Komentarze do artykułu: ACA 1230

[#1] Re: ACA 1230
Typowy laptopowy wentylatorek też się nada (bez radiatora rzecz jasna) ;)
[#2] Re: ACA 1230
Mam male pytanie techniczne: w jakiej przestrzeni adresowej jest adresone te 64 MB pamieci?
Na skrinie z SysInfo widac ze jest obslugiwana pamiec SLOW. Czy ta karta posiada dwa banki pamieci: SLOW od adresu 0x00c00000 (np 1MB) oraz FAST powyzej 0x01000000?
[#3] Re: ACA 1230
Dziwna ta recenzja, sprawia wrażenie, że autor nieco na siłę wychwala ACA (w sumie jak się wywaliło kupę kasy na zakup, to głupio teraz narzekać).
Widać w tekście wahanie, że cena porównywalna z Blizzardem 1230-IV, a nawet Apollo 1240. Argument o nowości karty bardzo słaby - procesory 68030 to Jens pewnie nowiutkie w Motoroli zamówił? :) Są w tym samym wieku co te z Blizzardów.
Karta niedorobiona (jak niestety większość dzieł Jensa), wymaga chłodzenia w desktopie - Blizzard nigdy mi się nie przegrzewał (a nie miał nawet radiatora) i nie wymagał żadnego programu do działania pamięci.
[#4] Re: ACA 1230

@PopoCop, post #3

Autor nic nie wychwala, karty już nie mam nawet bo teraz bawię sie 060.
Posiadałem 3 sztuki 030stek i tak szczerze to ta była najlepsza. W tekscie piszę że procesor był wymieniony i rzeczywiście był nieużywanym leżakiem zakupiony od kipper2k z porcji procków do gba1000. Daleko mi od wychwalania produktów Jensa przeczytaj moją recenzję ACA620.
A kupę kasy to się wywala na zakup PPC. Myślę że szybkość tej 030 i dostęp do serwisu, pozwala na przymknięcie oka na pewne niedogodności.
[#5] Re: ACA 1230

@PopoCop, post #3

Ja tam mam Blizzarda III 32mb za 5 stówek. Żadnych time fixów czy zawieszania się. Chodzi pięknie, stabilnie, zero problemów. Whdload chodzi jak ulał :D Bardzo udana karta OK
[#6] Re: ACA 1230

@PopoCop, post #3

Te czarne wersje 030 są jakieś walnięte. Niestabilne. Przegrzewają się, zawieszaja system. Nawet chłodzenie nie pomaga.
[#7] Re: ACA 1230

@Art, post #6

Racja choć nie wiem skąd to wynika? Same czarne procki chodzą ok. Może zbyt szybkie taktowania pamięci? Nie będę ukrywał że każdy produkt IC ma jakieś choroby wieku dziecięcego, pominę już indivisionAGA mk2 która powinna dyskwalifikować IC jako producenta, ale ja opisuję samą kartę a tu jednak nie mogę się za bardzo czepiać.
[#8] Re: ACA 1230

@PopoCop, post #3

Jak się przyjrzysz procesorowi i bedziesz wiedział jak odczytać datę produkcji to zobaczysz że był wyprodukowany w 2004 roku w 39 tygodniu. Maska procesora: G70W może powiedzieć w jakiej technologi został wykonany i w której fabryce, niestety ostatnia udokumentowana maska to G40W (słabo) i F91C. Obydwie wersje były wykonane w technologii 0,8um.

Poza tym jakie to ma znaczenie że był lezakiem?? Od leżenia krzem nie ulega degradacji, chyba ze o czymś nie wiem???

Czarna obudowa to plastik słabo rozporwadzający ciepło, stąd obudowę procesora rzeczywiscie możesz schłodzić, ale sam krzem bedzie goracy.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 00:04:12 przez tom256
[#9] Re: ACA 1230

@Sosabowski, post #4

jedno pytanie- dokonałeś modyfikacji karty (zmiana proca i wsadu) więc chyba w ten sposób straciłeś prawo do serwisu gwarancyjnego?
[#10] Re: ACA 1230

@BULI, post #9

Zmiany proca dokonałem sam, na prośbę Jensa. Wsad zmienił on. Dostałem Fakturę i serwis gdyby były jakieś problemy.
[#11] Re: ACA 1230

@Sosabowski, post #10

No to + masz nadal gwarancję :)
[#12] Re: ACA 1230
Jeśli na karcie jest FPGA, to zmiana wsadu polega na przeprogramowaniu pamięci konfiguracyjnej FPGA, wystarczy sczytać wsad z szybszej wersji i zaprogramować do następnej pamięci, jeśli były jakieś uaktualnienia do tej szybszej karty to wsad powinien znajdować się w tym uaktualnieniu (chyba, że jest jakoś zaszyfrowany). Tak czy inaczej, dziwnych miałeś tych magików.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem