Komentowana treść: Płyty główne Nemo w sprzedaży
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#32] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@michalmarek77, post #29

Nie porównuj sony do A-EONu
Nowa Amiga nie jest dla mas, jest głównie dla fanów AmigiOK
[#33] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży
no to czekamy na recenzję i test płyty na PPA, jakieś benchmarki... siedzi, pije i chrupki Albo nie, na execu lepiej, bo to w końcu jego pole. Może kakuś kupi i nam napisze? No chyba że jest aż takim biedakiem.
[#34] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@parallax, post #32

Racja. AmigaOne X1000 nie jest dla mas jest dla 3 do 5 użytkowników w Polsce. Pozostała masa fanów Amigi nie dała sobie wmówić, że:
1. płyta (komputer) z nieprodukowanym procesorem
2. dodatkowo, nie w pełni wspieranymm przez system
3. z brakiem obsługi wielu umieszczonych na niej podzespołów
4. w cenie 1800 funtów
jest przyszłością AMIGI.
[#35] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@DeeL, post #34

Kto fanatykowi zabroni? (parafrazujac kto bogatemu zabroni)
Ja mam jeszcze droższą amigę niż ta cała Amiga x1000 więc jej cena zupełnie nie robi na mnie wrażenia.

Po co spuszczacie się w tym temacie w takim tonie? Przecież jest również tania nisza na rynku, doskonale zresztą wypełniona przez używki. Złośliwość ? Czy co ?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 14:25:59 przez pawelini
[#36] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@jubi, post #30

Trzeba dużo złej woli mieć żeby z jednego slajdu wyciągać takie wnioski.
Każdy widzi to co chce. Myślę że w podanym fragmencie prezentacji chodziło o rozwój PPC kórego IBM jest współtwórcą.
[#37] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@adam_mierzwa, post #36

Dokładnie też tak myślę, na slajdzie jest napis Power i obrazki procesorów PowerPC, które były stworzone przez konsorcjum IBM, Motorola, Apple.
Nie wiem o co chodzi ludziom z tą niechęcią do procesorów PPC. Ja mam w Amidze i się z tego bardzo cieszę. Wolę architekturę MC68xxx, ale jak mam wybierać pomiędzy PPC a x86, to oczywiście PPC. De facto PPC, to była oczywista ścieżka zastąpienia linii 68xxx, skoro dalej 68xxx nie była rozwijana, a Motorola szła w PPC.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 14:49:42 przez flops
[#38] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@XoR, post #11

Zgadzam się! OK Dobra robota! OK
[#39] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży
Cena tej płyty jest z kosmosu, szkoda że marka komputerów z którymi miałem tyle miłych wspomnień jest tak niszczona.
Mały "offtopic" który może nie wszystkim się spodoba, ale muszę to napisać.
Jest jedna sprawa która mnie strasznie denerwuje na tym forum. A mianowicie nie zauważanie wyjątkowości oprogramowania na Amigę, gdy to oprogramowanie powstało.
Ciągle tylko mówi się o magicznych możliwościach Amigi, co według mnie nie jest prawdą, bo były w tym czasie komputery o lepszych możliwościach. Na Amigę tworzone oprogramowanie było bardzo mocno optymalizowane czego nie było widać u konkurencji np: PC. Na PC ciągle tylko trzeba było dorzucać RAM lub MHz. Według mnie tylko twórcom softu można zawdzięczać miłe wspomnienia., sprzęt tu ma drugorzędne znaczenie.
Pamiętajcie że każdy komputer jest nic nie warty bez oprogramowania.

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 16:24:31 przez powerzx
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#41] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@powerzx, post #39

Według mnie tylko twórcom softu można zawdzięczać miłe wspomnienia., sprzęt tu ma drugorzędne znaczenie.

OK

Stąd właśnie chyba zainteresowanie projektami typu Natami czy FPGA Arcade. Po prostu ma na tym działać normalnie zwykły, znany nam wszystkim, amigowy soft 68k, co oznacza niejako "bezbolesną" przesiadkę.
[#42] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@DeeL, post #34

Racja. AmigaOne X1000 nie jest dla mas jest dla 3 do 5 użytkowników w Polsce. Pozostała masa fanów Amigi nie dała sobie wmówić, że:
1. płyta (komputer) z nieprodukowanym procesorem
2. dodatkowo, nie w pełni wspieranymm przez system
3. z brakiem obsługi wielu umieszczonych na niej podzespołów
4. w cenie 1800 funtów
jest przyszłością AMIGI.


ad.2 A wiesz że w klasycznej amidze procki też nie były w pełni wspierane przez system a już szczególnie te na kartach procesorowych?
ad. 3 Wielu? Potrafisz wymienić które dzisiaj są nie wspierane?
ad.3 Pamiętasz cenę A4000 gdy była produkowana?
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#44] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży
Cały czas się zastanawiam czy tej płyty nie dało by się zrobić bardziej "mainstreamowo" ? Nie wystarczyła by konstrukcja płyty dopasowanej do współczesnych standardów (a taką ta płyta przecież jest), przeznaczonej do procesora PowerPC, bez tych wszystkich "udziwnień" typu xena? Z pewnością działał by na niej AmigaOS, ale mogła by znaleźć również inne zastosowania, dzięki czemu mogła by być tańsza. Jak już tu ktoś przeliczył jej cenę w najnowszych Xboxach - przy takich założeniach cena mogła by nie przekroczyć ceny dwóch takich konsol. Kupiłbym wtedy na pewno.
[#45] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży
Gdzie te czasy, gdy pod każdym newsem o X1000 hejtowały mosistowskie bojówki . Teraz zostali tylko smutni kustosze woniejący trzydziestoletnim plastikiem... Cena płyty Nemo jest żadnym zaskoczeniem, więc o co całe halo, skoro i tak nie chcecie kupić?
[#46] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@MorphOS_pl, post #45

więc o co całe halo, skoro i tak nie chcecie kupić?
Ogień... ogień bardzo dobrze trawi trolle - palą się jak sucha słoma, przynajmniej tak piszą w literaturze fantazy ogień piekielny
[#47] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@autumnlover, post #44

Ale Xena ma naprawde niewielki wplyw na cene tej płyty. Problem to bardzo drogi procek i szeroko rozumiane koszty produkcji i projektu rozbijane na mała produkcję tylko tu leży problem w cenie płyty. Trzeba by odwrócić sytuację najpierw znaleźć inny duży rynek np. konsole do gier a potem resztke sprzedawać jako sprzęt dla amigowców.
[#48] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży
kto kupi - ten kupi

kto nie kupi - ten i tak nie kupi


więc w ogóle w czym problem?
tego newsa się każdy zainteresowany spodziewał
[#49] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@autumnlover, post #44

Cały czas się zastanawiam czy tej płyty nie dało by się zrobić bardziej "mainstreamowo" ? Nie wystarczyła by konstrukcja płyty dopasowanej do współczesnych standardów (a taką ta płyta przecież jest), przeznaczonej do procesora PowerPC, bez tych wszystkich "udziwnień" typu xena?

Ależ taka płyta już dawno jest na rynku - zowie się Sam460ex.

Z pewnością działał by na niej AmigaOS, ale mogła by znaleźć również inne zastosowania, dzięki czemu mogła by być tańsza

Na w/w płytce działa OS4, jak również jest używana do zastosowań przemysłowych. Kosztuje 900 euro.
[#50] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@lda, post #7



A tak serio, to wojskowa technologia to, przynajmniej w mojej jednostce ściema. Laptop wojskowy to Panasonic Toughbook. Ma nieco podniesione zakresy temperatur pracy i "niezniszczalną" obudowę, ale poza tym to zwykły laptop.
Z resztą sprzętu jest gorzej. Wojskowe pojazdy? Są droższe, bo ... są pomalowane farbą khaki i mają wyciągarkę OK
[#51] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@MorphOS_pl, post #45

Gdzie te czasy, gdy pod każdym newsem o X1000 hejtowały mosistowskie bojówki


A może te mosistowskie bojówki to tylko legenda, którą opowiadają niegrzecznym dzieciom użytkownicy pecetów z procesorem PPC i naklejonym boingiem? Jakoś się nie natknąłem na te bojówki, gdzie się podziały?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:41:52 przez jubi
[#52] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@waldiamiga, post #49

Wiesz, Sam może i byłaby do zaakceptowania - gdyby nie jeden feler - cienki procesor.
Gdyby było inaczej - sądzę, że dzisiaj byłby na tej płycie fruwający niebieski motyl.. no i większy popyt..

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:45:44 przez MaaG^dA
[#53] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@MaaG^dA, post #52

Trochę szkoda - ja tam bym chętnie zmigrował z MorphOSem z rozlatującego się Pega na Sam460ex, która jest stabilna jak głaz, a którą i tak mam dla OS4...

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:55:01 przez strim_
[#54] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@strim_, post #53

Wielu rzeczy szkoda w naszym hobby, ale co zrobić.
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#56] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży

@glichtanski, post #50

Upraszczasz...
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#58] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#60] Re: Płyty główne Nemo w sprzedaży
Wedlug mojego rozumienia, sprzedaz tych plyt to czyszczenie magazynu przed sprzedaza nowych Cyrusow.
Mysle ze Cyrusy beda po przyzwoitszej cenie sprzedawane.
Nie rozumiem tylko dlaczego Trevor nie zleci zaprojektowania czegos naprawde malutkiego w formacie iTX dla tych nie chca nic rozbudowywac. Cos jak Sam 440 flex ale z przyzwoitymi parametrami. Cos ala 2 rdzenie PPC, 2 x SO-DIMM, 1x PCiex itp.. Taka plytke do 400 funtow powinien splodzic...a klientow by mial sporo...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem