Komentowana treść: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)
[#1] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)
Damn it!. A chciałem sobie poczytać
[#2] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@glichtanski, post #1

Ja nawet za nią zapłaciłem na Amazonie. Od 2 lat? 1.5 roku? Przysłają mi w każdym bądź razie info, że jeszcze ksiązki nie ma i że będą mnie informować. Ciekawe co teraz?
[#3] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@Deftronic/..., post #2

A ja odnosze wrazenie, ze ludzie zwiazani z ex Amiga, to jakas zgraja starych chciwusow bez ambicji.
Kiedys ta grupa wyznaczala nowe szlaki w dziedzinie gier, sprzetu itp.
Teraz jedyne co robia, to wydaja jakies mierne albumy za tysiace euro, kiepskie ksiazki za dziesiatki tysiecy euro i pisza jakies remejki starych gier za setki tysiecy euro.
Slowem doja fanow Amigi na kazdym kroku i dziwie sie, ze nikt jeszcze tego nie zauwazyl.
Czegos takiego nie widac na scenie ZX Spectrum Atari czy Commodore.
[#4] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@selur, post #3

wydaja jakies mierne albumy


Być może niektórzy tak, ale nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Akurat Brian Bagnall jest bardzo dobrym i rzetelnym autorem, a jego książką "A company on the edge" o historii Commodore czasów Tramiela (mam drugie wydanie) jest świetnie napisana i udokumentowana, mogła by być wzorem tego typu książek. Wystarczy ją porównać z "biblią" hisotrii Atari "Atari Inc. Business is Fun" żeby zobaczyć o ile poziomów wyżej stoi warsztat Bagnalla nad amatorszczyzną spod znaku fanów Atari.

Dlatego też czekałem na "Amiga years" i kontaktowałem się z autorem i jeszcze w lipcu pisał mi:

I'm currently interviewing a manager from Commodore UK with some great material. He's uncovering a lot.


dlatego dzisiejsza wiadomość jest bardzo zaskakująca. Napisałem do niego dziś z pytaniem o powody, może się czegoś więcej dowiem.
[#5] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@jubi, post #4

dlatego dzisiejsza wiadomość jest bardzo zaskakująca. Napisałem do niego dziś z pytaniem o powody, może się czegoś więcej dowiem.

czekam z niecierpliwością
[#6] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@jubi, post #4

Akurat Brian Bagnall jest bardzo dobrym i rzetelnym autorem, a jego książką "A company on the edge" o historii Commodore czasów Tramiela (mam drugie wydanie) jest świetnie napisana i udokumentowana, mogła by być wzorem tego typu książek.


Dokładnie. Mam oba wydaniam, jedno chyba nawet z autografem. Zobacz sobie jak fajnie wydane są:

Freax Volume 1: The Brief History of the Computer Demoscene by Polgár Tamás

czy

Freax:The Art Album.

Jedyna słabiej wydana książka z tych co mam o Ami to ta Snsible Software, z ty że też tragedii nie ma, ale mogła by być lepsza a wpadka z brakiem paru grafik? No ogólnie wtopa, ale dla mnie to bzdet bo ważniejsza dla mnie jest treść a nie powiększone na cąłą strone sprite'y z gier. :)
[#7] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@Deftronic/..., post #6

Dokładnie. Mam oba wydaniam, jedno chyba nawet z autografem


Masz pierwsze wydanie, to w którym jest rodział o Amidze? Ja mam tylko drugie gdzie co prawda jest więcej o Commodore ale o Amidze nie ma nic, bo miało to wszystko przejść do nowej książki której być może w ogóle nie będzie. Chętnie bym na to pierwsze wydanie przy jakiejś okazji spojrzał :)
[#8] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@selur, post #3

Autor musi poczekac az historia Commodore sie wypelni...
"Jak feniks z popiolow" Commodore zdominowalo znow rynek komputerow na swiecie.. - taki ma byc final tej ksiazki... ok, racja Ale chyba nie z Commodore Amiga Mini ?
[#9] Re: Commodore - The Amiga Years nie pojawi się (przynajmniej na razie)

@Voyox, post #8

Też tak myślałem. Coś rozwaliło mu koncepcję książki, nie widzę innej przyczyny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem