Komentowana treść: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt
[#1] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt
- HTML 5, CSS, Frames, JavaScript, Cookies, Bookmarks, History, Passwords, Mouse Gestures, Media content - all essential browser features are here
- Web Inspector allows to view and inspect HTML elements, debug JavaScript, view loading time and profile resources
- Supported FTP browsing and downloading
- AutoFill option - stores and pre-populates user names and passwords for the sites you visit most
- With Qt 4.6 supported Netscape Plug-Ins, like Adobe Flash Player, QuickTime and MediaPlayer


Brzmi fajnie OK
[#2] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@Geekboy68k, post #1

Sprawdziłem tą przeglądarkę pod Linuxem i ... działa super szybko na tle "zmulonego" firefox-a. Coś mi się wydaje, że QtWeb ma możliwość stać się podstawową, nowoczesną przeglądarką w AOS4.x
[#3] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@Geekboy68k, post #1

Jak sprawa wygląda w praktyce, tzn jaka jest prędkość działania programów, używających QT?
[#4] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@posylus, post #2

...jest jeszcze Vizmol, Qhexedit2, Qpassgen, Colortool, Qdiagram, Cutepiano oraz
Qdevelop-> http://os4depot.net/filedata/snapshot/8133_1_snap.jpg

Wszystko to programy przeportowane w wyniku konkursu, ktory oglosil autor amigowego Qt. Zwyciezca otrzyma Minimiga.
Jezeli zas chodzi o QtWeb to jeszcze wymaga dopracowania. Dziala znacznie szybcie od TW ale to tylko wersja 3.3.3.
Na port nowszej czekamy az autor Qt wroci z urlopu i wspomoze developerow radami oraz nowsza wersja biblioteki QtWeb. Ale fakt, wyglada ciekwie.
[#5] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@pampers, post #3

Jak na SAM wrecz fantastycznie...powiedzialbym tak 70% szybkosci RA/MUI. Na sprzetach lepszych to juz chyba nie widac zadnej roznicy. Oczywiscie sa pewnie wyjatki. Alfkil twierdzi ze takim jest MuseScore ale ja nie za bardzo znam sie na nutach zeby sie tym pobawic http://os4depot.net/filedata/snapshot/8049_1_snap.png.
Jak na wersje beta to jest to naprawde cos.
[#6] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@posylus, post #2

bardzo dobrze, że jest portowane tyle aplikacji QT - może by niebieska strona także podążyła tą drogą? co?

moja sugestia KOffice/Calligra... i już byłby pakiet biurowy o wiele szybciej niż Libre/OpenOffice

qtweb sprawdzone - działa ładnie
[#7] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@rwks, post #6

Te pakiety biurowe juz byly omawiane, no i sa zalezne od tak wielu dodatkowych, nieprzeportowanych bibliotek, ze raczej watpliwe aby to sie szybko stalo. Alfkil juz robi Qt 5.1, dlatego zcheca innych do prac ale z tym jak wiadomo bywa slabo
[#8] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@pini, post #7

ok, z przeglądarek qt+webkit jeszcze qupzilla daje radę, choć przypuszczam, że tam trzeba by też przeportować trochę więcej bibliotek
[#9] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@Geekboy68k, post #1

Nie chcę być złośliwy (ale będę) - jak pojawia się nowa wersja przeglądarki do MOS-a to trąbi się na aktualnościach ppa.pl tak, aby było widać wyraźnie że chodzi o jeden z ważniejszych programów, natomiast kiedy pojawił się port QtWeb na AOS 4.x - najważniejszego programu w dzisiejszych czasach czyli przeglądarki www, której brakuje AOS 4.x to tak sprytnie ukryliście to w informacji o "wysypie oprogramowania Qt", że.... w sumie wygląda to na kolejny port Dooma.
Prawda jest taka, że jeżeli QtWeb zda egzamin, to będzie to jeden z najważniejszych programów tego systemu ze względu na bardzo wysoką zgodność silnika renderującego ze standardami, jeżeli dodatkowo działa ona równie zacnie na AOS (niestety nie mam) jak na linuchu to pogratulować bardzo dobrego programu. Naprawdę wydaje mi się, że sama informacja, że pojawiła się nowa przeglądarka na AOS 4.x sama w sobie warta jest podreślenia - ot taka moja, drobna i złośliwa uwaga.
[#10] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@posylus, post #9

to wciąż jakaś tam beta, nie wiadomo jak to się sprawdzi, na pewno nie tak dopracowana jeszcze jak domyślna przeglądarka MOS'a - ja osobiście trzymałbym kciuki, ale nie popadał jeszcze w huraoptymizm

jednak przy którejś, kolejnej sprawdzonej wersji przeportowanej na AOS- jak najbardziej osobny news wypadałoby dać, ale na razie spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń

w tym newsie dla mnie ciekawszy wydaje się np. QSimpleSheet
[#11] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@rwks, post #10

w tym newsie dla mnie ciekawszy wydaje się np. QSimpleSheet

każdy ma swoje zdanie i to jest urok forum ;), ale moim zdaniem "czarnym koniem zawodów" jest QtWeb - zwróć uwagę, że jak będzie działał poprawnie, to spokojnie dzięki google zastąpi nie tylko arkusz kalkulacyjny ale i edytor tekstów itp...
Dzisiaj przeglądarka, zgodna z najnowszymi standardami to najważniejszy program na kompie, bez niej ciężko używać kompa na codzień o ile jest to możliwe. Jak do tego dołożymy (z zasłyszenia) bardzo kulawy w sensie prędkości port FF, to mamy zwycięzcę.
Co do hurraoptymizmu - to mi dzisiaj lotto, bo nie mam AOS4 (i raczej w najbliższym czasie nie zanosi się na to), ale 3mam kciuki za rozwój obu systemów A i M (chociaż wolałbym połączenie sił - ale to w alternatywnej rzeczywistości :( )
[#12] Re: Wysyp oprogramowania dla interfejsu Qt

@posylus, post #11

w sumie przyznam ci rację, a tymczasem pomęcze QtWeb na linuchu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem