Komentowana treść: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA
[#31] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #28

Dokładnie, walory samokształcące tego konkursu są nieocenione. W 100 kilobajtach w zasadzie musisz polegać na pojedynczych instrumentach, kombinowaniu z komendami, stosowaniu tricków. Nic tak nie zmusza do myślenia i szukania nowych rozwiązań jak twardy limit objętościowy.

A 300-400kB do dyspozycji rozleniwia. Tego tutaj nie chcemy :)
[#32] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #31

zmniejszenie do 16kB dopiero zmusi do myslenia, wtedy to juz trzeba polegac na pojedynczych bitach ... , a Amiga 500 zacznie grac jak C64, albo ZX Spectrum, choc wersja z AYekiem moze zmiazdzyc Amige 500 jakoscia brzmienia OK
[#33] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #32

[#34] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@BULI, post #33

A co dopiero 4kBpomysł To by było wyzwaniepomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 10:03:13 przez parallax
[#35] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #26

cos wam sie strona posypala.

chcialbym muze robic na modplugtrackerze a nie na amidze (jestem komodorowcem ;( :P ), czy to bylo by zbrukanie najswietszej amigi i tego konkursu? ;)
[#36] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@rafvte, post #35

Amigi nie masz?pomysł
[#37] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@parallax, post #36

mam jedna 500+
[#38] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@rafvte, post #37

No to nie fisiuj mi tu z komodorkiem, ino działaj na AmidzeOK
[#39] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #15

Ta "promocja" - jak to ladnie ujales - moglaby byc jednak troche lepsza. Nie kazdy potencjalnie zainteresowany takimi konkursami slyszal o PPA ( albo zna jezyk polski ). Mamy tyle stron poswieconych Amidze, modulom, muzyce, zarowno polskich jak rowniez zagranicznych , ze na pewno znajdzie sie ktos z "zewnatrz", kto bedzie mial ochote dolozyc kilka nutek ;]

Jestescie wogole otwarci na "nie-uzytkownikow" PPA/forum ? Jesli tak, to czemu nie dodac na stronie info rowniez w jez, angielskim i nie porozsylac ogloszenia na rozne portale ?
[#40] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@cactoos, post #39

Troche przespalem rozwoj tematu... ale faktycznie mozna by dac info po angielsku tu i owdzie, a nawet i po polsku. Tylko na dzisiaj to tez trzeba by pomyslec o stosownym przesunieciu deadline'u, zeby nowo przybyli mieli czas na mobilizacje. Tak mi sie przynajmniej wydaje

@Andrzej, co Ty na to?
[#41] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@rafvte, post #35

@Raf, powaznie pytasz? :) Rob na czym chcesz, byleby zmiescic sie w 100kB ze swoim MOD'em.
[#42] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@rafvte, post #35

Oczywiście że możesz zrobić na Modplugtrackerze, a nawet C64, tylko załącz do modułu dyskietkę i Player który odtworzy ten moduł na A500.

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 08:09:34 przez Andrzej Drozd
[#43] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #41

no powaznie pytam Panie ;)

najwyzej poprosze kogos o pomoc w wykonaiu playera na Amige, bo nie mam za bardzo czasu poznawac nowej platformy ;)
[#44] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@parallax, post #34

A co dopiero 4kBpomysł pomysł To by było wyzwaniepomysł

To obejrzyj:
http://www.youtube.com/watch?v=7yFmHCTBucE
[#45] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@rafvte, post #43

Właśnie sprawdziłem Modplugtrackera (OpenMPT) i ma możliwośc tworzenia MODów. Naciskasz New, wybierasz MOD i już.
Czyli nie potrzeba żadnego pleyera. Pamiętaj aby niespakowany MOD miał nie więcej niż 99.99 KB.
[#46] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #40

Andrzej, co Ty na to?


Jeżeli uważasz że kolejne konkursy warto nagłośnić na całym świecie, to czemu nie? :)
Wtedy jednak potrzebne będą nagrody. Ja sam już o tym myślałem, aby przynajmniej konkurs listopadowo/grudniowy zrobić z nagrodami. Miałem nawet pomysł aby sam zafundować jakieś nagrody. Np. pierwsze miejsce 100 zł, drugie 50 zł, trzecie i czwarte po 25 zł. Ale poległem w związku z prawem. Nie znam się na tym dobrze (na fiskusie) i nie znajdę czasu aby z tym walczyć.
Jeżeli ktoś się tym zajmie to spoko. :)
Ja jakoś (lepiej lub gorzej) zrealizowałem Nasz wspólny pomysł o konkursie.
Ty jesteś mentorem tego konkursu, od Ciebie zależy regulamin i wszelkie uwagi. :)
[#47] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #46

W 2014 proponuję dwa konkursy. Jeden na przełomie maja/czerwca, a drugi tak jak ten aktualny, na przełomie listopada/grudnia. Pomyślimy w nowym roku, jak go rozszerzyć na cały świat. :)
[#48] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #46

Tzn. teraz to juz nie ma sensu naglasniac - ale w przyszlosci jak najbardziej. Mozna dac po ang. info na takie sajty jak AMP, Pouet.net, EAB i inne - tyle, ze nie ma co przesadzac. Mysle osobiscie, ze pierwsze dwa maja na tyle duzy zasieg, ze spokojnie wystarcza. W PL takie info ma sens chyba tylko na modules.pl, a o zamieszczenie tam wzmianki o kompocie poprosimy kolege AceMana (hi!).

Z tym, ze, wyprzedzajac kolejne fale sugestii co do zasad kompotu - proponowalbym sie scisle trzymac "klasycznych" regul, czyli takich, ktore wypracowane zostaly w tych trzech edycja, czyli max. sto kilo i tutaj - myslalem sporo i wniosek jest zawsze jeden - jesli mowimy tu o promowaniu w jakis sposob "przyjaciolki", to format MUSI byc wylacznie i bezwzglednie amigowski: jako podstawowy przyjmijmy 4-kanalowy MOD, a opcjonalnie dla tfardzieli rowniez MED, FC, AHX, TFMX... co komu wygodnie. Modul musi byc odpalany za pomoca A500 z 0.5MB. Mozemy oczywiscie przyjmowac dla urozmaicenia wariacje typu - modul trzeba zrobic w oparciu o zalaczony sample-pack (np. jakis dysk lub kilka z serii ST-XX, albo cos zupelnie innego), albo ze robimy chip-msx do 16kB (czytasz to Sigma? ) itd.

W kwestii nagrod - hmmm - ja tez nie wiem jak to wyglada i nie chcialbym sie wozic z polskim fiskusem w sprawie kilkudziesieciu PLN-ow, ale wymyslilem cos takiego, cos co na pewno bedzie powodem dla dumy dla naszych muzykow. Moge bez wiekszych problemow zalatwic zakodowanie music disku z najlepszymi modulami zgloszonymi do portalowych kompotow. Wyboru packa dokonaja sami uzytkownicy - glosujac na najlepsze produkcje jak zwykle. A rozmiar modulow - 100kB umozliwi upchniecie sporej liczby modulow na jednej dyskietce, jakis fajny player, troche grafiki, ot, czadowy scenowy msx disk, ktory opublikujemy na Pouecie, ku radosci rzeszy amigowych scenowcow. Malo tego! Jak modki beda naprawde kozackie - mozemy pocisnac ekipe Bitfellas o zrobienie Bitjama numer XXX z muza made by PPA users (nie wiem z kim tam trzeba ponawijac, ale jak muza bedzie dobra, to raczej bez problemu sie to uda).

Ty jesteś mentorem tego konkursu


Czuje sie zaszczycony ok, racja
[#49] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@rafvte, post #43

@Raf, tak jak Andrzej napisal, uzyj Modpluga, ale proponuje Ci mimo wszystko odpalenie Protrackera, chocby na emulatorze. Jesli radzisz sobie z muzyka na edytorach z Komody, to uwierz mi, ze PT to pestka w porownaniu z nimi. Ja ostatnio z V-12 siedzialem u niego probujac sie zorientowac o co chodzi w Hardtracku i po godzinie bylem mniej wiecej w tym samym miejscu (punkcie wyjscia)
[#50] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #11

Po konsultacji dodajemy jeszcze 7, pominęty punkt regulaminu:

7. Każdy twórca może stworzyć nie więcej niż dwa moduły.
[#51] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #50

A jak zrobi 3, 4, 5, itd. i będą fajne to może podesłać do jakiegoś gościa który programuje grę lub demo. Na dobre moduły zawsze jest zapotrzebowanie.

Jak ktoś będzie miał ochotę zrobić modek w stylu z dema Nexus 7, Psychedelic, Friday at 8, etc. to może podesłać do mnie, nie zmarnuje się Dynamiczna muzyka z przejściami, to podstawa fajnego demka.

Wszystkim Twórcą życzę wytrwałości i powodzenia. Nie mogę się doczekać, żeby usłyszeć Wasze produkcje.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 12:18:11 przez flops
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem