Komentowana treść: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013
[#1] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013
Ooooooo, tylko na Amigachpomysł Chwali się, chwaliOK Ktoś będzie z was startował? :D
[#2] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@parallax, post #1

Nie, bo tego dnia wszyscy będziemy na DKiG w Krakowie
[#3] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013
Super! Chętnie bym to zobaczył i sam wziął udział (ale jak zwykle, za daleko, nie mam kasy, za stary jestem i taki tam biadolenie ;)
[#4] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013
Jest tu trochę fanów "Sensible World of Soccer" to zapytam. Osobiście nie jestem fanem gier sportowych (a zespołowych sportowych w szczególności) więc nie jestem w stanie sam sprawdzić. Faktycznie ten "Sensible World of Soccer" jest aż tak wciągający, grywalny i ponadczasowy? Mam brata, który gra namiętnie w piłkę nożną w rzeczywistości i na ekranie. No i pamiętam, że w tak zwanych czasach amigowych preferował zdecydowanie "Sierra Soccer", a "Sensible World of Soccer" wręcz nie lubił. Mówił, że "Sierra Soccer" jest duuuużo lepsze. Chyba faktycznie "Sierra" jest nieco niedocenioną grą, bo jakoś nie słyszałem nigdy żeby ktoś się w to zagrywał.
[#5] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@MDW, post #4

Na swoj sposob SWOS jest ponadczasowy....
Chocby dlatego, ze to jedyna "pilka", w ktora od czasu do czasu sobie pogrywam.....Choc juz raczej jedynie na X360.....
Dla fanow, majacych za soba kilkuletnie batalie w PES czy FIFA 2kxxx SWOS jest jedynie /az/ fantastyczna "arcaedowka", ktora trudno dzis nazwac grą w football.
Tak czy siak, najlepsza z tego gatunku swoich czasow, Sierra Soccer nie moze sie z tym rownac /choc gra swoja technologia mogla robic te dziesiat lat temu wrazenie/
[#6] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@MDW, post #4

Też nie jestem fanem zbytnio gier sportowych, a SWOS nie bardzo przypadł do gustu pomysł Za szybko w to się gra ok, racja Ale tak naprawdę, to ze sportem ta gra ma za niewiele wspólnego:D Plusem są powtórki, bo nie wiele kopanin miało powtórki i jeszcze można zapisywać na dyskietceOK
[#7] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@MDW, post #4

Tak sensible soccer jest naprawde swietny. Gra jest szybka , fajna... mozna by sie pewnie jeszcze rozpisac.
A teraz czas wracac do innej pilki...:)
[#8] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@parallax, post #1

Hej, ja będę na miejscu, można powiedzieć, że to współorganizuję, chociaż jestem z Warszawy.
W tym roku będzie bardziej kameralnie niż zwykle, spodziewam się maksymalnie 20 graczy - w tym goście z Danii, może z Niemiec. Na turnieju będzie paru zawodników z czołówki, w tym aktualny Wicemistrz Świata - Błażej :)
Będziemy mieli 4 amigi 1200, zagramy systemem grupy + KO - zawsze parzysta ilość meczów (także w KO). Zaczniemy 11-12 i gramy do oporu...
Co by tu jeszcze... Kilmacik gwarantujemy super, dużo śmiechów, sportowej rywalizacji, obowiązkowe piwko w trakcie ;)
Wszyscy są mile widziani!

dior

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 20:02:18 przez dior
[#9] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@MDW, post #4

Hej, w dawnych czasach grałem zarówno w sensi, jak i w sierrę. Wg mnie nic Sensibla nie przebija, chociaż nad Sierrą spędziłem długie godziny mojego życia. Ma ciekawy gameplay, fizyka jest trochę zaburzona, taka pływająca gra, jakby to się na Księżycu działo, ale jest w tam jakiś urok.
SWOS ma po prostu magiczny gameplay, gra z praktycznie nieograniczonymi możliwościami, gram w to prawie 20 lat, od paru lat dosyć intensywnie (jeżdżę na turnieje itd.) i ta gra nieustannie mnie czymś zaskakuje.
Poza tym SWOS miał jedną przewagę nad wszystkimi grami piłkarskimi, które wyszły wcześniej, w tym samym czasie, a nawet wieloma tymi, które wyszły później - ma gigantyczną bazę danych, praktycznie wszystkie ligi świata z 96 roku, bardzo dużo rodzajów rozgrywek, tryb managera. Czegóż chcieć więcej :)
[#10] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@dior, post #9

Wpadnę zobaczyć światowy poziom! Stadion olimpijski? Gdzie dokładniej, bo wielu banerów raczej się nie spodziewam :)
[#11] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@avionik, post #10

Super :) Będziesz grał, czy tylko zobaczyć?
Trzeba dojść główną aleją do samego stadionu i skręcić w lewo, może po 50m są wejścia do biur, tam gramy.
[#12] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@dior, post #11

Chcę tylko pooglądać. Wydawało mi się zawsze, że biura są po prawej stronie od alei ale trafię na pewno!
[#13] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@MDW, post #4

Lubię Sierrę, w swoich czasach, miała czym się pochwalić.
Gdyby dopracowano fizykę na poziomie SWOSa i rozbudowano do poziomu SWOSa itp SWOS, rządzi!!!
Pomimo, że SWOS ma swoje schematy to jednak nie odkryjemy ich po 20 minutach, a nawet jak jesteśmy starymi wygami i wydaje się nam, że wszystko wiemy to i tak SWOS jest w stanie pozytywnie zaskoczyć, szczególnie w trybie gry z żywym przeciwnikiem OK
[#14] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@BULI, post #13

Czym tak zaskakuje? pomysł
[#15] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@parallax, post #14

Fizyką gry: jakie akcje można wykonać, jak potrafią się zachować zawodnicy itp.
[#16] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013
A ja miałem możliwość zagrania w Sensible Socer w wersji 1.1 na atari Jaguar.
Bardzo ciekawe doświadczenie, biorąc pod uwagę, że pad do Jaguara nie jest dobrze przemyslany i po 15 minutach gra, człowiek ma wrażenie jakby trzymał łopatę. No i fakt, że jeden przycisk służy do podań, drugi [nie wiadomo do czego] a dopiero trzeci do strzałów powoduje, że jest to ciekawe doświadczenie.
Jedyny plus to lepszy "klei" gra jest o wiele "pozornie" łatwiejsza niż wersja amigowa.

Pozdrawiam
[#17] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@MDW, post #4

Jest tu trochę fanów "Sensible World of Soccer" to zapytam. Osobiście nie jestem fanem gier sportowych (a zespołowych sportowych w szczególności) więc nie jestem w stanie sam sprawdzić. Faktycznie ten "Sensible World of Soccer" jest aż tak wciągający, grywalny i ponadczasowy?


Tak, jest ponadczasowy i wyjątkowy. Można to nawet w prosty sposób uzasadnić argumentami.

To chyba jedyna tak stara gra komputerowa w którą wciąż, regularnie organizowane są turnieje i w którą grają ludzie, których nie było jeszcze na świecie, gdy Amiga królowała na komputerowym rynku gier.

Sensible Soccer zawiera w sobie to, czego niestety dzisiaj brakuje większości gier poświęconych piłce nożnej - DYNAMIKĘ i PRAWDZIWE EMOCJE. Prawdziwe emocje wynikają głównie z tej dynamiki, ale...

...również bardzo istotną sprawą jest to, że udało się tutaj połączyć grę zręcznościową z dosyć zaawansowaną symulacją strategii, taktyki i symulacji. Oczywiście nie poczujemy się przy tej grafice jako piłkarz, ale za to jako cała DRUŻYNA.

Paradoksalnie mimo dość ubogiej nawet jak na Amigę grafiki mamy wszystko co najważniejsze w tego typu grze w pigułce, czyli: Dużo zintensyfikowanych wrażeń i emocji, bardzo dobry balans pomiędzy przypadkiem, a realnymi umiejętnościami i zaawansowaniem gracza (zupełnie jak w prawdziwych meczach). Dzięki temu zawsze jest szansa, że trochę słabszy gracz wygra z lepszym więc warto walczyć.

Dla mnie to najlepsza gra, po prostu Legenda pośród klasyków.

Nie burzy tego nawet przekonanie, że ostatnie (najpopularniejsze obecnie na turniejach) wersje SWOSa mają pozabierane niektóre schematy możliwości strzelenia bramki, spapraną fizykę wślizgu i wpływu tego wślizgu na zachowanie piłki.

W efekcie tego moje stare wręcz podświadomie wyuczone akcje nie przynoszą już takich efektów jak kiedyś, co w połączeniu z notorycznym brakiem treningu, gorszym panowaniem nad prowadzeniem piłki i nowymi, młodymi wilkami, którzy nauczyli się na nowej wersji, równa się temu, że rozmieniam na drobne swoją dawną pozycję w Sensiblu... to dosyć frustrujące gdy człowiek przyzwyczajony był do ciągłych zwycięstw, ale wciąż kocham tę grę jak kiedyś ;)
[#18] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@Duracel, post #17

Bardzo miła impreza. Niestety mogłem zobaczyć tylko początek ale gracze wręcz zarażali swoją pasją. Poziom światowy.
[#19] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@avionik, post #18

Dzięki za odwiedziny, szkoda, że tak krótko. Za rok na pewno wcześniej damy znać. ;)
[#20] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@dior, post #19

A może jakieś wideo z imprezy, ewentualnie filmy z meczów?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 15:15:30 przez BULI
[#21] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@BULI, post #20

Meczów nie nagrywaliśmy, wideo z turnieju będzie, znajomy właśnie to montuje. Wrzucę, jak tylko się pojawi.

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 22:09:37 przez dior
[#22] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@dior, post #21

Super, czekam OK
[#23] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@BULI, post #22

No i jest audiowizualna pamiątka po turnieju.

http://vimeo.com/81887711
[#24] Re: Sensible World of Soccer - Wrocław Open 2013

@dior, post #23

Nie no jest cała oprawa wokoło sportowa i unoszący się duch sportu.. bez wątpienia był klimat- bardzo fajny filmik OK
No i te kontrolery własnej produkcji- super!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem