Komentowana treść: Putty Squad - wreszcie wydana
[#1] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
Nie może być :)

Game over tough guy :)

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 21:04:20 przez KJB
[#2] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@KJB, post #1

Nice :)
[#3] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
Premiera miała być... chyba 20 lat temu, ale dobrze że w końcu jest.OK
[#4] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
Super :) System 3 rulez !
[#5] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
Gra się bardzo przyjemnie.
[#6] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@mailman, post #5

No i ciekawy motyw z kotem którego można zwabić puszką z karmą, po znokautowaniu tegoż kota można wyżej wskoczyć :)
[#7] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
Komu udało sie uruchomić w winuae?
[#8] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@waldiamiga, post #3

Yes, yes, yes!
[#9] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@twardy, post #8

Odpalił ktos na 060 spod whdload ? U mnie po odpaleniu na ekranie latają jakieś czarnobiałe śmieci. Jedyny wpisany tooltype mam preload. Jak chcę odpalić z dyskietki mam poprzeczne tęczowe pasy na ekranie :(
[#10] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@twardy, post #9

Tak u mnie na Blizzardzie i najnowszym WHDL działa spoko.OK
[#11] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@simka113, post #7

Mi pod winuae śmiga pięknie :) zainstalowałem sobie pod whd, wersja dyskietkowa dochodzi do ekranu z logo gry albo pokazuje "tęczę" na całym ekranie przy innych konfiguracjach.
[#12] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@simka113, post #7

Komu udało sie uruchomić w winuae?


Nie czytało się dokumentacji, co? ;) Galahad (osoba, która zremasterowała tę grę i dzięki niemu mamy wersję amigową) za ten komentarz uczyniłby z Ciebie największego swojego wroga.

Odpowiadając na pytanie - pod WinUAE działa - zarówno z dyskietek, jak i spod WHDLoad (wymagane jest Cycle Exact i dobór prędkości jako 1200-like). Działa również na prawdziwej Amidze 68040. Wymagane jest WHDLoad 17.
[#13] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
U mnie pliki ADF nie działają. Sprawdziłem na A500 (oczywiście nie działa, hehe) i A1200. Z plików oraz z realnej dyskietki.
Zaraz na początku wyświetlają syf na ekranie (taki tęczowy) i tyle. Także na 1200 właśnie.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 23:16:41 przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM
[#14] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #13

U mnie też nie działa. Też miałem te prążki, ściągnąłem slava, zaktualizowałem WHDLoad i... mam spokój Grimuje, nic mi nie działa teraz z "klasyka".
[#15] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #13

To może być wina stacji dyskietek w A1200. U mnie na jednej Amidze wyświetla tęczę, a na drugiej gra uruchamia się normalnie. Taki już "urok" niesystemowych gier pisanych pod specyficzną stację dysków. Stację dyskietek w Amidze, w której gra działa mam nową kupioną w eFunzine.

Gra nie wciągnęła mnie za bardzo. Mimo bardzo fajnej oprawy, to sterowanie jakieś dziwne. Przyznam, że czytałem instrukcję instalacji (choć zgrywać ADFy na dyskietki umiem), ale instrukcji (podręcznika) do gry już nie.

Jestem ciekaw, czy Solid Gold wyjdzie przed Nowym Rokiem, bo moim zdaniem zapowiada się ciekawiej.
[#16] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@adam_mierzwa, post #14

Adam: A to można tak sobie zaktualizować WHDload, jeśli jest zarejestrowany? Nie chciałbym, żeby się spieprzył, heh.

Hexmage960: Ale problem w tym, że to samo robi się z HxC. Hm.
[#17] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #16

Ściągnij ze stronki (http://whdload.de/whdload/WHDLoad_usr.lha) i zainstaluj. Klucz rejestracyjny i tak siedzi bodajże w S i nic mu się nie stanie.
[#18] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #13

1. Na stacjach ESCOM - nie działa. Już potwierdzone na EAB.
2. Do instalacji gry przez WHDLoad należy posiadać program RawDIC. Wchodzi on w skład pakietu WHDLoad. Jeżeli ktoś ma problem z instalacją, powinien skorzystać ze starszej wersji (np. 3.2) (starsze wersje - tutaj) lub dociągnąć bibliotekę TrackWarp. Na czym polega błąd? Jest problem z instalacją gry z obrazu (do tego jest potrzebna biblioteka). Z prawdziwego napędu powinno działać bez znaczenia od wersji RawDIC.
3. Na WinUAE nie można mieć włączonej opcji "fastest possible CPU".
4. Konfiguracja WinUAE, na której gra działa to: A1200, 68020, bez FPU, bez JIT, Cycle Exact CPU Emulation Speed ustawione jako CPU Frequency 1200, chipset AGA (Cycle Exact), ROM 3.1, 2 MB Chip
5. Potwierdzono już, że na rozszerzonych Amigach mogą występować problemy z działaniem gry przez WHDLoad. Slave będzie poprawiany. Na razie wiadomo, że zawieszenia występują na kartach Apollo.
[#19] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@mailman, post #18

Trochę za dużo tych "nie działa", "trzeba posiadać", "jest problem z instalacją", "mogą występować problemy". Niepotrzebna była ta presja czasu żeby wydać grę koniecznie przed świętami, bo jak widać odbiło się to na jakości.
Część kłopotów rozwiązałoby umieszczenie w sieci wersji już zainstalowanej pod WHDLoad.
[#20] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@PopoCop, post #19

Trochę za dużo tych "nie działa", "trzeba posiadać", "jest problem z instalacją", "mogą występować problemy". Niepotrzebna była ta presja czasu żeby wydać grę koniecznie przed świętami, bo jak widać odbiło się to na jakości.


Pamiętaj, że ta gra jest z 1994 roku. System 3 coś obiecało i chciało się wywiązać z obietnicy, zwłaszcza po tym, co palnął Mark Cale w wywiadzie.

Poza tym, ja problemów nie miałem od samego początku. Doszedłem już chyba do siódmego czy ósmego etapu. Dodatkowo, te problemy nie są jakieś nadzwyczajne. Nie powiesz mi, że na rozbudowanej Amidze działa Ci wszystko z dyskietek - nie działa, potrzebujesz WHDLoad, więc w tym względzie ta gra nie jest szczególna. Instalacja na dysk twardy jest bezproblemowa (chyba, że ktoś zrobi instalację z obrazów - wówczas musi dograć pewne komponenty do swojego systemu, a to nie jest wina gry tylko badziewnych pakietów lub nieczytania dokumentacji do programów, z których się korzysta). Problemy, które głównie mają ludzie biorą się ze złej konfiguracji WinUAE lub niewiedzy użytkowników, a ta przecież nie ma wpływu na to, jak i czy w ogóle wydano grę.

Część kłopotów rozwiązałoby umieszczenie w sieci wersji już zainstalowanej pod WHDLoad.


W wątku na EAB Galahad wyraźnie napisał dlaczego na ten moment (i nie wiadomo przez jak długi czas) nie jest to możliwe.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 11:39:07 przez mailman
[#21] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@mailman, post #20

Ja odpalałem pod WinUAE 1.3.3, żeby gra zadziałała to w polu "CPU Emulation speed" zaznaczyłem "Adjustable between CPU and Chipset".
[#22] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@KJB, post #21

Ja odpalałem pod WinUAE 1.3.3, żeby gra zadziałała to w polu "CPU Emulation speed" zaznaczyłem "Adjustable between CPU and Chipset".


Bardzo zabytkowa wersja. ;)
[#23] Re: Putty Squad - wreszcie wydana
SUPER!!!! ok, racja OK szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 20:09:20 przez BULI
[#24] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@mailman, post #5

Bardzo ładna oprawa graficzna. Gra uruchomiła się bez problemów na A1200 Blizzard 1260/50.
Wersja WHDLoad to 17.1. Instalowałem z plików ADF po dograniu biblioteki TrackWarp.library.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 21:03:45 przez Sir_Lucas
[#25] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #16

Nie znam się, ale czy HxC jest w jakiś sposób "kompatybilny" z konkretną stację dysków, czy można go "zaprogramować"? No bo czy istnieje rozwiązanie na problem nie działania Putty Squad z emulatorem stacji dysków?

Moim zdaniem współczesne gry na Amigę, takie jak Putty Squad powinny być nieco roztropniejsze jeśli chodzi o takie rzeczy jak odczyt danych. Przecież trackdisk.device nie na darmo siedzi w kickstarcie, nie trzeba ręcznie sterować głowicą stacji dyskietek. Ciekawe czemu dalej to praktykują, no cóż, pytanie do pana Galahada.
[#26] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@Hexmage960, post #25

współczesne gry na Amigę, takie jak Putty Squad

Określenie "gra współczesna" nie pasuje zbytnio do gry z 1994 r.
[#27] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@Hexmage960, post #25

Moim zdaniem współczesne gry na Amigę, takie jak Putty Squad powinny być nieco roztropniejsze jeśli chodzi o takie rzeczy jak odczyt danych.


Słucham? Współczesne? Gdzie ty byłeś przez ostatni tydzień? Proponuję nadrobić zaległości z czytania odnośnie tego w jakim staniu było "Putty Squad", gdy Galahad to składał i co zrobił, aby jednak współczesny sprzęt to "jako-tako" czytał. Wszystko dostępne na PPA.

Ciekawe czemu dalej to praktykują, no cóż, pytanie do pana Galahada.


Galahad już to wszystko dokładnie wyjaśnił.
[#28] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@Hexmage960, post #25

Bez problemów zainstalowałem pod WHDLoad i odpaliłem na 040- pograłem 15 minut- technicznie/graficznie gierka prezentuje się naprawdę miodnie OK

Dziś postaram się sprawdzić pod HxC Floppy Emulator.
[#29] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@BULI, post #28

Gra odpaliła się bez najmniejszego problemu pod HxC Floppy Emulator- zero "wachlowania" dyskietkami gra korzysta z df1 OK także nie wiem skąd te mity, że jest problem pod HxC.

Przy okazji gra odpalona na A1200 z fastem po prostu fruwa (50 FPSów jak nic w PALu).
Gra jest naprawdę świetna praktycznie pod każdym względem i nie jest to jakaś banalna zręcznościówka- SUPER!
[#30] Re: Putty Squad - wreszcie wydana

@BULI, post #29

można to jeszcze pobrać? nie mogę znaleźć na stronie opcji pobierz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem