Komentowana treść: Elbox TurboFlyer 530
[#91] Re: Elbox TurboFlyer 530

@_arti, post #90

dzisiejsze standardy i normy jakości (RoHS) nie pozwalałyby na sprzedawanie takich elementów w Europie.

No to klapa
[#92] Re: Elbox TurboFlyer 530

@_arti, post #90

Więc mam pytanie , skoro nie ma dokumentacji to jak napisano emulator Winuae aby emulował te układy?
Jeśli chodzi o zgodność z oryginałem, emulacja jest bliska 100%.
[#93] Re: Elbox TurboFlyer 530

@djpiotrs, post #92

[#94] Re: Elbox TurboFlyer 530

@wali7, post #93

Nie ma żadnego urządzenia, które po podłączeniu kopiowałoby układ, rozpracowywało jego działanie? Ten kto coś takiego wymyśli będzie bogaty.
[#95] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Phibrizzo, post #3

Rozmawiałem dzisiaj z Elboxem i potwierdzono, że kata będzie zgodna z CDTV, choć może być problem z domknięciem obudowy.

Była to bardzo ciekawa rozmowa, w której poruszyliśmy tematy kilku projektów Elboxu, z przeszłości, teraźniejszości i takie na przyszłość. Fajnie wiedzieć, że jest to firma ciągle mocno Amigowa, która nie odcina tylko kuponów, ale i stara się rozwijać nowe pomysły.
[#96] Re: Elbox TurboFlyer 530

@wali7, post #93

No święty fakt a potem metoda prób i błędów przez wiele lat :D i efekt końcowy jest jaki jest.
[#97] Re: Elbox TurboFlyer 530

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #86

Teraz czas na Turbo do Amigi CD32


Teraz czas na elboksowe turbo 060 do A1200. To co jest teraz to jakas porażka - do 030 jest w czym wybierać w nowej ofercie, ale 040/060 - tylko karty sprzed 15-20 lat, rzadko kiedy nieprzerabiana czy niekrecona. A ceny tychże tez kosmos - w duzej mierze własnie przez ich niedostepnosc.

Tak wiec - pora na TurboFlyer 1260!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 22:53:07 przez vojo
[#98] Re: Elbox TurboFlyer 530

@vojo, post #97

Czekaj czekaj... 040? To ten procesor, który w Blizzardach 1240 T/ERC z 1997 roku był montowany używany (z recyklingu)? Czy wydaje mi się, czy sam procek (wersja 40 MHz) kosztuje u Freescale coś koło 200$ przy zakupie 10 tysięcy sztuk? 060 (50 MHz) zakupiony w tej samej ilości to jakieś 100$/szt. więcej. Nawet zakładając, że ktoś w Elboxie ma znajomości/dojścia i "spod lady" jest w stanie wytargować 150$ za "czterdziestkę" kupioną w ilości 500 sztuk to doliczając koszty zaprojektowania i zbudowania takiego akceleratora myślę sobie, że te "kosmiczne" ceny nie są wcale takie kosmiczne jak Ci się wydaje.
[#99] Re: Elbox TurboFlyer 530

@vojo, post #97

Ja bym chyba wolał, żeby firma swoje oprogramowanie przystosowała do kart graficznych i PPC, no i może jakieś gierki stare w nowszych wersjach z przeskalowaną grafiką do wyższych rozdzielczości. Ceny procków Motoroli to porażka, szkoda.
[#100] Re: Elbox TurboFlyer 530

@recedent, post #98

Ok. A wiec procki drogie, co nie zmienia faktu ze kart nawet na rynku wtórnym za bardzo nie ma... Od kilku miesiecy szukam sześćdziesiątki gotowy zapłacić kosmiczna cene i lipa - albo sprzedający sie wycofuje w ostatniej chwili, albo za jakies przelutowane Apollo z 3 wiatrakami chce 2k PLN. Poza tym skoro sa tacy co chcieliby od Elboxu nowej płyty klasykowej, i toczy sie na ten temat dyskusja, to chyba jednak łatwiej byłoby o karte z 060 :)

Sorry za OT.
[#101] Re: Elbox TurboFlyer 530

@vojo, post #100

A ja się zastanawiam skoro oryginał procek kosztuje krocie, to czy nie mieć płyty głównej, karty turbo zbudowanej na FPGA (w cenie samej Motoroli) i poprawionej na wzór tego co NATAMI miało mieć. A może to już całkiem SF Elbox odkupi plany NATAMI?
[#102] Re: Elbox TurboFlyer 530

@vojo, post #100

Poza tym skoro sa tacy co chcieliby od Elboxu nowej płyty klasykowej, i toczy sie na ten temat dyskusja, to chyba jednak łatwiej byłoby o karte z 060 :)

Robienie nowej płyty gównej opartej o 020/030 jest IMHO bez sensu, jako że są już jej zamienniki w postaci Minimiga czy Mista.
Jak już to płyta z 040 (wersja ekonomiczna) i 060. Może być nawet tylko z gniazdem na procesor...
[#103] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Ender, post #94

Nie ma ale jako ciekawostkę przytoczę jedną historię - nie mam teraz linka pod ręką ale kilka lat temu pewien gość postanowił sobie, że zrobi 100% emulator SNES (Czy NESa nawet. Taka 8 bitowa konsolka, jakby ktoś nie kojarzył, znana u nas pod nazwą "Pegasus"), do którego oczywiście też nie ma żadnej dokumentacji. Wynajął specjalną firmę, która rozcinała plasterek po plasterku układy i przygotowywała mu schematy. 3 lata trawały prace. Powstał emulator niemalże w 100% zgodny z prawdziwym urządzeniem, uwzględniający nawet błędy konstrukcyjne samego NESa. Na dzisiejszym PC wyciąga kilka klatek na sekundę... chyba, że masz i7/3Ghz. Wtedy jest nawet całkiem grywalnie.



EDIT: o, znalazłem artykuł OK



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 09:24:52 przez _arti
[#104] Re: Elbox TurboFlyer 530

@recedent, post #98

Ze zrobieniem turbo 68040 i 68060 jest już więcej problemów. Same procesory, tak jak właśnie w przypadku Blizzardów T/ERC, jeszcze bez problemu można kupić z rynku wtórnego (chodzi mi o 68040). Dużo kart zostało przerobionych na 68060, przez co zostało sporo leżących odłogiem 68040. W gorszych makach jest pełno 68LC040, które jako sam procesor będę również działały.
Jens jakby chciał, mógłby uruchomić produkcję Apollaczy, ale bardzo ich nie lubi więc nie wypuści. Może ma w zanadrzu już poprawioną wersję i czeka na odpowiedni moment, żeby rynek się nasycił 68020 i 68030, a później przyjdzie czas na 68040 i 68060.
Ja swoje 68040 trzymam z nadzieją na przyjście lepszych czasów. I znów będzie kilka fajnych kart więcej na rynku, a tak pewnie ktoś by je przemielił na złoto.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 11:31:19 przez flops
[#105] Re: Elbox TurboFlyer 530

@_arti, post #103

cha, dobry artykul. Czyli UAE musi niezle oszukiwac. Ciekawe ile mocy trzeba by na 100% dokladnosc.
[#106] Re: Elbox TurboFlyer 530

@marianoamigo, post #105

Nie udaje się zazwyczaj przełożyć działania jakiegoś układu w maszynie emulowanej (np. duszków) na odpowiadający mu układ w maszynie emulującej (o ile taki istnieje). Dlatego emulacja jest nieefektywna. Za dużo czasu zajmuje transformacja działania układu, np. innego procesora, podzespołów sprzętowych itp. Dlatego prawdziwy sprzęt nie ma sobie równych. Przykładowo nawet komputer osobisty Commodore 64 jest złożoną konstrukcją na tyle, że transformacja jego działania: przerwań, duszków, procesora centralnego i graficznego na odpowiadające im układy w komputerze PC wymagałyby przejęcia w praktyce całej maszyny (czyli przerwań, procesora itp.). Sam program - emulator, który wykorzystuje nadwyżkę mocy procesora i działa w środowisku wielozadaniowym jest konstrukcją nieefektywną.
[#107] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Hexmage960, post #106

Kwestia jest taka co chcemy symulować, jeśli tylko zmiany parametrów rejestrów, komórek pamięci itp, a operacje ALU tłumaczymy z proca emulowanego na nasz sprzęt to nie jest aż tak źle. Jeśli jednak symulujemy konkretną strukturę logiczną i wszystkie (bądź najważniejsze) sygnały sterujące to sprawa zaczyna się mocno komplikować bo co cykl emulowanego układu musimy przemielić setki parametrów.
[#108] Re: Elbox TurboFlyer 530

@marianoamigo, post #105

100% raczej nie uzyskaszpomysł Co najwyżej 99,999...% OK
[#109] Re: Elbox TurboFlyer 530
Czy jest szansa na pojawienie się takiej karty (turbo zintegrowane z FastAtą) dla A1200 deksktop?
Można podpytać, bardzo bym prosił? Z szaraczkiem Elbox nie będzie w ogóle gadał.
[#110] Re: Elbox TurboFlyer 530

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #86

Pora na PPC do CDTV.
[#111] Re: Elbox TurboFlyer 530
elbox, proszę o wydanie tego dragona i kart g3/g4 do klasyka ;)
[#112] Re: Elbox TurboFlyer 530
Dziwna sprawa. Wchodzac dzisiaj na strone Elboksu zauwazylem ze informacja o nowej karcie zniknela a strona ma aktualizacje z 24 pazdziernika. Czyzby sie wycofali?

Edit.
Pewnie robili jakies przywracanie stronu, bo w "News Archiwes" info jest.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 14:40:10 przez Phibrizzo
[#113] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Phibrizzo, post #112

Nom. Przewidywany termin dostępności to luty 2014. Luty kończy się... dzisiaj.
[#114] Re: Elbox TurboFlyer 530

@fazior, post #113

Czy ktoś jeszcze w świecie Amigowym wierzy w jakikolwiek deadline czy datę dostawy? Ile produktów wyszło na czas i zawierało w 100% obecywaną / reklamowaną funkcjonalność?
[#115] Re: Elbox TurboFlyer 530

@Phibrizzo, post #112

Stwierdzili, że Jens wygarnął klientów z rynku i odpuścili.
[#116] Re: Elbox TurboFlyer 530

@alekc, post #114

ja wierzylem
[#117] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#118] Re: Elbox TurboFlyer 530

@fazior, post #117

Fazior, weź zejdź z Endera, co? Jak masz do niego coś osobiście to pisz PW, zamiast zaśmiecać wątki.
[#119] Re: Elbox TurboFlyer 530

@recedent, post #118

Osobiscie, nie. Po prostu czlowiek bzdura w moim mniemaniu. Ale ok., złaże.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 09:03:26 przez fazior
[#120] Re: Elbox TurboFlyer 530

@vojo, post #97

Bo elbox nie ma co robić z kasą tylko dziesiątki milionów utopi w 060
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem