Komentowana treść: Lua Explorador 0.4
[#1] Re: Lua Explorador 0.4
Miło czytać, kawałek dobrego softu.
[#2] Re: Lua Explorador 0.4
Opis brzmi zachęcająco, poproszę takie coś dla Pythona.OK
[#3] Re: Lua Explorador 0.4

@Ender, post #2

Python suxx
[#4] Re: Lua Explorador 0.4

@Drako^BB, post #3

A oprogramowanie w nim napisane też? ;)
[#5] Re: Lua Explorador 0.4
Ja kiedyś muszę popatrzeć na Lua. Czasem człowiek musi zrobić jakieś takie proste narzędzia, które nie wymagają wielkiej mocy, czasem służą dosłownie do jednego zadania. No i może właśnie w Lua można byłoby niektóre z nich zrealizować. Znajomość Lua może przydać się także na innych platformach. Dodatkowo pod MorphOSem chyba będzie można nawet jakiś GUI pod MUI zrobić. Ech, żeby doba miała ze cztery doby to by człowiek zaraz do tego usiadł. :)
[#6] Re: Lua Explorador 0.4

@MDW, post #5

A może to tylko kwestia organizacji czasu ;)
[#7] Re: Lua Explorador 0.4

@MaaG^dA, post #6

Ja nawet idąc do domu z pracy słucham podcastów, robię przelewy, odpisuję na maile... :)
[#8] Re: Lua Explorador 0.4

@MDW, post #7

Jak tak będziesz dalej robił to jeszcze wpadniesz pod coś jak swego czasu pewien profesor w Poznaniu. Zwolnij szkoda życia. Ja hamuje od 4 lat idzie mi coraz lepiej.
[#9] Re: Lua Explorador 0.4

@Ender, post #8

No to wtedy nawet na PPA nie wejdę. :(
[#10] Re: Lua Explorador 0.4

@Ender, post #4

Python to zabytek. Jakie oprogramowanie miałeś na myśli?
[#11] Re: Lua Explorador 0.4

@adam_mierzwa, post #10

Blender, Gribouillis 3, napisane w Pythonie . Ja nie uważam, tego programu za zabytek, rozwija się, a jak ktoś chce szybciej działającego programu to używa CPythona . Ja bym zabytkiem nie nazwał, kolejny dowód - PANDA3D .
[#12] Re: Lua Explorador 0.4

@Ender, post #11

Przejrzałem te linki, i poza Blenderem to te nazwy nic mi nie mówią.
Może nie tak, nie "zabytek", za mocne określenie. Całkiem niedawno rozmawiałem z osobami które programują, i m.in. padło że Pythona prawie nikt dziś nie używa.
Lua chociaż jeszcze bardziej egzotyczna wydaje mi się ciekawsza i łatwiejsza.
[#13] Re: Lua Explorador 0.4

@adam_mierzwa, post #12

Python jest bardzo często używany jako język skryptowy w różnych wielkich aplikacjach. O Blenderze każdy wie ale na przykład Maya jakiś czas temu oprócz własnego języka skryptowego wprowadziła Pythona i chyba plan jest taki, żeby wycofywać się z własnego języka przechodząc na Pythona.

A jak często jest używany Python do pisania takich samodzielnych aplikacji to nie wiem.
[#14] Re: Lua Explorador 0.4

@adam_mierzwa, post #12

Ani nie zabytek, bo np. C jest 20 lat starsze, a LUA prawie w tym samym wieku.
Ani nie nieużywany. W przeciętnej dystrybucji redhatowej Linuksa jest grubo ponad tysiąc pakietów związanych z Pythonem, np. różne konfiguratory, firewalle, sieci, manager pakietów YUM, kalendarze, monitory, klienty, serwery itp.
Jest też trochę gierek: tu znajdziesz kilka znanych tytułów.

Chciałem kiedyś zacząć go używać na co dzień np. do skryptowania zamiast BASH + AWK, z ciekawości zrobiłem też mały serwis www na Pythonie, nawet chodził parę lat.
Pyton jest wieloplatformowy, wszechstronny, wyposażony w mnóstwo bibliotek przeróżnej maści. ale jednak wolę języki o składni C-pochodnej. LUA w składni jest chyba bardziej pascalowa, trzeba lubić.
.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 19:58:47 przez rePeter
[#15] Re: Lua Explorador 0.4

@rePeter, post #14

Coś mi się przypomniało. Czy przypadkiem Dropbox albo GoogleDocs nie są w Pythonie?
[#16] Re: Lua Explorador 0.4

@adam_mierzwa, post #10

Python nie jest zabytkiem. Uczą się go na studiach magisterskich informatyki na mojej uczelni. W przyszłości i ja będę się go uczył bo studiuję tam. :) Proszę troszkę bardziej rozeznać się w temacie zanim wyrazi się publicznie taką opinię.
[#17] Re: Lua Explorador 0.4

@Hextreme-Attic, post #16

To że gdzieś czegoś uczą akurat nie jest argumentem. Mnie uczono Turbo Pascala pod DOSem, który już wtedy był zabytkiem. :)
[#18] Re: Lua Explorador 0.4

@MDW, post #17

Ja się zgadzam z MDW, to że na jakiejś uczelni czegoś uczą nie jest żadnym wyznacznikiem "nowoczesności", a wręcz przeciwnie, zanim w końcu zaczynają coś uczyć (wchodzi do planu studiów) to w świecie rzeczywistym od tego się nieraz odchodzi ... realia uczelni ...
[#19] Re: Lua Explorador 0.4

@adam_mierzwa, post #12

Ja jeszcze nie przyglądałem się LUA, ale zapoznałem się z Pythonem i póki co chcę kontynuować tę znajomość.

Lua chociaż jeszcze bardziej egzotyczna wydaje mi się ciekawsza i łatwiejsza.


Mnie z kolei wydaje się, że Pythona będę w stanie opanować.

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 10:00:30 przez Ender
[#20] Re: Lua Explorador 0.4

@MDW, post #15

Coś mi się przypomniało. Czy przypadkiem Dropbox albo GoogleDocs nie są w Pythonie?

Tak dokładnie to nie wiem, ale google bardzo lubi pythona i wiele jego narzędzi jest w nim napisanych. Zresztą nawet NASA jest fanem tego języka. To, że w polsce programiści są strasznie .NETowi i uważają, że poza tym świata nie ma to wcale nie znaczy, że tak jest wszędzie...

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 21:09:28 przez Waroth
[#21] Re: Lua Explorador 0.4

@Ender, post #19

Ukończyłem grę "The Book of Unwritten Tales" (przygodówka na PC) i w napisach końcowych jest LUA. Ten język żyje :) (choć ostatnia aktualizacja jest zdaje się tylko poprawkowa).
Ale faktycznie Python jest bardziej popularny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem