Komentowana treść: Cropky - nowa gra na Amigę
[#31] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Norbert, post #28

Dzięki :) Ta prosta zasada dla mnie była zagadką :)
[#32] Re: Cropky - nowa gra na Amigę
No to kto w ramach uznania krzyknie pierwszy: Atari rulez! No bo faktycznie w kwestii nowych tytułów jest lepiej niż u nas.
[#33] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Ender, post #32

Rulez, czyżby? A ile nowych programów powstało ostatnio na Atari?
[#34] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@recedent, post #33

A po mialyby powstac ? Zeby sie meczyc na Atari, skoro mozna wygodniej na PC ?
Atarowcy maja sporo swietnych programow do wspomagania tworzenia atarowych gier pod Windowsa , taki np G2F.
Powazniej, soft powstaje, uzyteczny dla malego Atari, nadal. Jednakze to gry i dema sa esencja istnienia tej 8-bitowej platformy. I tak tez powinno byc z Amigą.
[#35] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@michalmarek77, post #34

Zeby sie meczyc na Atari, skoro mozna wygodniej na PC ?


Zależy jakie kto ma hobby. Na podobnej zasadzie można powiedzieć, że po co te gry tworzyć np. na Atari skoro można wygodniej na PC? ;)
[#36] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@recedent, post #33

To tak dla zgrywy było, wiem, że nikt tutaj tak nie zawoła .:) Uważam, że jak na 8-bitowca naprawdę dużo.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 20:56:36 przez Ender
[#37] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@grxmrx, post #35

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Gratulacje dla autorów gry Cropky za włożony wysiłek (grę przetestuję przy okazji). Ja powinienem wkrótce również wyjść z pewnymi propozycjami .. na ukończeniu jest klon Robbo Janusza Pelca.

Krzyczano Amiga Rulez właśnie za jej odmienność, niesamowitość, za to że zrzeszała takich "die hard" wiernych fanów. Pamiętam jak było na Amiga Show na Gambleriadach. Ci ludzie trwali przy tym, mimo że na około był gwar pecetowców i konsolowców. Nikt też im nie mówił by "zmienili zainteresowania". Ten wspaniały klimat Amiga Show i pism amigowych z późniejszych lat 90' jest nie do powtórzenia w epoce internetu i braku autorytetów :)

Marek Pampuch miał rację, i on dotrzymywał słowa (również to, że będzie wspierał Amigę, dopóki zostaną amigowcy). W hobby amigowym liczy się to, byśmy robili swoje. Dopiero choroba odebrała mu siłę, by móc kontynuować redagowanie kultowego czasopisma. Cieszę się z tego, że PPA ma bardzo dużo z Magazynu Amiga: przede wszystkim tę wiarę w Amigę, i poczucie obowiązku.

Trzymajcie tak dalej, koledzy! Ja postaram się, na ile pozwolą mi siły, by również włożyć swój wkład w amigowy soft, dokańczając projekty.
[#38] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@grxmrx, post #35

Gry dla 8-bit Atari tworzy sie na PC bo tak jest wygodniej.
[#39] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@grxmrx, post #35

Albo po co na playstation i xbox , skoro można na pc ;)
[#40] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Ender, post #36

Czyli ile, wiesz czy jak zwykle bzdury popychasz "bo tak Ci sie wydaje"? splat
[#41] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@recedent, post #33

ostatnio? to dośc humanistycznie zadane pytanie w kontekście platform retro

Zrobić dobry tytuł na 16 bitowy komp to jednak dużo więcej pracy niż na 8 bitach (mimo większych możliwości - trudniej posępić o grafę), moim zdaniem. Tym bardziej brawa za Cropky na Amigę - bardzo ładnie zrobiona gra.
[#42] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@xeen, post #41

Zrobić dobry tytuł


Oprawa a grywalność to nie to samo :)
[#43] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@KJB, post #42

zgadza się, tylko jak to ma się do tego co napisałem, bo nie rozumiem?
[#44] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@fazior, post #40

Weź no o wszechwiedzący przeleć się po forach dla 8-bitowców i sobie policz.
Im się chce, no i nie mają takiej marudy jak TY.
[#45] Re: Cropky - nowa gra na Amigę
filmik z gierki: https://www.youtube.com/watch?v=aLL-dNU0pV4
[#46] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Ramos, post #45

Stylowa grafika, ładna muzyka (remake przeboju disco z lat 90' z tego co słyszę), sama rozgrywka też prezentuje się nie najgorzej. Brawa!

P.S. Ja również w kropki nie grałem tylko w "piłkarzyki" na kartce oraz ... w gry przygodowe na kartce.
[#47] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Ramos, post #45

Link nie działa - ale znalazłem taki (działający)
PS. Ciężko jest ograć kompa, do tej pry udało mi się wygrać jedynie 4/9 spalam się
[#48] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Ender, post #44

pas

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 04:45:03 przez fazior
[#49] Re: Cropky - nowa gra na Amigę

@Radek_Cz, post #47

Myszki przyszły, trza by pograć :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem