Komentowana treść: Solid Gold
[#1] Re: Solid Gold
[#2] Re: Solid Gold
Bardzo przyjemna gra, choć trudna. Jednak się da zrobić coś naprawdę fajnego z myślą o klasyku, w prawdziwie amigowym stylu. Bez nie wiadomo jakich zapowiedzi, ekscytacji... Po prostu zrobiono i już.
[#3] Re: Solid Gold

@mailman, post #2

coś jak Rick Dangerous i P. P. Hammer

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 14:19:33 przez Dorian3d
[#4] Re: Solid Gold
Fajna muzyczka

I screen jakby komuś nie chciało się odpalać

[#5] Re: Solid Gold

@TomcioPaluszek, post #4

na amigę powstaje teraz tyle gier że w sumie aż nie chce się człowiekowi grać w to wszystko :)
to chyba jakieś żary :)

Fakt, Święta były pomyślne, trzy dobre, dopracowane, darmowe gry, nie jakieś popierdułki. Warto zagrać nawet z ciekawości. Skończę Putty Squad to się wezmę za to i za Enemy2.
[#6] Re: Solid Gold

@TomcioPaluszek, post #4

Pogram później, ale bardzo przyjemna grafika, byle tak dalej ok, racja
[#7] Re: Solid Gold

@Tom3k, post #6

Fajna oprawa, gra dosyc trudna co prawda.
[#8] Re: Solid Gold

@twardy, post #7

Nie należy zapominać o dramatycznym wprowadzeniu - dostępnym pod opcją "Introduction" (realistyczne obrazki, tekst jak u Sherlocka Holmesa lub innych angielskich powieści detektywistycznych).
[#9] Re: Solid Gold
Bardzo pasuje mi oprawa muzyczna, cieszą detale takie jak ruchome elementy "tła" np migoczący płomień w kominku, ruchome wskazówki zegara, postacie w oknach, pajęczyny zasiedlone pająkami.

To fakt, nie jest najłatwiejsza, ale wciąga OK
[#10] Re: Solid Gold

@BULI, post #9

Wygląda soczyście, tylko jak ja to odpalę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 23:02:05 przez rcRAZOR
[#11] Re: Solid Gold

@rcRAZOR, post #10

Wygląda soczyście, tylko jak ja to odpalę


???
[#12] Re: Solid Gold

@rcRAZOR, post #10

[#13] Re: Solid Gold

@twardy, post #12

No właśnie A do tego 2mb chip to nie za mało?? Nie ruszałem Whdload bo nie mam fastu. Ale raz kozie śmierć,spróbuję.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 23:32:52 przez rcRAZOR
[#14] Re: Solid Gold

@rcRAZOR, post #13

Czytanie chyba nie powinno boleć:

The installed game requires 0.5 MB ChipMem and 0.5 MB OtherMem
(0.9 MB for preload).
[#15] Re: Solid Gold

@twardy, post #12

Gra rewelacja - chyba nawet bardziej dynamiczna niż Rick Dangerous. Poziom trudności też taki jak trzeba czyli wysoki. Przede mną chyba długie godziny gry. A jeszcze installer WHDLoad... pełnia szczęścia.
Już wiem na co będę głosował do następnego zestawienia Games Top 10. :)
[#16] Re: Solid Gold
Tak z czystej ciekawości pod MiniMigiem ktoś uruchomił i działa?
[#17] Re: Solid Gold

@Ender, post #16

Podobno działa.
[#18] Re: Solid Gold

@mailman, post #17

ADF zawiera w sobie dyskietkę DOSową, czy NDOS?
[#19] Re: Solid Gold

@PopoCop, post #18

NDOS, ale istnieje już slave WHDLoad.
[#20] Re: Solid Gold

@mailman, post #19

Straszne zacofanie, w 2013 r. wydawać grę NDOS. I pewnie znowu są hece z instalowaniem pod WHDLoad na Amigach Escom.
[#21] Re: Solid Gold

@PopoCop, post #20

Tutaj problemów nikt nie zgłasza. Frank nie stosuje żadnych hacków. U mnie hula z dyskietki.

Poza tym installka WHDLoad potrafi zainstalować grę z ADF-a, więc nawet nie musisz mieć stacji dyskietek.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 15:04:31 przez mailman
[#22] Re: Solid Gold

@PopoCop, post #20

@PopoCop

Ja popieram, że jest to zacofanie i przykra tendencja. Wolałbym archiwum z plikami w systemie DOS. Prawdopodobnie tak jest, bo gra wyłącza system, co wiąże się też z dezaktywacją takich rzeczy jak trackdisk.device lub dos.library. Trochę to dziwne, bo koderem jest Frank Wille, który miał wkład w tworzenie AmigaOS.

@Mailman

Ta gra, podobnie jak Putty Squad nie działa na wszystkich stacjach dysków. Moim zdaniem robienie w ten sposób gry i dorabianie do tego instalki WHDLoad dziś jest nieco dziwne. WHDLoad został stworzony, by obsługiwać starsze gry i demka, które nie działają pod DOSem. Przykładowo ja obecnie piszę grę w asemblerze, ale tak by można było ją wypromować na ekran inny niż PAL, oraz żeby korzystała z systemu plików DOS (o obsłudze błędów nie wspominając). I według mnie wszystkie nowe gry na Amigę powinny mieć te cechy.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 18:06:17 przez Hexmage960
[#23] Re: Solid Gold

@Hexmage960, post #22

Złej baletnicy, to i rąbek u spódnicy... Najpierw jest narzekanie, że gier nowych nie ma. Organizowane są konkursy, plebiscyty, głosowania, turnieje, własne projekty. Gdy gry nowe się pojawią, to zaczyna się również narzekanie, bo nie działa, bo krzywo, bo prosto, bo konfig za słaby, bo konfig za mocny, bo NDOS, bo DOS, bo jest instalka HD, bo nie ma instalki HD, bo nie obsługuje GFX, bo nie obsługuje AGA, bo nie obsługuje ECS i tak w kółko. Zastanówcie się ludzie, o czym Wy piszecie. Zrozumiałbym, gdyby gry pokroju "Putty Squad", "Solid Gold" czy "Enemy 2" były jakimiś crapami, portami, jakimiś niedokończonymi grami lub produkcjami rodem z Retro Game Compo (którym wiele brakowało do bycia kompletnymi), ale tutaj mowa o produkcjach, którym można bez obaw wystawić noty w okolicach 85-95% - w pełni ukończone tytuły, w pełni grywalne, przetestowane, na światowym poziomie.
[#24] Re: Solid Gold

@mailman, post #23

Nie czepiam się samej gry. Jest świetna. Ale w 2013 roku moim zdaniem nie wypada, żeby gra działała tylko ze specyficznymi stacjami dysków. Co do reszty oczywiście zgadzam się z Tobą.
[#25] Re: Solid Gold

@mailman, post #23

Racja, ale nie ma co się denerwować. Ilu amigowców tyle opinii, i nic na to nie poradzisz :) lepiej jest się cieszyć z tego co otrzymaliśmy, ja uznaję okres świąteczny za bogaty :) Putty Squad ukończone, wrażenia jak najbardziej pozytywne - a teraz pora na dwa pozostałe tytuły.
[#26] Re: Solid Gold

@Hexmage960, post #24

Ale w 2013 roku moim zdaniem nie wypada, żeby gra działała tylko ze specyficznymi stacjami dysków.


Kto jest w temacie ten sobie poradzi :)

Moim zdaniem nie wypada takiego ogromu pracy dawać za free, dziwię się że gra nie wyszła w wersji demo z jakąś tam ceną za wersję pełną.

Co do gry, patrząc na highscore, to... albo ta gra jest trudna albo "jiestiem jus pijaniy" :P
[#27] Re: Solid Gold

@KJB, post #26

Kto jest w temacie ten sobie poradzi :)

Mnie to akurat nie dotyczy, bo na mojej A1200D gra działa, ale np. Yerzmyeyowi nie udało się odpalić ani na A1200 z FDD, ani na A1200 z HxC. Generalnie bez twardego dysku się nie obędzie, a w dobie nowych Amig Magic od Petra Tyschtschenko chyba sporo osób posiada teraz A1200 ze stacją Escomu.
[#28] Re: Solid Gold

@Hexmage960, post #27

ani na A1200 z HxC


W tym przypadku z "Solid Gold" o problemach nikt nie pisze - a nawet wprost przeciwnie.
[#29] Re: Solid Gold

@Hexmage960, post #27

Yerzmyeyowi nie udało się odpalić ani na A1200 z FDD, ani na A1200 z HxC

Czyli co, niby dalej problem z Escomową płytą A1200? Coś mi się w to wierzyć nie chce, może ma uwaloną płytę główną (miałem raz taka, która niby działała ale miała swoje ale i nie była to escomowska płyta)?
Jak już Ci pisałem wcześniej PS bez problemów działa pod HxC.
[#30] Re: Solid Gold

@BULI, post #29

Skończyłem dziś "Solid Gold", więc z tej okazji mała recenzja.

Gra wygląda i brzmi jak teleportowana z 1989 roku, ale takie były zamierzenia autorów. Grafika dość prosta, ale czytelna i przyjemna dla oka (chociaż kolory mało soczyste i za mało niebieskiego w 3/4 etapów), animacja płynna. Muzyka bardzo fajna, ale efekty dźwiękowe zbyt ubogie.
Poziom trudności rośnie z każdym etapem, nie przekracza jednak poziomu średnio trudnego. Sterowanie trochę niedopracowane - zwykły FIRE używany jest tylko w menu, a podczas gry jest nieaktywny. Aktywny jest za to drugi FIRE i służy do skakania. Sterowanie jest zatem bardzo dobre jeśli ktoś ma dwuprzyciskowy joystick lub joypad (można wtedy skakać wciskając przycisk zamiast wychylać joya w górę).
Bardzo dobrym pomysłem jest podawanie haseł po przejściu każdego etapu. Podoba mi się też brak limitu czasowego i stopniowe urozmaicanie rozgrywki z każdym nowym etapem (szukanie dźwigni otwierającej drzwi, pochodnia do rozświetlania ciemnych pomieszczeń itp.).
Minusem jest wydanie gry na niedosowym dysku. Jest oczywiście instaler WHDLoad, ale w 2013 roku gra powinna się sama instalować na HDD.

Ogólnie gra podoba mi się i szkoda, że ma tylko 10 etapów.

Grafika: 70%
Dźwięk: 75%
Ogólnie: 85%
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem