Komentowana treść: Książka o Sensible Software na półkach
[#1] Re: Książka o Sensible Software na półkach
Cena kosmiczna... Trochę szkoda, bo 150 zł za książkę z wysyłką chyba nie zapłacę...
[#2] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@mailman, post #1

Kupione. Zobaczymy co nowego powiedzieli w stosunku do wielu wywiadów i artykułów w Retro Gamer. :)
[#3] Re: Książka o Sensible Software na półkach
Ja podziwiam tych fanow. W 800 osob zebrali 40.000$ na zwykla ksiazke o grach. Kurde jednak respekt sie nalezy.
pokłony
[#4] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@selur, post #3

Haha, oglądaliście filmik na vimeo, pod koniec jest kilka dobrych akcji.
Co do ceny to rzeczywiście kosmos, jeszcze gdyby to była cena za przetłumaczoną na polski, to bym się skusił,
a tak...
Sam Jon Hare pyta w filmie: Tyle kasy za książkę?!

Ja rozumiem że to ma niski nakład, ale kurde, coś mi się zdaje że chcą wydoić ofce...
Książka Adama Z. o Dopusie jest git i kosztuje cztery razy mniej, a zazwyczaj książki
w UK są duuuużo tańsze niż w Polsce, więc coś tu jest nie tego.


Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 20:18:50 przez Radek_Cz
[#5] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Radek_Cz, post #4

Dużo tańsze książki? Zależy jakie. Ta jest niszowa. 5F kosztuje jeden numer Retro Gamer.
[#6] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #5

Ogólnie ceny książek są dużo niższe, mam na myśli książki jakie można iść i kupić w epiku czy innej księgarni.
O białych krukach nie mówię ;p. Poza tym weź pod uwagę że na start nazbierali 40 kafli...
Jeśli chodzi o koszt Retro Gamera 5 funtów = 25 złotych, tak pi razy drzwi. Koszt produkcji papierowego PPA
to 19 złotych za ostatni numer. Nie piszę tego żeby marudzić na koszt PPA, w żadnym wypadku, chodzi mi
o to jakie są niesprawiedliwe ceny w Polsce, biorąc pod uwagę zarobki, a te kutafony w telewizorni, śmią
zarzucać ludziom że nie czytają/nie kupują książek, a czego się spodziewają jak za tą samą książkę trzeba zapłacić,
nierzadko kilka razy więcej - przykład: PL - UK.


Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 23:03:50 przez Radek_Cz
[#7] Re: Książka o Sensible Software na półkach
Ciekawe ile kosztowałby jakiś ebook.
[#8] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Radek_Cz, post #6

Zarabiają na fanach i klimacie nostalgii. No i może książka była drukowana w UK a nie w Chinach.

Przecenione książki są bardzo tanie w UK. Np. wspaniały album - duży, twarda oprawa, blisko 300 stron ze zdjęciami - "Muhammad Ali - The Glory Years" kosztował mnie 5F. Normalnie 30F ale książka drukowana w Chinach.

Ja bym wolał aby z wielkiej 5iątki angielskich devloperów na Ami, powstała książka o Psygnosis i studiach z nimi współpracujących (DMA Design, Reflections).

Ciekawe ile kosztowałby jakiś ebook.


Odkąd kupuję Retro Gamer w wersji elektronicznej, właściwie tylko go przeglądam. Muszę mieć papier w ręku. Wtedy czyta mi się wygodnie. :)
[#9] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #8

Zgadza się, książka o Psygnosis to byłoby coś... . Albo o Team17. Uwielbiam ich gry.

Pozdrawiam,

Azzorek
[#10] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #8

Jeszcze Team 17 i Core Design OK

Papier to papier, tego nawet szlauf nie zastąpipomysł
[#11] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@parallax, post #10

Zapomniałeś o piątym - Bitmap Brothers. ;)
[#12] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #11

Bitmap Brothers to raczej No.1
[#13] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@michalmarek77, post #12

Tutaj można by dyskutować który devloper był najważniejszy, ale... To był Psygnosis :). Wydali Lemmingi, które się sprzedały w milionach szt. - to załatwia w zasadzie sprawę. :)

Mnie chodziło o to że w trakcie dyskusji padły już nazwy 4 devloperów to tym 5tym jest Bitmap Brothers.
[#14] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #11

A wiesz, że nie zapomniałem, bo miałem napisać tez ich, ale zostawiłem komu innemu no i się znalazła osoba :D
[#15] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #13

Psygnosis to wydawca No.1 bez dwoch zdan...
Developer to jednak raczej Bitmap Bros.

DMA to inna polka, zupelnie. Ich historia to story na dobry film badz serial......od Blood Money do GTA V.....
[#16] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@selur, post #3

Gdyby zachować przy zbiórce nasze, amigowe standardy, darczyńcy pokłócili by się wpierw czy SWOS jest bardziej sensiblowy niż SS 92-93 oraz czy Sensible Golf można wogóle zaliczyć do sensiblowatych a na końcu nie zebraliby ani grosza OKok, racja
[#17] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@michalmarek77, post #15

Bitmap Broters była także wydawcą niektórych swoich gier. Żeby już nie kłócić się o szczegóły, powiedzmy że chodziło mi o 5 najlepszych i najważniejszych firm angielskich związanych z produkcją/wydawaniem gier na Ami.
[#18] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #17

Sorry ale musze :) Bitmapsi zalozyli wlasna marke wydawnicza - Renegade. Ichni brand, fakt, nazwa jednak inna. No i ich pierwsze gry byly wydawane, np pod brandem Image Works :)
[#19] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@michalmarek77, post #18

Jejka, Renegade było ich firmą zależną (oni firmą matką) więc patrząc na historię Bitmap Brothers byli i devloperem i wydawcą. :)
[#20] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #19

Odebrałem właśnie książkę o Sensible i... mam mieszane uczucia z nią związane. Chodzi o jakość. :(
Książka była drukowana we Włoszech ale... cześć stron - te z grafikami z gier - jest na papierze kredowym i tutaj jakość jest OK. Żywe kolory, wszystko wyraźne. Z małym wyjątkiem - część stron jest pusta. Po prostu biała. :) Jest opis numeru obrazka na stronie i tyle. W moim egzemplarzu tych stron jest bodajże 6. :)

Cała reszta książki to niestety nie jest papier kredowy. To nawet nie jest papier tej klasy który został użyty np. w książce "Commodore - a company on the edge". Jest słabszy, a przez to zdjęcia - wszystkie bez wyjątku czarnobiałe - są niewyraźne.


Okładka jest mięka i to co widać na zdjęciach ze strony sprzedającej tę książkę - jest okładką w stylu takiej jaką się kiedyś robiło samemu z papieru na zeszyty. Po prostu jest zdejmowana, a papier też nie jest kredowy czy coś takiego. Zresztą wrzuciłem zdjęcia. Sami zobaczcie.

Powiem szczerze - mogli się lepiej postarać. No ale liczy się zawartość a ta wydaje się na pierwszy rzut oka ciekawa. :)
[#21] Re: Książka o Sensible Software na półkach

@Deftronic/..., post #20

Miło że się "poświęciłeś" i kupiłeś jednąOK
Nie chcę być złośliwy, ale chłopaki golą owce, teraz nie mam wątpliwości - za tą cenę czcionka
na okładce powinna być tłoczona i ze szczerego złota, ale przede wszystkim powinna być
bez bobów w postaci białych kart...
[#22] Re: Książka o Sensible Software na półkach
temat na ksiazke cokolwiek ciekawy, az 340 stron, niesamowite
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem