Komentowana treść: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
[#1] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Jeden z najlepszych rpg-ow jaki zrobiono, nie tylko na amige.
[#2] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Jestem pod wrazeniem artykulow. Kawal porzadnej amigowej roboty, brawo! OK
[#3] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
A teraz ktoś mądry wyjaśni mi dlaczego ja nigdy o tej grze nie słyszałem. Wygląda na całkiem niezłą grę jak na czasy w których powstała. A pewnie i dzisiaj dałoby się w nią wciągnąć.
[#4] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@mccnex, post #2

Pierwszą solucję zrobiłem ponad 10 lat temu na papierze, ale rok temu przepisałem ją na Amigę. Powodem było wkurzenie szukaniem miejsca znalezienia różnych rzeczy. A potem zaczęlo się długie poprawianie błędów i uściślanie przy przechodzeniu jej z 10 razy.
[#5] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@MDW, post #3

Gra oficjalnie została wydana tylko w języku niemieckim - może to był problem. Wersja angielska została wydana później i nieco "na lewo", np. na którejś płycie CD dołączanej do MA była wersja bodajże 1.07.
Do gry podchodziłem 2 razy, trzeci raz nie wiem czy dam radę - zawsze zapał się po jakimś czasie mi kończył. Wykonanie gry jest moim zdaniem bardzo dobre, gra wciąga.
[#6] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
kilkanascie godzin swego czasu na tej grze zmajaczylem, wciaga :)
[#7] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Gra fantastyczna. Zanim powstały najbardziej znane części The Elder Scrolls, to ten tytuł oferował duży świat, mnóstwo questów, długie godziny grania - a wszystko w bardzo ładnej oprawie. Niesamowity klimat. Pamiętam, jak żal mi było losu krasnoludów, wywiezionych na jeden z księżyców albo labirynt-niespodzianka, gdzie trzeba było się przedrzeć przez zgoła kosmiczne stwory. Ciekawe, jak by tę grę odświeżono dzisiejszymi możliwościami :)
[#8] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@MDW, post #3

Bo byłeś zapatrzony za bardzo w polskie produkcje pomysł
[#9] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@MarcinLP, post #7

Wyszła jeszcze 3cia cześć - znaczy niejako kontynuacja Ambermoon i Amberstar- ale już na PC.
[#10] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@Deftronic/..., post #9

Kozacki poradnik - gra była wydana na MA Cover CD nr.10 pełna wersja 1.07 ;)
[#11] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@miro_78, post #10

Ambermoon - chyba najlepsze RPG na Amigę i jedno z najlepszych na wszystkie platformy...ja grałem po niemiecku. Wersja angielska ma pewne błędy i dopiero patch jakiegoś użytkownika usunął wszystkie niedociągnięcia. Gdzieś na sieci jest dostępny.
Gra jest REWELACYJNA, chyba jako jedyna w owym czasie miała płynny scrolling 3D i warto nad nią przysiąść. Zagadek i questów jest tyle, że bez opisu gra się miesiącami. Do tego klimatyczna muzyka...
Jej nieoficjalnym kontynuatorem jest gra "Albion", wydana już niestety na blaszaka.
[#12] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@OSH, post #11

Dla mnie właśnie Ambermoon jest najlepszą grą na Amigę. Mógłbym nawet napisać że lepszą niż jakiś Super wróg czy jak mu tam, ale nie napiszę.
[#13] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@prophesore, post #12

Poradnik świetny. Szacunek. OK Niestety nie trawię RPGów - wyjątek to Hired Guns, która jest genialna ale to bodajże CRPG. :)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 19:30:36 przez Deftronic/...
[#14] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@Deftronic/..., post #13

Też nie przepadam za RPG ale takie pozycje jak Ambermoon czy Dungeon Master 2 sprawiają że warto czasami nieco zmienić zdanie. Wolę jednak gry zręcznościowe z elementami RPG jak naprzykład Darkmere czy Legacy of Sorasil.
[#15] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Gratulacje dla autora! Fenomenalny poradnik!
Prawdopodobnie najlepszy tekst w historii PPA :)
To powinno ukazac sie 20 lat temu w growej prasie, cholera.

P.S. Moze warto by wrzucic na gamefaqs ? :)
[#16] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@michalmarek77, post #15

Solucja ukazała się w Amigowej prasie kilkanaście lat temu, ale moja jest bardziej szczegółowa, co dla jednych może być plusem dla innych nie. Można tamtą solucję znaleźć w necie.
[#17] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@prophesore, post #16

Tak, solucja jest przydatna i nieźle napisane. Jednakże to Twoj poradnik jest królem tej wiadomości :) Naprawdę, genialna, profesjonalna robota!
[#18] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@parallax, post #8

Bo byłeś zapatrzony za bardzo w polskie produkcje

A żebyś wiedział, że chyba trafiłeś w sendo sprawy. :)
[#19] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@MDW, post #18

Grałem kiedyś ale krótko, mimo mojego uwielbienia dla RPGów, nie miałem tyle cierpliwości do wachlowania co chwilę dyskietkami na mojej A500

IMO to najlepiej napisany poradnik do gry jaki zamieszczono na PPA ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 10:33:46 przez Madman
[#20] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Wielkie dzięki za te teksty! Dzięki nim odżywają tak niesamowite wspomnienia sprzed lat, które może znać tylko taka osoba, która grała w tę grę. "Innym razem próbowałem pójść samym Egilem z martwym Liderem i przeszedłem cały Lyramion, może kiedyś ruszę dalej. Później próbowałem samym Liderem, ale tu poszło gorzej." Rewelacja!!! :D Na PPA można doczekać się wszystkiego. :D

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 13:32:42 przez Dawi
[#21] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@Dawi, post #20

Po prostu chciałem spróbować przejść jako Conan - broń w dłoń i ani grama magii. Zapis sobie czeka aż mnie najdzie ochota.

Ostatnią grę przeszedłem na Minimacu ppc na powolnym macowym uae, w dodatku grając z adfów więc też była dyskoteka. Chciałem w ten sposób mieć własne obrazki z gry.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 14:57:54 przez prophesore

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 14:59:28 przez prophesore
[#22] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Pamiętam, jak spróbowałem tę grę pierwszy raz. Na początku nie mogłem się przekonać, ale później wciągnęła mnie niesamowicie i to na długie miesiące... :)

Teraz nie miałbym już czasu siedzieć tyle nad grą, ale fajnie czyta się i poradnik i solucję i wspomina tamte czasy, dodatkowo zaskakując się pewnymi rzeczami, o których nie miałem pojęcia, bo sam nie wpadłem... ;)

Dzięki za te teksty - to naprawdę kupa dobrej roboty! :)
[#23] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Dyskusja o Ambermoonie na EAB: http://eab.abime.net/showthread.php?t=28336
Na 9 stronie dostępny najostatniejszy z najnowszych patchy do gry.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 13:17:23 przez Shoonay
[#24] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@Shoonay, post #23

404. Masz może tego patcha?
[#25] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@strim, post #24

No tak, nie sprawdzałem czy link jest nadal aktualny, ale wygląda na to że plik leży nadal tutaj: http://meynaf.free.fr/pr/index_en.html
[#26] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie

@Shoonay, post #25

Thx!
[#27] Re: Ambermoon - poradnik gracza i rozwiązanie
Szkoda że teraz powstał taki fajny poradnik. Niestety, po licznych próbach z przejsciem, odsprzedałem grę dalej - nie straczyło mi sił na nią. :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem