Komentowana treść: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
[#1] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Bomba, biorę jak się tylko pojawi:).
[#2] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@fazior, post #1

Ja też pomysł Lubię takie podręczniki do poczytaniaOK
[#3] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
biorę ! Jest możliwość podpisania książki przez autora ? :)
[#4] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Brak możliwości natywnego odpalenia Opusa to podstawowa rzecz jaka nakazuje mi stronić od Linuksa na desktopie. Windowsa oczywiście też używam z wielkim trudem bez tego programu jako pełnego zamiennika explorera. Magellan i jego następcy (niestety tylko pod Windę) to są rewolucyjne programy godne napisania każdej książki. OK
[#5] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Na bank łyknę!
[#6] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Jak się pojawi, to kupię.
[#7] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@PrzemasIII, post #3

Dobry pomysł . pierwsze 20 egzemplarzy z autografem :D
[#8] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Ja też się piszę. OK
[#9] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Kto wie, może do czerwca pojawi się kompilacja zbudowana z uwolnionych źródeł...
[#10] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Nie korzystam z tego programu, ale podręcznik (najlepiej z autografem autora) chętnie nabędę...
[#11] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@hakonwpz, post #9

mosowe wersje są na stronie itixa, ale jeszcze nie wszystko dziala ok
[#12] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@michal_zukowski, post #11

I kto tu odkrywa koło na nowo? ;) Czy dopiero teraz zdajecie sobie (użytkownicy OS4 i MOS) sprawę z bogactwa amigowego oprogramowania? Niedługo zapragniecie Light Wave, Scalę, a może i Deluxe Paint.

Co do książki, również jestem zainteresowany, wszak kupiłem sobie DOpusa niedawno :)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 10:23:08 przez Hextreme-Attic
[#13] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@Hextreme-Attic, post #12

Tak, ale w wersji na PPC i kartę graficzną a nie 68k i AGA.
[#14] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@Hextreme-Attic, post #12

Nie wiem czy wiesz, ale użytkownicy Ambienta nie potrzebują DOpusa, DOpusa który powstał z powodu zacofania Workbencha ;) Aczkolwiek jeśli ktoś ma sentyment, to ucieszy się z wersji dla MOSa :)

LightWave? Też chyba z sentymentu, bo jest Blender :)
PPaint i DPaint z jakimiś tam błędami, ale działają :)
Scala? Hmmm... jest Titler :) (przykładowa prezentacja w pliku avi)

Może kiedyś DOpusa z ciekawości zainstaluję pod MOSem, nowa książka to bardzo dobry pomysł :)
[#15] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@KJB, post #14

Jeśli Workbench można w systemowy sposób rozszerzać o DOpusa Magellana (bo pierwsze wersje DOpusa nie były zamiennikami WB) to znaczy, że został przygotowany na taką rozbudowę, autorzy Workbencha brali zatem pod uwagę to, że ich system może w przyszłości wymagać rozbudowy. Co innego, gdyby jakiś system okienkowy nie dawał się w ogóle rozszerzać o takie kombajny jak DOpus.

PPaint i DPaint z jakimiś tam błędami, ale działają

W moim słowniku "jakieś tam" błędy nie wchodzą w rachubę przy odpalaniu oprogramowania.

LightWave? Też chyba z sentymentu, bo jest Blender

Porozmawiamy o tym sentymencie, jak zaczną portować ;)

Może kiedyś DOpusa z ciekawości zainstaluję pod MOSem, nowa książka to bardzo dobry pomysł

Zgadzam się, że ta książka to bardzo dobry pomysł. Sporo ficzerów tego programu jest ukryta, niewidoczna gołym okiem, warto zaznajomić się z nimi czytając taki podręcznik.
[#16] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@Hextreme-Attic, post #15

Wiesz fajnie mieć oprogramowanie, które zna się z dzieciństwa/młodości, ale obawiam się, że LW w wersji max chyba 5.5 (ostatnia dla Amigi) raczej nie ma startu z Blenderem 2.6x. Podobnie rzecz może się mieć za chwilę (wszak jeszcze nie portują) z DP i PP, bo być może autorzy podgonią z pracą Gribouillis-a, GrafX2, Paint-a i nikt już nie będzie zainteresowany nostalgią. Wypisałem te, które szczególnie mi się podobają. Nie słuchaj innych i chociaż zobacz o czym piszę. Klasyk jest fajny, ale świat idzie do przodu.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 11:05:45 przez Ender
[#17] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@Ender, post #16

Przeczytałem Twój post, nie wiem jak sobie radzi Blender na MOSie, czy OS4, ale natywne wersje takich "lekkich" programów jak Light Wave na pewno wprowadziłyby odrobinę świeżości i lekkości do Waszych systemów. To co, że program ma mniejsze możliwości, ważne że chodzi szybko. A minimum możliwości, jakich oczekuje się od programu renderującego grafikę na pewno ma. Przykładowo AWeb po prostu śmiga na nowych komputerach z AmigaOS 4, ma mniej możliwości niż np. OWB, ale jest szybki, co jest niewątpliwie dużą zaletą. Programy na klasyka właśnie cechuje ta lekkość i szybkość, bo autorzy musieli się dobrze natrudzić przy optymalizacji. Tej cechy brakuje obecnym programom na nowe systemy. Ale nie odchodźmy proszę za bardzo od meritum (czyli DOpusa).
[#18] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@Hextreme-Attic, post #15

Jeśli Workbench można w systemowy sposób rozszerzać o DOpusa Magellana (bo pierwsze wersje DOpusa nie były zamiennikami WB)


Magellan wyłącza/zastępuje Workbencha, nie zaś rozszerza.

Co innego, gdyby jakiś system okienkowy nie dawał się w ogóle rozszerzać


Piszemy o Workbenchu który został zastąpiony a nie rozszerzony :)

W moim słowniku "jakieś tam" błędy nie wchodzą w rachubę przy odpalaniu oprogramowania.


W moim słowniku "jakieś tam błędy" wchodzą w rachubę podczas uruchamiania programu na nowym systemie 16 lat później.

Porozmawiamy o tym sentymencie, jak zaczną portować


Niepoprawny optymista ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 11:22:44 przez KJB
[#19] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Nigdy nie rozumialem fenomenu tego programu, zawsze wolalem i wole uzywac FileMaster'a :) i ogolnie dwupanelowcow, choc Dopuser 4.x jest dwupanelowy to byl duzo "ciezszy" od FileMaster'a, czym u mnie przegrywal, a mozliwosci podobne. A juz 5.x to dla mnie zupelnie nie teges.
[#20] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@gx, post #19

Też wolałem Filemastera, dokładnie 2.2, wersja 3.0 miała np. wbudowane wyświetlanie plików JPG, ale i tak wolałem np. Visage podpiąć pod przycisk.

DOpus 5.5 to był bajer dla mnie, ale długo się nim nie bawiłem. Pamiętam że miałem w nim skonfigurowane mimetypy do np. .mp3 .midi .mod .qt .jpg. No wypas normalnie. I wszystko w komplecie a nie kolejna łatka na WB.

Mimo to pobawiłem się krótko i wywaliłem, nie kupiłem :P
[#21] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@KJB, post #20

A ja mam pytanie: A czy można gdzieś zdobyć legalną i już darmową wersję Magellana II ?

tu: link do sourceforge net można pobrać wersję niemiecką. A czy istnieje gdzieś wersja angielska ?

Pytam, ponieważ mam kolegę, który uwielbia magellana i rzecz jasna go poszukuje.
[#22] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa
Mam nadzieję że oprócz wersji papierowej będzie również dostępna wersja PDF. Ktoś coś wie?
[#23] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@Aurel, post #22

[#24] Re: Coraz bliżej do wydania podręcznika Directory Opusa

@gilban, post #21

A czy można gdzieś zdobyć legalną i już darmową wersję Magellana II ?

Można wyciągnąć z pakietu Amikit. Tyle, że trzeba wiedzieć co wyciągnąć...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem