Komentowana treść: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000
[#61] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@smackme, post #59

A czy Ty posiadasz A1000? I skąd jesteś, bo nie masz w profilu.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 12:47:54 przez flops
[#62] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@parallax, post #60

och, kto chciał miec ten miał (porządany model).
tylko 3000 mnie ominęła. pewnie dlatego że rzadkość (sic!)
[#63] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@flops, post #53

Istotna rzecz poruszyles, Darek, tez jestem ciekawy popytu na te karte. Nie prowadze wprawdzie statystyk, ale sposrod wszystkich amigowych znajomych, wiecej osob bedzie mialo nawet A2000/3000/4000, anizeli A1000. Na zachodzie ta tendencja nie wydaje sie slabnac, biorac chocby pod uwage ilosc wyprodukowanych egzemplarzy.
[#64] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@F7sus4, post #63

Cena za zestaw A1000: http://www.ebay.com/itm/Amiga-1000-/151176184355?pt=US_Vintage_Computers_Mainframes&hash=item2332cd8223 tłumaczy po części jej niską popularność w Polsce.
Oczywiście działa to też w drugą stronę - rzadkość przekłada się na wysoką cenę.
[#65] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@wali7, post #64

Gość 'troszkę' przesadził z ceną i dlatego nie poszła. Za pełen zestaw z pierwszym monitorem w box i ładnie zachowany, można się zbliżyć do tej ceny, a nawet przekroczyć tylko że w PLN, a nie USD.
Ja swoją oddaje w dobre ręce za ułamek tej ceny, wiem że dobrze będzie służyć.

Na Allegro jakoś ostatnio była sama jednostka, za niecałe 600pln. Jak ktoś nie ma problemu ze zrobieniem przejściówki do klawiatury i z używaniem zwykłej myszki, to nie jest zaporowa cena na zabawę z A1000. Gorzej jak przyjdzie szukać oryginalnej klawiatury i myszy. W tedy zaczynają się schody, dość że trzeba długo szukać, to nie będzie takie coś tanie.

Jak pojawi się ACA1000, to myślę że zakup nawet samej jednostki będzie problematyczny. Jest wielu fanów A1000, którzy tylko czekali, żeby dorwać jakąś kartę turbo i móc jej używać na co dzień do Amigowania. Dla części A1000 to najładniejsza Amiga, dla innych A3000D, dla mnie A4000D ;-p
[#66] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@flops, post #65

Cena oczywiście że jest odjechana. Z drugiej jednak strony jest to kompletny zestaw z monitorem, klawiaturą i oryginalną myszką. Najczęściej trafiają się na aukcjach same jednostki centralne bez klawiatury i myszki. Z punktu widzenia użytkowego to żaden problem, bo podejdzie każda Amigowa myszka, czy przelotka do współczesnych myszek, podobnie klawiatura od dużej ami lub pięćsetki - to jednak z punktu widzenia kolekcjonerskiego jest to spory feler.
[#67] Re: Jens Schoenfeld zapowiada kartę ACA dla Amigi 1000

@wali7, post #66

Z tym się w pełni zgadzam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem