Komentowana treść: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa
[#1] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa
Publikacja zawiera 380 stron formatu B5 i wydana jest w twardej oprawie.

OK

Dla poważnego użytkownika Magellana zakup obowiązkowy.
Ci co nie kupią, za kilka lat pewno będą sobie "pluli w brodę", podobnie jak to się ma obecnie z innymi - już archiwalnymi - publikacjami amigowymi, myślę.
A bez podręcznika to do Magellana nie warto nawet podchodzić.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 21:31:51 przez Dopuser
[#2] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa
zamówione !
[#3] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dorian3d, post #2

Phi, ja się nie chwalę, też zamówiłem OK
[#4] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dopuser, post #1

Teraz przydałoby się kupić licencyjną wersję Magellana 5 :)
[#5] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa
Raczej nie skorzystam.. ale zamówiłem.
[#6] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Cargo, post #4

nie wiem czy dobrze mysle ale do wersji 5.5 darmo jest
[#7] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@MaaG^dA, post #5

Ja chyba też nie skorzystam, aczkolwiek jeśli książka mnie "wsyśnie", to kto wie... :)
(Mam na myśli opusa, bo książkę przeczytam na pewno)
Zamówiona OK

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 22:35:14 przez Radek_Cz
[#8] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Cargo, post #4

Teraz przydałoby się kupić licencyjną wersję Magellana 5


Tylko, że nikt jej nie sprzedaje, a ta darmowa oficjalna jest tylko po niemiecku.

Więc pozostaje się wyłuskać program z Amikita, jak ktoś wie jak albo poszukać "pirata".

Fajnie by było jakby do książki była dołączana polska edycja Magellana. (skoro i tak jest niby darmowa), to już byłby prawdziwy szczyt marzeń.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 22:39:35 przez gilban
[#9] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Cargo, post #4

link

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 22:48:00 przez Dorian3d
[#10] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dorian3d, post #9

Ale tam na pudełku pisze 44,99 funtolków:(. "Znajomy amigoiwiec" pewnie nie ma więcej egzemplarzy
A tak serio jak książka dojdzie to prosiłbym o jakieś info czym się różni od poprzedniego wydania.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 23:44:26 przez adam_mierzwa
[#11] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@gilban, post #8

Więc pozostaje się wyłuskać program z Amikita, jak ktoś wie jak albo poszukać "pirata".

Albo zorganizować zakup zbiorowy licencji i napisać do autorów.
Kilka lat temu kolega @Koyot zorganizował taki zakup na forum PPA i sporo ludzi weszło w LEGALNE posiadanie licencji.
[#12] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@stachu100, post #11

sporo ludzi weszło w LEGALNE posiadanie licencji.


... i zasupportowalo autorow, o czym nalezy pamietac, jesli chcemy jakiegokolwiek rozwoju na rynku produktow dla Amigi. Pare PLN co jakis czas to nie majatek, a wciaz powstajace programy i urzadzenia to prawdziwy skarb dla takich niedobitkow jak my OK

Wracajac do tematu: zamowione. Chociaz (jeszcze) nie jestem userem Magellana, to jednak ksiazke chetnie poczytam i bede liczyl po cichu na kolejne wydawnictwa :) Adam Zalepa rulez!
[#13] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@stachu100, post #11

Dziwnie by brzmiało "NIELEGALNE posiadanie licencji" :)
[#14] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dorian3d, post #9

tylko pomarzyć o wersji pudełkowej OK
[#15] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@mccnex, post #12

Też nie jestem użytkownikiem Magellana. Miałem wersję 5.5 z płyty wydanej w Polsce, nie pamiętam dokładnie, ale albo prosił o klucz rejestracyjny, albo był okrojony.
[#16] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa
Zastanawiam się, czy mogłaby być jeszcze taka możliwość, gdyby Pan Adam Zalepa i redaktorzy PPA poprosili GPSoft o udostępnienie licencji dla czytelników książki Pana Adama Zalepy. Może być z dopłatą. Co o tym sądzicie?
[#17] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Cargo, post #16

Zastanawiam się GPSoftware ma jeszcze jakieś prawa do Magellana, po udostępnieniu (sprzedaży?) źródeł.
Myślę, że prościej wyciągnąć Magellana z pakietu AmiKit, znaczy zainstalować Amikit, a póżniej odinstalować wszystko poza Magellanem :) W sumie 3-minuty roboty...
[#18] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dopuser, post #17

Masz rację, ale jak chce się mieć legalnie jakiś program?
[#19] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Cargo, post #18

To zostaje tyko chyba odkupienie od kogoś.
Tak swoją drogą, ciekawe ile wart jest DOpus Magellan na oryginalnych nośniakach z firmowym podręcznikiem (+ suplementy).
Jakby nie patrzeć, to już prawie rarytas kolekcjonerski, bo nie do nabycia z legalnego źródła. Chociaż kto wie, kiedyś Magellan był rozprowadzany poprzez amigowe sklepy netowe, może mają jeszcze niesprzedane egzemplarze...
[#20] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dopuser, post #19

Ogólnie to jest wersja darmowa dla nas, bo przecież nawet w ramach bounty źródła zostały wykupione i upublicznione do wersji 5.82 : http://www.power2people.org/projects/profile/64

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 11:42:45 przez flops
[#21] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dopuser, post #1

Czy coś wiadomo o sprzedaży wersji elektronicznej ?
[#22] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@posylus, post #21

O to samo chciałem zapytać, ale mi myśl uciekła. Ja dopełnię pytanie, czy posiadając wersję książkową, będę mógł kupić ze zniżką wersję elektroniczną ?
[#23] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa
Cieszę się jak dziecko, przelew poszedł, książka już jest moja :)
[#24] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Dopuser, post #19

Dobrze myślisz. Często ludzie kupują gdzieś na zachodzie jakieś dziwne resztki amigowe. Potem na allegro sprzedają.
[#25] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@mccnex, post #12

Z tym supportowaniem to tak na dwa razy... o ile wiem, to raczej nie należy spodziewać się nowych amigowych wersji.. wszystko poszło w windę...
Więc co to za support ?
[#26] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@MaaG^dA, post #25

Ja bym pomyślał o czymś innym. Czy jest możliwe napisanie Magellana na systemy PPC dla AOS i MOS? Zrobić coś wspólnie?
[#27] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@Cargo, post #26

Teoretycznie jest to możliwe... ale tylko teoretycznie.
GUI MorphOS-a bazuje na MUI, a w OS4 to Reaction. I tu już będzie pierwszy problem (i nie ostatni)...
Więc praktycznie - nie ma szans..
[#28] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@MaaG^dA, post #27

Myślę, że szansa by była, ale oczywiste jest to, że każdy o swoje podwórko dba. Szkoda, że nie dogadali się wszyscy, powstałby jeden system. Podział małego środowiska na dwa zaszkodził, tak jak podział kolei w Polsce.
[#29] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@adam_mierzwa, post #10

Ale tam na pudełku pisze 44,99 funtolków



Dostałem w prezencie
[#30] Re: Zamówienia na podręcznik Directory Opusa

@gilban, post #8


Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem