Komentowana treść: UFRaw 0.19
[#1] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#2] Re: UFRaw 0.19
Super wiadomość, kolejna natywna aplikacji OK
[#3] Re: UFRaw 0.19

@AmiChris, post #2

ta aplikacja pracuje pod środowiskiem AmiCygnix (w treści newsa jest to wyraźnie zaznaczone), więc nie bardzo można ją nazwać "natywną". Jeśli nie wyczułem zamierzonej ironii to przepraszam (ale w takim przypadku cały Twój post nie ma żadnego sensu, poza wznieceniem kolejnego flejma).

zgadzam się co do tego, że jest to dobra wiadomość - lepsze nie-natywne narzędzie, niż żadne.
[#4] Re: UFRaw 0.19

@respector, post #3

Ależ przy każdej wiadomości odnośnie AmigaOS zawsze jest tego typu komentarz dodany przez drugą stronę... Wcale to nie jest wzniecanie flame OK
[#5] Re: UFRaw 0.19

@flops, post #4

może dlatego, że na os4 juz prawie nie ma natywnych aplikacji, są tylko port pod cygnixa
[#6] Re: UFRaw 0.19

@michal_zukowski, post #5

myślę, że przesadzasz (jedynym portem pod Cygnixa używanym przeze mnie jest Gimp, chociaż przyznaję, że nie ściągam wszystkich nowości "jak leci"...).

niemniej - nawet jeśli byłaby to prawda, to czy to daje powód do podśmiechujek pod newsem? Jeśli kogoś nie interesują newsy dot. AOS4 - można je przecież łatwo wyłączyć w ustawieniach profilu.
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] Re: UFRaw 0.19

@michal_zukowski, post #5

Przesadzasz.
[#11] Re: UFRaw 0.19

@TomK, post #10

przesadzam
[#12] Re: UFRaw 0.19

@michal_zukowski, post #5

może dlatego, że na os4 juz prawie nie ma natywnych aplikacji, są tylko port pod cygnixa


Oczywiście to jest natywnie działająca na procesorze PPC aplikacja, bez warswty emulacji 68k.

Na OS4Depot jest około 60 archiwów dla AmiCygnixa, przy czym ponad 20 to dublowane archiwa tej samej aplikacji zawierające same źródła. Gdyby odliczyć te źródła, to okazałoby się że tego typu aplikacje stanowią 1% oprogramowania dla AmigaOS 4. Ta.. rzeczywiście nie ma już innych aplikacji, tylko porty z Cygnixa clown
[#13] Re: UFRaw 0.19

@Mufa, post #12

Natywnych w znaczeniu gui, natywnym gui dla os4 jest reaction + mui, dla morphosa jest to mui
Z tego co widze, nie licząc pchełek to z aplikacji (programów nie spelniających tylko jednego zadania) mamy w czerwcu filera, sysmon, jack, bars&pipes i sterów do wifi. Słabo, na mosie jest podobnie słabo ale na mosie dużo softu jest w samym systemie.

Dla mnie, najlepszym przykładem natywnego programu (pod morphosa) jest emulator Amstrada ACE - widać, że robiony przez fanatyka Amstrada, od podstaw, wykorzystująć całkowicie system. Dużo wiedzy, dużo programowania i projektowania, ale efekt powala na kolana. Dzięki takiemu podjeściu do programowania nasze platformy mogą przetrwać, bo zaoferują dobre, różniące się od mainstreamu oprogramowanie, mogące konkurować z oprogramowaniem dla wiodących platform.
http://ace.cpcscene.com/_media/fr:ace-overview.png


Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 14:59:06 przez michal_zukowski
[#14] Re: UFRaw 0.19
Cholera, za późno - trole już się zleciały i pewnie odstraszyły userów AOS4 - a ja bardzo chciałbym się dowiedzieć, jak UFRaw sprawuje się jako wtyczka do GIMPa pod Amigą (pod Windą musiałem się trochę nagimnastykować, żeby ruszyło)... Ech.


Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 17:42:46 przez APC74
[#15] Re: UFRaw 0.19

@APC74, post #14

u mnie pod winda od lat dziala bez problemu. bez zadnej gimnastyki.
[#16] Re: UFRaw 0.19

@Valwit, post #15

A ja mam GIMPa "rozrzuconego" po 2 dyskach lokalnych (partycje: C, D, F) + dysk sieciowy, UFRaw siedział jeszcze gdzieś indziej (chyba K), no i biedaczek pogubił się... ;)
Detali gimnastyki nie pamiętam, ale ostatecznie zainstalowałem drugą wersję GIMPa jak producent przykazał (wszystko na C) i dopiero ruszyło. Cholernie mi wtedy brakło amigowego Assigna...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem