Komentowana treść: Preorder na obudowę do ACA500
[#31] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #30

No ale w czym problem?
Skoro widzisz zapotrzebowanie, a więc potencjalny rynek, to bierz sprawy w swoje ręce i zarabiaj. Niech ktoś zaprojektuje, znajdź wytwórcę gdzieś w Chinach, zamów z 1000 sztuk na początek i sprzedawaj. Zgody Jensa nie potrzebujesz, ale zawsze możesz spróbować uzgodnić z nim szczegóły.
To nie jest ironia.
[#32] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #31

No ale w czym problem?

Nie wiem, Ty mi powiedz. Od samego poczatku tlumacze Ci, ze jest to mankament wylacznie estetyczny, ktorego mozna bylo uniknac bez zbrodni na cenie, co potwierdzaja chocby przyklady produkcji mikronakladowych. Jezeli nie widzisz problemu, moze nastepnym razem kup toster, albo amplituner bez obudowy i sprawa zamknieta. Nie ma o czym mowic.
[#33] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #32

Proszę bardzo.
Problem w tym, że Jens wypuszcza bardzo ciekawy produkt, za bardzo przystepną cenę. Wszyscy są zadowoleni poza grupą filozofów z pewnego Kraju na Wisła. Zapewne żaden z nich produktu nie kupił, bo i po co. Za to pofilozofować można.
Skoro znalazłeś taki rynek i możliwości, to pytam się, dlaczego nie zrobisz tego sam. Skoro jak piszesz, to tanie i proste. A do tego zarobić można.

PS. Tostery produkuje się w trochę większej ilości niż 100-1000 sztuk, poza tym jako urządzenia zasilane napięciem sieciowym objete są przepisami bezpieczeństwa.
[#34] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #33

Skoro znalazłeś taki rynek i możliwości, to pytam się, dlaczego nie zrobisz tego sam.

Bo dostrzezenie braku elementu, nie oznacza checi jego produkcji i rozumie to kazda logicznie myslaca osoba. Konrad za to niezle rokuje, gdyby Twoj zapal w mowie zamienic na zapal tworczy, moglbys samemu wziac sie za prace, ktora polecasz.

PS. Tostery produkuje się w trochę większej ilości niż 100-1000 sztuk

Tylko, ze brak strat przy produkcji nawet 100 sztuk dwukrotnie wymieniany byl na przykladzie 1541 Ultimate II, czy nawet "Bomberlandu" (50 sztuk) i nie ma zadnego argumentu, by w przypadku ACA500 mialo byc inaczej. Kwestia podejscia producenta w strone odbiorcow.

Jakbys nie zauwazyl, brak obudowy jest najczesciej krytykowana rzecza w przypadku tej karty na zachodnich forach. Ale co oni tam moga wiedziec... na pewno pieniacze.

na drzewo!

Za kolejne bezcelowe inicjowanie przepychanek pod publike - ignore.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 19:40:36 przez F7sus4
[#35] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #34

Krytykowanie każdej rzeczy przez osoby które nie potrafią samemu stworzyć nawet dziesiątej części tego co krytykują (vide kompleks krytyka) jest szczególnie upierdliwą cechą, która szczególnie często uaktywnia się u naszych rodaków.
A mnie osobiście wkurza. I jestem przekonany, że umięjętność logicznego myślenia można przekuć w coś bardziej konstruktywnego niż głupie hejtowanie na forach.
Może ci krytykanci z zachodnich forów to też Polacy? Piszący z Polski, albo emigranci zza zachodniej granicy?

A dlaczego ja miałbym się brać za produkcję tej obudowy? Mi jej brak nie przeszkadza. Sam sobie coś wyrzeźbię, albo zrobię przelotkę i schowam to do środka. Jak ACA500 do mnie wreszcie dotrze, to podejmę decyzję. To produkt dla hobbystów z wyobraźnią.
Na tym forum brak obudowy przeszkadza wyłącznie tobie. Więc skoro dostrzegasz te istotne braki, sam powinienenś się za to zabrać. Tym bardziej że je dostrzegasz. Ja nie :)

Nie bój się o moje zdolności twórcze. Dla mnie zrobienie obudowy do ACA500 to będzie przyjemne hobby. Akurat w tym momencie pracuję nad projektem mającym zapewnić kilku osobom zajęcie i kasę na kilka lat.
[#36] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #35

Krytykowanie każdej rzeczy przez osoby które nie potrafią samemu stworzyć nawet dziesiątej części tego co krytykują (vide kompleks krytyka) jest szczególnie upierdliwą cechą, która szczególnie często uaktywnia się u naszych rodaków.

Nie rozumiem Twojego toku myślenia - czy stwierdzenie, że jest straszną lipą aca500 bez obudowy (szczególnie jak masz w domu małe dziecko) to takie pieniactwo? Do tego argument, że powinniśmy się cieszyć i brać - ewentualnie strugać samemu obudowę i gęba w kubeł.
Moim prawem jako ewentualnego klienta jest stwierdzenie, że sorry, ale aca500 dla mnie jest niepełnym produktem i przez to że nie ma obudowy (choć nie tylko) go nie kupuję - czy to pieniactwo "znad Wisły"? A może to Ty masz dziwny kompleks niespełnionego Polaka zapatrzonego ślepo na zachód?
Twoje prawo być zadowolonym z produktu bez obudowy, a moim wygłaszanie opinii że to lipa - to jest normalne, a nie próba narzucania swojego punktu widzenia.
Twoja wypowiedź strasznie przypomina mi gadanie o wydawaniu gier po polsku na ps3 - jak Cenega ewidentie sprzedaje kopa Polakom olewając lokalizacje znajduje się milion Takich jak Ty, którzy zamiast powiedzieć - co za barany i naciągacze, dodają teorię, że j. angielski to podstawa i najlepiej już aby noworodek był native speakerem, zupełnie nie rozumiejąc pojęcia niepełnego produktu.
Owszem cena ACA500 jest bardzo przystępna, ale uważam ją za produkt nie zakończony - odpowiedz sobie na pytanie - czy w czasach gvp, elboxa którzy wydawali eleganckie obudowy też byś się cieszył że ktoś sprzedaje Ci produkt "zrób to sam"?
Kuczę, czy tak trudno było mu zrobić przelotkę (choćby płatną) aby można było umieścić ją w środku, skoro obudowa to taki kosmos? A może i tak wiedział że na bezrybiu i rak ryba oraz że Amigowcy to sprytni ludzie i sami sobie zrobią obudowy - a to z pudełka po butach lub wystrugają z drewna - nieważne kupią i tak mimo że produkt wisi z boku jak glut i tylko czeka aby czymś zrobić zwarcie (ale co tam jest dobry dostęp do CF).
Możesz mówić, że jestem "narzekającym znad Wisły", ale tak jak wyrosłem z piratowania, tak samo wyrosłem z samoróbek - dzisiaj zarabiam wykonując dobrze robotę i tego samego oczekuję od innych - po prostu.
Jens POWINIEN zaoferować obudowę oraz ewentualnie umożliwić takim "Adamom Słodowym" jak Ty zakup taniej aby sami mogli sobie strugać obudowę lub używać kartę gołą - ale dobry produkt to też jego opakowanie, nie tylko logika. Uff to tyle.
[#37] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #36

No ale ACA da się jakoś tam zamontować w środku, inaczej sobie nie wyobrażam. Ktoś tu wrzucił fotkę, nie pamiętam gdzie.
[#38] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #36

Elbox oferował klientom obudowę E-Box (bo chyba to masz na myśli, innej obudowy do produktu elboxu nie przypominam sobie... no chyba że chodzi o interface do myszki :) ), będącą lekko przerobiona obudową od PC. Było to lata temu, gdy rynek amigowy był o wiele większy, a cena i tak była kosmiczna. Inna sprawa, inna firma, inne czasy, inny rynek, inne pieniądze.

Wybacz, ale Jens nic nie MUSI. Wypuścił produkt, a to czy do niego doda obudowę, wstążki, karnety do kina, czy paczkę pączków jest jego wyłącznym widzimisię. Czy świat nie byłby piękniejszy, gdyby ci wszyscy krytycy forumowi zaraz zaoferowali tym bez umiejętności Adama Słodowego wspaniałą obudowę za przystępne pieniądze, zamiast produkować się na forum?
Podejrzewam, że skoro Jens obudowy nie zrobił, to np. nie chciał, nie potrafił, doszedł do wniosku że na tym nie zarobi dostatecznie i woli skupić się na dopieszczaniu strony elektronicznej. Jego sprawa jako twórcy i utalentowanego człowieka. A bezproduktywni krytycy, jak sam napisałeś: "gęba w kubeł".
Tym bardziej, ze Elbox ma wypuścić całkiem interesujący produkt konkurencyjny, który w całości mieści się w obudowie. Nie ma co rozdzierać szat, jakim to złym człowiekiem jest Jens.


Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 22:05:18 przez wali7
[#39] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #36

Tylko widzisz, kolega F7sus4 pisze najpierw, że to Individual Computers żąda 50 ojro za tę obudowę (co jest nieprawdą, bo to produkt firmy trzeciej) i że to robienie ludzi w balona (co akurat pewnie jest prawdą, chociaż jak ktoś nie chce to nie kupi, przecież nikt nie zmusza), a potem podaje przykład jak to możnaby świetnie zarobić sprzedając obudowy na ACA za ułamek tej ceny. Niestety, na propozycję żeby teoretyzowanie przekuć w praktykę i zgarnąć ten cały rozkoszny szmal o którym mówi zaczyna się od razu wykręcać. Wiesz, w teoretyzowaniu to jesteśmy (Polacy, amigowcy) akurat dobrzy. Nawet, rzekłbym, najlepsi.
[#40] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #38

Elbox oferował klientom obudowę E-Box

Akurat chodziło mi o rozwiązanie Elboxu MegaRam. Podobnie jak GVP pokazali, że obudowa może wylądać porządnie.
Oczywiście "Jens nic nie MUSI", ale nie wszyscy muszą skakać z radości na taki produkt jaki oferuje Jens. Szat nie rozdzieram, po prostu uważam że powinien coś zaoferować, a w każdym bądź razie dać alternatywę (np. zbiorę tryliard preorderów to wyprodukuję obudowę, a jak nie to będzię sama płytka), albo powtórzę skoro nie potrafi / nie chce / nie opłaca się wyprodukować obudowy, powinien zoferować przejściówkę aby podłączyć kartę wewnątrz - wtedy dlamnie byłoby git.
Czy świat nie byłby piękniejszy, gdyby ci wszyscy krytycy forumowi zaraz zaoferowali tym bez umiejętności Adama Słodowego wspaniałą obudowę za przystępne pieniądze, zamiast produkować się na forum?

Wytłumacz mi dlaczego bronisz Jensa, a osobom uważającym że brak obudowy to lipa każesz budować obudowę. Kurczę to przypomina dawne czasy, kiedy nie można było wymagać na rynku jakości tylko kupowało się co było, cieszyło się że jest i naprawiało się co zepsuła fabryka. Dla mnie ten okres minął i nie mam zamiaru twierdzić że jest fajnie tylko dlatego że jest. Nie uważam to za złe, odwrotnie tolerowanie lipy jest złe - takie jest moje zdanie.
[#41] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #40

Pomijając całą sensowność lub nie tej dyskusji...

Elboxu MegaRam


To chyba mylisz Elbox z ELSATem.
[#42] Re: Preorder na obudowę do ACA500
Nie podoba mi się i jest za droga :(
[#43] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@strim_, post #41

To chyba mylisz Elbox z ELSATem.

masz rację, pomyliłem się - ale tak czy siak uważam że sprzedawanie produku w postaci wiszącego gluta to troszeczkę lipa, ale koniec. Pozdrawiam
[#44] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #43

Niezależnie od wszystkiego ta lipa bardzo fajnie działa. Właśnie dziś do mnie dotarła OK
[#45] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #44

też se kupie niebawem, a co... odpowiednio niesprawny Mega Ram HD już mam na ewentualny przeszczep obudowy
[#46] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@recedent, post #39

(...) pisze najpierw, że to Individual Computers żąda 50 ojro za tę obudowę (...), a potem podaje przykład jak to możnaby świetnie zarobić sprzedając obudowy na ACA za ułamek tej ceny.

Konrad, mijasz sie z prawda i watpie, ze nieswiadomie. Odpowiem w skrocie:
1) Nigdzie nie stwierdzilem, ze nalezy zarabiac na uruchomieniu konkurencyjnej produkcji, tylko ze buda powinna byc z karta. Z idea produkcji wyszedl wali7. Kropka.
2) Informacja o cenie pochodzi z posta nr 4: "Besides, I find it a bit expensive to pay 49,- EUR for a case". Jezeli jest inaczej, wystarczylo sprostowac, zamiast sugerowac przeklamanie.

Nie rozumiem Twojego toku myślenia - czy stwierdzenie, że jest straszną lipą aca500 bez obudowy to takie pieniactwo? (...) Moim prawem jako ewentualnego klienta jest stwierdzenie, że sorry, ale aca500 dla mnie jest niepełnym produktem i przez to że nie ma obudowy (choć nie tylko) go nie kupuję - czy to pieniactwo "znad Wisły"?

Dzieki, cieszy mnie, ze choc jedna osoba potrafi to zauwazyc. OK
[#47] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #46

Był taki dowcip:
Jedzie sobie blondynka pod prąd autostradą A4 w kierunku Katowic. Nagle słyszy w radiu ostrzeżenie: "uwaga, uwaga, na autostradzie A4 jedzie jakis wariat pod prąd". Blondynka patrzy na śmigające z przeciwnej strony, po lewej i prawej stronie, samochody i mówi do siebie "hmmmm, nawet nie jeden".

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 14:56:01 przez wali7
[#48] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #47

Inteligencja stada - najlepszy przewodnik samodzielnego myslenia.
[#49] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #48

Jeśli wszyscy czytają, że ktoś "z zewnątrz" robi obudowę, a nie Individual Computers i że firma ta (ustami właściciela, Jensa Schoenfelda) wręcz odradza jej kupno, a zwłaszcza po wygórowanej - ich zdaniem - cenie, podczas gdy Ty piszesz: "Niezle zagranie! Najpierw sprzet, ktory lezy luzakiem na stole obok komputera, pozniej buda do niego za lwia czesc wartosci samej karty. Marketing at its finest!" sugerując, że takie posunięcie to świadome działanie Individual Computers to kto się Twoim zdaniem myli? Stado, czy wolnomyśliciel?

P.S. Myślę, że sprzęt nie posiada obudowy z przynajmniej jeszcze jednej przyczyny: Sam konstruktor nie wie jeszcze (jak pisze w przytoczonym przez _strima poście z EAB) jak wyprowadzi projektowane dla niej rozszerzenia, w związku z czym nie ma co się spieszyć z wykonaniem matrycy i zamawianiem 500+ odlewów w Hinach, bo można się przejechać jak nie przymierzając imć Zabłocki.
[#50] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@recedent, post #49

(...) sugerując, że takie posunięcie to świadome działanie Individual Computers (...)

Tylko, ze w zadnym miejscu nie sugerowalem, ze bylo to swiadome dzialanie Individual Computers, a niedopatrzenie, ktore inna firma wykorzystala. Pol watku jest na ten temat. Czytanie ze zrozumieniem.

(...) odlewów w Hinach (...)

Do oprawienia w ramke. Kawa z rana - dobra rzecz. joker



Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 11:57:31 przez F7sus4
[#51] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #50

Do oprawienia w ramke. Kawa z rana - dobra rzecz. OK

Kolega zrobil ten blad umyslnie. Ale obawiam sie ze tego nie zrozumiesz. To taki "inside joke".


Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 11:57:49 przez Phibrizzo
[#52] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Phibrizzo, post #51

Na pewno.


Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 12:16:18 przez F7sus4
[#53] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #52

[#54] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@recedent, post #53

Ten tez dobry :)

link
[#55] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #50

Ech ci amigowi domorośli filozofowie..
[#56] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #55

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem