeglądarki. Taki Amigowy Internet ;) Fajne nie?

I przyszły mi na myśl jeszcze BBSy...

Chciałbym obadać BBSy przy pomocy Amigi, czy takowe jeszcze istnieją? Warto by skorzystać z preferencji Serial Workbencha :) Pamiętam jak uwielbiałem drukować na Amidze na igłówce.
[#18] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
Głupi pomysł mi wpadł do głowy - dałoby radę skompilować NetSurfa pod WarpOS nie dysponując nieskończoną ilością małp, Amig i czasu? pomysł
[#19] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@_arti, post #18

Głupi pomysł mi wpadł do głowy - dałoby radę skompilować NetSurfa pod WarpOS nie dysponując nieskończoną ilością małp, Amig i czasu?

gdyby artur mial na to ochote to pewnie dawnoby to zrobil, biorac pod uwage ze jest uzytkownikiem winuae to nie sadze zeby byl to dla niego priorytet, ani nawet ze ma do tego poskladany backend. osobiscie (jestem posiadaczem csppc) uwazam ze to strata czasu, szczegolnie dla tej garstki zainteresowanych.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 18:40:46 przez wawrzon
[#20] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@Hextreme-Attic, post #17

Mam ciekawy pomysł: gdyby tak Aminet się rozrósł tworząc pewnego rodzaju enklawę amigową? Strony w nim tworzone byłyby bez problemu obsługiwane przez amigowe przeglądarki. Taki Amigowy Internet Fajne nie?

fajne, tylko nawet na amidze czasem ktos moze miec ochote obejrzec strone spoza getta. a pozatym wiekszosc nawet i amigowych stron a zwlaszcza forow przeszlo juz na css albo to zamierza. po prostu software wymaga updateu i nie obsluguje juz starych standadtow, chodzi tez o bezpieczenstwo.
[#21] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@Hextreme-Attic, post #17

Mam ciekawy pomysł


Też kiedyś miałem ciekawy pomysł, żeby powstał odpowiednik youtube dla amigowców, z filmikami w CDXL, żeby na każdej Amidze chodziło płynnie.

"bo marzenia, bo marzenia są od tego, aby bawić się..." :D
[#22] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@kjb666, post #21

No i właśnie o to chodzi, cieszę się że się zrozumieliśmy. CDXL to fajny format, który Amiga ugryzie :) A dla artystów ANIM.
[#23] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@Hextreme-Attic, post #17

do bbsów to raczej Term
[#24] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
Odpaliłem na 040/40 MHz + BVisoin i działa w 16bit. W 24bitach też działa, ale krzaczy się ekran na zółto. Czy jest szybsza od poprzednich wersji? Trudno powiedzieć, gdy PPA wczytuje się ponad minutę na 040, ale na "upartego" - nowoczesna przeglądarka po porstu działa naA1200 i AOS3!!! :)

No prawie. Mi się marzy wersja AGA, niestety SDL działa tylko na kartach graficznych. Chyba że możnaby to obejść za pomocą CGXAGA, ale zdaje się że SDL nie toleruje trybów 8bit...
[#25] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych
Na youtube oglądałem filmik z WinUAE i wczytanie strony EAB trwało wieki Swoją drogą autor chyba nie lubi systemu MorphOS.
[#26] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@Andrzej Drozd, post #24

Autor Quake 2 AGA ma dodać obsługę tego chipu do SDL.

Edyta:
Pierwsza wersja SDL AGA już działa!
http://eab.abime.net/showpost.php?p=882140&postcount=16

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 22:24:13 przez jarrro
[#27] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@jarrro, post #26

SLD w NetSurf jest tylko do renderowania czcionek?
[#28] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

SLD tam nie ma

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 19:26:07 przez jarrro
[#29] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@jarrro, post #28

a gdzie jest?
[#30] Re: NetSurf 3.0 dla Amig klasycznych

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Netsurf oczywiście używa SDL (napisałeś SLD ).

Wersja, o której pisałem wyżej to port z OS4 działający natywnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem