Komentowana treść: Odyssey Web Browser - recenzja
[#1] Re: Odyssey Web Browser - recenzja
Mnie w OWB brakuje gadżetu Move w książce URL-i. Byłoby wygodniej porządkować zapamiętane adresy (wrzucać je w grupy).
[#2] Re: Odyssey Web Browser - recenzja
Solidny artek o bardzo solidnym programie. Tak sobie myślę, że gdyby nie OWB to używalność MOSa tak na codzień byłaby raczej znikoma dla takich ludków jak ja. Do retro zabawy mam Amigi, a miniacz z MOSem, byłby bez OWB trochę takim sprzętem bez "jaj". Taką nieco szybszą Amigą, ale nadal odrealnioną w obliczu dzisiejszych standardów. A tak, odpalając OWB nie czuję żadnych ograniczeń, zapominam że klikam na naprawdę bardzo niszowym systemie. Czuję się prawie jakbym korzystał z Safari na OSX. Stąd OWB to taki mój osobisty killer app! :)
[#3] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@MarX, post #2

Dokładnie i miejmy nadzieję, że program będzie rozwijany jak najdłużej:)
[#4] Re: Odyssey Web Browser - recenzja
Czyli mówicie, że OWB na MOS'a dzisiejszego neta pociągnie bez problemu? Jak w tym kontekście wypada Flash i dajmy na to, gry w nim pisane? Z ciekawości, bardziej od gier interesuje mnie bezproblemowe korzystanie z internetu.
[#5] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Katias, post #4

mosowy OWB jest co 2-3 miesiące mergowany z aktualnym webkitem, wiec zgodność jest prawie taka sama jak najnowszych przegladarek na inne systemy
[#6] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Katias, post #4

Przecież grx napisał - nie wypada, bo wtyczka flashowa jest do kitu (czytaj przestarzała). Z aplikacji flashowych bezproblemowo działają przede wszystkim bannery reklamowe ;) Chociaż kilka prostych gierek flashowych udało mi się odpalić pod MOSowym OWB. Ale to zdecydowane wyjątki.
Podobno flash jest umierającą technologią, i dobrze by było, bo pod Linuksem męczy procesor niemiłosiernie. Sam OWB obsługuje HTML5, który jest całkiem wypasiony. Widziałem działające dema (jakieś tam skaczące piłeczki i scrolle) w HTML5 odpalone pod OWB. Działało.
Ogólnie sam OWB Mosowy jest niezły. Zapraszam na najbliższe imprezy celem naocznego przekonania się: 1 czerwca w Krakowie, 19-21 lipca w Chełmie Lubelskim.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 23:55:06 przez wali7
[#7] Re: Odyssey Web Browser - recenzja
Fajna, obiektywna i uczciwa ocena jednego z najważniejszych programów dla MorphOS. OWB nie jest idealne ale mamy wielkie szczęście, że jest i się rozwija. Faktycznie dzisiaj system bez przynajmniej tej klasy przeglądarki byłby nieużywalny.
[#8] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@MDW, post #7

To faktpomysł W dzisiejszych czasach przeglądarka to podstawa i w zasadzie, to nie ma po co komputera włączać, w którym nie ma przeglądarkiOK

Dobra robota grxOK
[#9] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Katias, post #4

Nacisnąłeś na odcisk, ale także twierdzę że cały ten flash to zbędna narośl i komplikacja przeglądarek. To taka proteza aby "żyło" się lepiej....OK
[#10] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Voyox, post #9

Zbędna narośl, ale dal Ciebie? pomysł Nie dla wszystkich pomysł
[#11] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@parallax, post #10

Dla kogo nie?
[#12] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@KJB, post #11

Dla fanów gier we flashu.
[#13] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Voyox, post #9

Popieram. Dla mnie flash to nowotwór na stronach. Jestem zwolennikiem treści a nie fontann i wodotrysków.
[#14] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Korni, post #12

Flash ma dużo praktycznych zastosowań, chociaż czasem można spotkać na stronach "coś" we flashu, a wcale nie musiało to być wykonane właśnie we flashupomysł

"Dla fanów gier we flashu. "
Nie zawstydź się, ale chyba jesteś troszkę ograniczony w kwestii flasha;)
[#15] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@parallax, post #14

Nie zawstydziłeś mnie. Nawet się cieszę z tego powodu, że nie muszę korzystać z praktycznych zastosowań flasha.
[#16] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Korni, post #15

Przeczytałem do końca artykuł (wcześniej nie miałem czasu stąd pytanie) i dwie uwagi. WoT nie jest grą flashową, tylko normalną aplikacją. Mozzila natomiast ma opcję przerwania skryptu, który wykrzacza przeglądarkę (najczęściej mi się to zdarza w odniesieniu do softu z Adobe). Nie wiem jak Chrome, bo nie korzystam, ale prawdopodobnie też.

Co do flasha, jasne, chodzi też o shockwave, java i inne. Silverlight też się panoszy. Jakby jednak nie patrzeć, nie tylko gry z tego korzystają. Ciekaw jestem jak to się ma do aplikacji z Facebooka?
[#17] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Korni, post #12

Dla fanów gier we flashu.


Dla nich flash może być jednocześnie potrzebny (podczas grania) jak i zbędną naroślą (podczas nachalnych reklam które zamulają przeglądarkę).

Czekam aż html5 wyprze flasha :)
[#18] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@parallax, post #14

Tak, przykładem może być UPC. Do niedawna udostępniało do pobrania efaktury w pdf, ale wymagany był flash, inaczej czarny ekran. Od niedawna zrezygnowali z tego i juz jest normalnie OK Pecet, którego mam obok Maca był mi potrzebny głównie w tym celu. Aktualnie już w zasadzie jest prawie zbędny.
[#19] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@lubmil, post #18

No tutej to było przesadzone z tym flashem pomysł
[#20] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Katias, post #4

Flash to przestarzała technologia i w tej chwili chyba już tylko służy do ciężkich reklam i gier. Mam nadzieję, że niedługo całkowicie zniknie ;) HTML5 jest obsługiwany w OWB pięknie :)
[#21] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Sir_Lucas, post #20

Tak szybko nie zniknie pomysł
[#22] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@parallax, post #21

Jeszcze w reklamach jest tego sporo, ale coraz częściej używane są elementy z html5
[#23] Re: Odyssey Web Browser - recenzja
Dla zainteresowanych zamieszczam wynik testów przeglądarki Timberwolf (4.0.1.0252) w wykonany na podobnym sprzęcie (Peg2, Radeon 9250, 1,5GB RAM). Wykonany test chyba potwierdza subiektywne odczucia z korzystania obu przeglądarek:

http://html5test.com:
281 and 9 bonus points out of a total of 500 points

http://www.webkit.org/perf/sunspider/sunspider.html
SunSpider 1.0 JavaScript Benchmark Results
Content Version: sunspider-1.0

============================================
RESULTS (means and 95% confidence intervals)
--------------------------------------------
Total: ERROR: Some tests failed.
--------------------------------------------

3d: ERROR: Some tests failed.
cube: 418.1ms +/- 22.6%
morph: 408.0ms +/- 18.9%
raytrace: ERROR: Invalid test run.

access: ERROR: Some tests failed.
binary-trees: 153.7ms +/- 1.6%
fannkuch: 790.4ms +/- 15.6%
nbody: ERROR: Invalid test run.
nsieve: 280.5ms +/- 1.5%

bitops: 1312.7ms +/- 2.4%
3bit-bits-in-byte: 240.5ms +/- 11.0%
bits-in-byte: 365.6ms +/- 1.7%
bitwise-and: 301.3ms +/- 2.0%
nsieve-bits: 405.3ms +/- 0.6%

controlflow: 160.8ms +/- 4.3%
recursive: 160.8ms +/- 4.3%

crypto: 561.2ms +/- 10.9%
aes: 239.9ms +/- 15.0%
md5: 160.5ms +/- 15.3%
sha1: 160.8ms +/- 1.0%

date: 424.5ms +/- 2.2%
format-tofte: 262.0ms +/- 1.0%
format-xparb: 162.5ms +/- 4.8%

math: 1099.8ms +/- 5.9%
cordic: 556.6ms +/- 6.8%
partial-sums: 294.2ms +/- 1.3%
spectral-norm: 249.0ms +/- 11.3%

regexp: 1321.9ms +/- 14.9%
dna: 1321.9ms +/- 14.9%

string: 1107.9ms +/- 0.7%
base64: 167.8ms +/- 1.2%
fasta: 267.8ms +/- 0.7%
tagcloud: 306.6ms +/- 0.7%
unpack-code: 218.2ms +/- 0.7%
validate-input: 147.5ms +/- 4.8%
[#24] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Piecia, post #23

no wlasnie nie potwierdza, czesc testów jest lepsza pod OS4 w TW, część pod OWB :)
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@lubmil, post #1

Fajny artykuł :) . OWB jest dobry, w zasadzie nie mam mu nic do zarzucenia , po za jednym małym szczegółem - często jak wchodzę na stronę np.ppa.pl, to ładuje się ona baaaardzoooo długo, no chyba że kliknę w ikonke przeładuj - to wtedy jest ekspres. Jednak nie wiem czy to wina OWB czy skopanego TCP/IP :(
[#28] Re: Odyssey Web Browser - recenzja

@Olo, post #27

Może cos masz z ustawieniami DNS? U mnie tak się kiedyś działo aż przestawiłem sobie DNS na inne (konkretnie były to DNSy Googla). A problemów z ładowaniem PPA za pomocą OWB nie mam.
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem