Komentowana treść: Wywiad z Jonem Hare
[#1] Re: Wywiad z Jonem Hare
Bardzo fajny wywiad, trochę krótki ale zrobiony w naprawdę fajny sposób.
Przy okazji co jest nie tak z tymi amerykańcami, przecież te gry były świetne...
Ba! wciąż są świetne ;p
[#2] Re: Wywiad z Jonem Hare

@Radek_Cz, post #1

Sensible to glownie Amiga, a tym samym Europa, jako , ze gamingowo poza nia ten hardware praktycznie nie istnial. Co prawda kilka gier zostalo skonwertowanych na konsole, acz nie osiagnely one specjalnego rozglosu za oceanem .
[#3] Re: Wywiad z Jonem Hare

@michalmarek77, post #2

W skrócie: dwóch nastolatków poznało się przypadkiem po koncercie wracając do domu tym samym pociągiem. Pierwszy poważny kontrakt na grę który ktoś podsunął im do podpisania opiewał na 1000 funtów, uradowani podpisali bez czytania, okazało się, że oddali w nim z góry wszystkie przyszłe zyski z gry :)

Sensible soccer nie był popularny w USA bo tam piłka nożna nie jest popularna. Interes upadł, gdy pojawiła się Playstation i gry 3D.
[#4] Re: Wywiad z Jonem Hare
Tak dla przypomnienia, kiedyś zrobiłem dla PPA wywiad z Harem: link
[#5] Re: Wywiad z Jonem Hare

@Leander, post #4

Dzięki za linka, kawał historii. Najciekawsze z tego moim zdaniem:

Amiga w okresie 1991-1993 była bez wątpienia najlepszą platformą, na jakiej kiedykolwiek pracowałem. - Całkowita wolność, żadnej konieczności akceptacji przez producenta sprzętu.

- Brak konieczności płacenia producentowi sprzętu za publikowanie gier na daną platformę.
- Brak skomplikowanej grafiki 3D odwracającej uwagę programistów od grywalności, grywalności i jeszcze raz grywalności.
- Znacznie mniej podzielony i niekompatybilny rynek niż dziś (Wii/DS/XBox360/PS3/PSP).
[#6] Re: Wywiad z Jonem Hare

@Leander, post #4

O jeszcze fajniejszy niż ten film, szkoda że link do oryginalnej wersji jest martwy, masz gdzieś oryginał -
jestem ciekaw jakich słów używał

Gość w tym wywiadzie wyraził bardzo dobrze pewne kwestie które tak bolą w dzisiejszym życiu, nie tylko
dotyczące gier i muzyki, banda idiotów kontroluje wszystko i chce żeby im płacić za coś co im się nie należy,
ograniczając twórczych ludzi. Szkoda że najważniejsze są pieniądze.
[#7] Re: Wywiad z Jonem Hare

@Radek_Cz, post #6

Muszę przyznać, że ciekawy z niego facet, taki miałem wniosek po rozmowie. A oryginał jest podlinkowany przez stary alias, dlatego nie działa. Tu jest bezpośredni.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem