Komentowana treść: ACA 1230 - recenzja
[#1] Re: ACA 1230 - recenzja
Mam ACA1232 33 super karta bardzo stabilna , i szybka ma duża przewagę nad 20 letnim blizzardem jest NOWA !!! mała i nie trzeba sie bawić w simmy , whdload pełna zgodność nie miałem ani jednego problemu z zażdną grą ,
[#2] Re: ACA 1230 - recenzja

@madwawa, post #1

Jest nowa to fakt, jest stabilna ? nie zawsze, szybka pamięć sprawia że są problemy w pewnych konfiguracjach, nie trzeba się bawić w simy, owszem ale przy zabawie w blizazardach możesz mieć tej pamięci więcej. Pełna zgodność ? blizzardy też ją mają.
[#3] Re: ACA 1230 - recenzja

@RadoslawF, post #2

faktycznie dla niektórych rewizji trzeba robić timming fix , ja mam rewizje 1D1 z fabrycznym fixem śmiga jak miło
[#4] Re: ACA 1230 - recenzja
"Wrażenie robiła na mnie prędkość - 12 Mipsów"
Słabo, pamietam, że jak przeszedłem z Apollo 040/40 na Blizzarda PPC z 040/25 to było czuć zwolnienie. A ta karta ma jeszcze wolniejszy procek.
[#5] Re: ACA 1230 - recenzja

@michal_zukowski, post #4

Opisuje tylko i wyłącznie szereg 030 a tam nie ma szybszej karty.
[#6] Re: ACA 1230 - recenzja

@Sosabowski, post #5

Ty tak ale czytający i tak będa porównywać do innych dostępnych i nie koniecznie będą to karty tylko z 030.
[#7] Re: ACA 1230 - recenzja

@RadoslawF, post #6

ACA z dwojga złego są wyjątkowo szybkie i nie chodzi tutaj nawet o mipsy one z workbenchem 3.1 3.9 śmigają aż miło wystarczy po obcować z ACA 1232 33mhz i przekonać się samemu jak potrafią te karty pogonić system w AGA na sterowniku high gfx w 1024 768 :)
[#8] Re: ACA 1230 - recenzja

@madwawa, post #7

Sprawdź kiedyś jak blizzardy 040 i 060 "pogonią" system. A jak zamiast high gfx dasz kartę GFX to już całkiem nie ma porównania. ACA to dobre rozwiązanie dla minimalisty czyli obudowa desktop i WDHLoad, z poważniejszymi konfiguracjami nawet nie ma porównania.
[#9] Re: ACA 1230 - recenzja

@RadoslawF, post #8

jak mi tylko przybędzie gotówki na pewno za Twoją radą sprawdzę , grubsze wydatki wolne jednak przeznaczać w profesjonalne Amigi np 2000 czy 3000

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 22:23:00 przez madwawa
[#10] Re: ACA 1230 - recenzja

@Sosabowski, post #5

Był jeszcze inne karty taktowane 56MHz ,ale faktycznie były wolniejsze od ACA, przedew szystkim ze względu na pamięc.

Na korzyść Blizzarda przemawia mozliwśc podkrecenia karty. Max na 030 jaki widziałem to 66MHz, ale nie wiem czy stabilne. ACA ma za to szybki dostęp od płyty głównej, stąd z ta kartą powinien działać szybciej chocby HDD.
[#11] Re: ACA 1230 - recenzja

@tom256, post #10

No i Blizzard ma jeszcze przewagę w kwestii możliwość posiadania FPU (o braku FPU w ACA pisał autor recenzji) i możliwość podłączenia kontrolera SCSI i dodatkowej pamięci (do Blizzarda).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem