Komentarze do artykułu: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

[#1] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE
Miałem problem z zainstalowaniem WB na partycji emulowanej w katalogu, musiałem zrobić plikopartycję.

Żeby zrobić np. plikopartycję o wielkości 1MB:

dd if=/dev/zero of=dh1:system.hdf count=2048

i do pliku conf trzeba dopisać:

hardfile=rw,32,1,2,512,dh1:system.hdf

Nie wiem co oznaczają liczby 21,1,2,512, ale działa :)


edit-------

Zainstalowałem WB3.0, ale po resecie wyskakuje tylko okienko AmigaDOS. Partycja DH0 jest, pliki na niej są, po wpisaniu LoadWB workbench jest.
HDToolbox jednak nie widzi partycji...

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 00:04:13 przez KJB
[#2] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

@KJB, post #1

Ja robie to inaczej.
Biore dowolny plik z dysku i przeznaczam go na plikopartycje.
Pod emulatoram formatuje i ma gotowy dysk.
Aby euae zabootowalo z tego dysku wystarczy zmienic priorytet w earlymenu lub na stale w linijce (liczba po 512 - tutaj 4)

hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,32,1,2,512,4

Jesli jednak chcesz bardziej zaawasowanie (hdtoolbox - pamietaj o zmianie scsi.device na uaehf.device) potraktowac plikopartycje i zmienic filesystem w RDB czy podzielic na partycje, to linijka podana wyzej powinna wygladac tak:

hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,0,0,0,0,0

Gdybys mial jeszcze jakies problemy napisz na priv lub zaloz watek na forum

ps.
dokladna dokumentacje do euae znajdziesz TUTAJ

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 09:50:41 przez Norbert
[#3] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

@Norbert, post #2

hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,32,1,2,512,4


gdy wpisałem w ten sposób (ofcoz ze swoją ścieżką do pliku) to plikopartycja przestała być widoczna w earlymenu.

hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,0,0,0,0,0


Ten sposób i polecenie w shellu "hdtoolbox uaehf.device" odpala pustego hdtoolboxa.

Natomiast gdy wpisałem taj jak w 1 poście, to partycja jest w earlymenu i ma priorytet 0, za to startuje tak jak pisałem tylko do AmigaDOS, a hdtoolbox widzi ją jako dysk ale nie potrafi nic z nią zrobić (tzn. daję definenew, readconfiguration, i mam error drive not support scsi inquiry command).

Nie miałem z tym kiedyś problemu, pokombinuję.
Dzięki :)
[#4] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

@KJB, post #3

Motyla noga, przecież DH0: i DH1: mam już w MorphOSie!

hardfile=rw,0,0,0,0,Twardy:UAE/system2.hdf i ładnie działa :)

edit-----
Po instalacji wb3.0 nie ma w katalogu s pliku startup-sequence, bynajmiej błędu przy instalacji nie było. Dziwne :)

Anyway, świetny artykuł OK

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 14:25:35 przez KJB
[#5] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

@KJB, post #3

Lepiej uzywaj hardfile2.
Pozwala on na lepsza kontrole podpinanych plikopartycji pod Workbenchem
Mozna nadal nazwe urzadzenia (DH5) oraz jej priorytet (4) i filesystem (po liczbie 4 )
hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,32,1,2,512,4

Zamiast HDToolbox uzyj HDInstTool, ktory ladnie rozpoznaje partycje z parametrami 0,0,0,0,0

gdybys uzyl hardfile2 zamiast hardfile i ustawil wysoki priorytet moglbys startowac z partycji utworzonej w pierwszym watku . (oczywiscie nadal hdtoolbox, ani hdinsttool nie widzi takiej partycji)

czyli podsumowujac:
- uzywaj hardfile2
- jesli chcesz "pobawic sie" partycja w hdinsttool wpisz
hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,0,0,0,0,0
-jesli chcesz tylko plikopartycje ("niezgodna" hdinsttool ) uzyj
hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,32,1,2,512,4
pamietaj piorytet jest na ostatnim miejscu (liczba 4 )
[#6] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

@KJB, post #4


Motyla noga, przecież DH0: i DH1: mam już w MorphOSie!


Nic nie koliduje zeby pod mosem i euae posiadac takie same nazwy urzadzen ( DH0 i DH1 )
Oba systemy są odseparowane.
[#7] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE

@Norbert, post #6

Szkoda że emulator nie może skorzystać ze systemowego JITa...ok, racja
[#8] Re: Amiga pod MorphOS-em, czyli E-UAE
Mam problem z uruchamianiem programów "spod Workbencha" - sam system się uruchamia, Workbench na ekranie, ale wskazany do uruchomienia program nie startuje. Żaden błąd mi się nie wyświetla. Zainstalowany sysem to Tss Mega Mix skopiowany na partycję.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem