Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013
W następnym głosowaniu na powinny królować gry "Putty Squad" i "Solid Gold".
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #1

I tu jest właśnie dylemat. Obie gry są naprawdę dobre . :)
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #1

Eee, tam, raczej Rise Of The Triad :D
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013
Na pierwsze miejsce wskoczyła gra The Chaos Engine miażdżąc konkurencję liczbą punktów i ilością głosujących osób.

No rzeczywiście, 2 (słownie: dwa) głosy różnicy to miażdżąca przewaga
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #1

To ja poczekam z głosowaniem do momentu, w którym zagram w nie.
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@PopoCop, post #4

Gdybyś zagłosował, przewaga na pewno byłaby jeszcze bardziej miażdżąca.
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@_arti, post #5

Nie wiem jak Solid Gold, ale w Putty Squad warto :)
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@KJB, post #7

W Solid Gold też warto. Gra jest trudna, jak za starych dobrych czasów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 13:44:49 przez Tom3k
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013
podobno drugie miejsce jest najgorsze na podium, więc druga trójka to jak najbardziej odpowiednie miejsce dla superfleta siedzi, pije i chrupki
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013
28 głosów ? To aż czy tylko ?
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@KingJulian, post #10

Tylkopomysł Przeważnie jest ponad 30?
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@KingJulian, post #10

Moim zdaniem "tylko" i to jest dramatyczne. Jeżeli liczba głosów spadnie poniżej 25 w miesiącu, TOP 10 przestanie istnieć lub w danym miesiącu się nie pojawi.
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #12

W takim razie oddam swój głos na ulubione pozycje
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@KingJulian, post #13

Zwłaszcza, że w tym roku gwiazdka wyraźnie obrodziła w prezenty dla "klasykowców" liczę, że coś się w sprawie ruszy.
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #12

Szczerze - głosow byłoby wiecej gdyby głosowanie było prostsze. Obecny mechanizm za kazdym razem zmusza do ręcznego wpisywania 10 pozycji - przyznaje sie bez bicia ze zamiast tego wole cos poczytać. Wydaje mi sie ze zamiast rezygnować z listy, trzeba zmienić sposob oddawania głosów.

Najprosciej - niech obecny formularz sie autouzupełnia pozycjami z ostatniego głosowania. A w profilu niech bedzie przpominajka, ze w danym miesiącu nie oddało sie głosu. Mysle ze to zwiększy ilosc oddwanych głosów.

Mniej prosto - mozna sie zastanowić nad zmiana formuły - np wprowadzić kategorie (platformowe, strategiczne, wyścigi itp) i głosować po max 3 pozycje w danej kategorii.
Innym pomysłem jest ograniczenie listy do np 50 pozycji i wybieranie swoich typow z tej listy. Dodatkowo 10 najmniej punktowanych pozycji wypada na minimum 3 miesiące z 50-ki, a na ich miejsce dostaje nominacje inna dziesiątka.

W kazdym razie obecny model jest po prostu nudny i nie daje frajdy z głosowania, i nie dziwi mnie ze głosujących jest coraz mniej.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 16:25:00 przez vojo
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@vojo, post #15

Szczerze - głosow byłoby wiecej gdyby głosowanie było prostsze. Obecny mechanizm za kazdym razem zmusza do ręcznego wpisywania 10 pozycji - przyznaje sie bez bicia ze zamiast tego wole cos poczytać. Wydaje mi sie ze zamiast rezygnować z listy, trzeba zmienić sposob oddawania głosów.


Dla nie więcej niż 30 osobach głosujących nie warto nawet myśleć o zmianach.

Najprosciej - niech obecny formularz sie autouzupełnia pozycjami z ostatniego głosowania. A w profilu niech bedzie przpominajka, ze w danym miesiącu nie oddało sie głosu. Mysle ze to zwiększy ilosc oddwanych głosów.


Każda przeglądarka internetowa ma taką funkcję domyślnie wbudowaną... Dlaczego nie korzystasz?

Mniej prosto - mozna sie zastanowić nad zmiana formuły - np wprowadzić kategorie (platformowe, strategiczne, wyścigi itp) i głosować po max 3 pozycje w danej kategorii.
Innym pomysłem jest ograniczenie listy do np 50 pozycji i wybieranie swoich typow z tej listy. Dodatkowo 10 najmniej punktowanych pozycji wypada na minimum 3 miesiące z 50-ki, a na ich miejsce dostaje nominacje inna dziesiątka.


Temat poruszany już chyba z 10 razy... Wystarczy przejrzeć forum. Pomysłów tysiące, nie ma komu ich zrealizować, a nawet jeżeli, to i tak ludzie głosować nie będą, jeżeli nie zmieni się ich mentalność, a nie sposób wypełniania formularza.

W kazdym razie obecny model jest po prostu nudny i niedaje frajdy z głosowania, i nie dziwi mnie ze głosujących jest coraz mniej.


... i pomyśleć, że jeszcze niecałe 10 lat temu każdy klepał maila ze swoimi typami i było fajnie... A Krzysztof wysyłał to mailem do ACS, który listę publikował...

Ja osobiście uważam, że obecna formuła jest dobra, jak na amigowe realia, a wysiłek wpisania RAZ w MIESIĄCU 10 pozycji do formularza, to nie jest jakaś praca, nad którą każdy się musi bardzo wysilać. Nawet napisanie Twojego komentarza zajęło Ci więcej czasu niż wypełnienie tego formularza.

Nie bierz tego do siebie personalnie, ale w naszych realiach są stałe narzekania i uwagi użytkowników i nikt za wyjątkiem garstki maksymalnie 10 osób nie robi nic poza okazywaniem postawy roszczeniowej... Trochę się ludzie za bardzo przyzwyczaili i rozleniwili i zamiast się nad tym zastanowić, wolą szukać sztucznych powodów dlaczego tak jest...
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #16

Zagłosowane. Solid Gold u mnie na drugim miejscu w tym miesiącu. Na Putty Squad niestety nie mogę zagłosować bo nie mam maszynki z AGA. Ale dzięki Solid Gold przypomniałem sobie o kilku starych platformówkach na które poszły głosy.
A przypominajka nie jest IMO potrzebna - wystarczy oddać głos od razu po wynikach. Dwie minuty i po zabiegu.
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #16


Dla nie więcej niż 30 osobach głosujących nie warto nawet myśleć o zmianach.

Potencjalnie głosujących jest tylu co aktywnych userów, może własnie gdyby uatrakcyjnić czy uprościć głosowanie, głosowałoby więcej niz tych 30 którym się chce.

Każda przeglądarka internetowa ma taką funkcję domyślnie wbudowaną... Dlaczego nie korzystasz?


Korzystam, ale ten formularz akurat mam zawsze pusty.

(...) to i tak ludzie głosować nie będą (...)

Przy takim założeniu to faktycznie nie ma sensu coś zmieniać :)

... i pomyśleć, że jeszcze niecałe 10 lat temu każdy klepał maila ze swoimi typami i było fajnie... A Krzysztof wysyłał to mailem do ACS, który listę publikował...


... a jeszcze 10 lat wcześniej ludzie fejkowali stampy i wysyłali listy pisane długopisem - i tez było fajnie, co nie znaczy że dzisiaj tez byłoby...

Ja osobiście uważam, że obecna formuła jest dobra (...)


Skoro sam kilka postów wyżej piszesz, że glosujących jest coraz mniej, to moim zdaniem wygląda na to ze jednak formuła się wyczerpała.

Nie bierz tego do siebie personalnie, ale w naszych realiach są stałe narzekania i uwagi użytkowników i nikt za wyjątkiem garstki maksymalnie 10 osób nie robi nic poza okazywaniem postawy roszczeniowej...


Nie biorę :) A co do rozwoju serwisu internetowego - czy to komercyjnego, czy też hobbystycznego - to niestety nigdy on się sam nie będzie rozwijał, a zaniedbany w końcu zacznie tracić userów. Czego PPA absolutnie nie życze :)
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@vojo, post #18

Korzystam, ale ten formularz akurat mam zawsze pusty.


Po zagłosowaniu na Top10 otrzymasz email potwierdzający głosowanie, w którego treści będą wymienione pozycje na które głosowałeś...

Więc 10x copy/paste...

1. Nie musisz pamietać na co głosowałeś miesiąc wcześniej.
2. Nie musisz wklepywac tego ręcznie.
3. Wszystko zależy od tego czy chcesz, czy nie, zagłosować.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013
moj namber 2, po Canonie, chociaz czekam na nowe produkcje ;)
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #16

Oddałem głos chyba poraz pierwszy
Osobiście uważam że wystarczyły by trzy pozycje dziesięć to przesada
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@sebbb, post #21

Osobiście uważam że wystarczyły by trzy pozycje dziesięć to przesada


też tak sądzę. W ogóle proponowałbym zmienić sposób punktacji, bo obecny - pierwsza gra 10 punktów, trzecia 8, dziesiąta 1 - jest z deka bez sensu... Wydaje mi się, że dużo bardziej miarodajne byłoby głosowanie - tak jak kolega wyżej mówi - na max. 3* tytuły**, z których KAŻDY dostaje po 1 punkcie.

* - 3 to tak w sam raz, przynajmniej dopóki nie powstanie Turrican 10 siedzi, pije i chrupki
** - wtedy też ludzie bardziej zastanawialiby się, jakie gry typować, a nie na zasadzie "to, w co ostatnio grałem".

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 23:45:33 przez snajper
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@snajper, post #22

Pod listą Top10 są wymienione dalsze pozycje, gdyby ktoś nie zauważył... :P

Przecież tytułów ciekawych jest więcej niż 10, więc nie ma sensu ograniczać głosowania do 3, racja?
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@KJB, post #23

Może ktoś gra w 10 tytułów w miesiącu ja osobiście nie ponadto uważam że różnica 9 punktów między pierwszą a dziesiątą pozycją jest idiotyczna
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@KJB, post #23

Przecież głosujemy na to w co graliśmy a nie na gry które uważamy za ciekawepomysł
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@sebbb, post #24

Może ktoś gra w 10 tytułów w miesiącu ja osobiście nie ponadto uważam że różnica 9 punktów między pierwszą a dziesiątą pozycją jest idiotyczna


Hmmm... To bardzo ciekawe co piszesz... Wynika z tego, że wszystkie zawody sportowe, które są organizowane mają idiotyczną punktację. Każdy zawodnik, nieważne od zajętego miejsca, otrzymywałby jeden punkt do klasyfikacji generalnej. Ciekawe jak wyglądałaby rywalizacja... W takich np. skokach czy biegach narciarskich w klasyfikacji generalnej wszyscy mieliby tyle samo punktów - nie byłoby więc lidera pucharu świata (a przypomnę, że chociażby w tych sportach za pierwsze miejsce jest 100 punktów, za drugie 80, a za 30 - 1 punkt). O Tour de Ski to nie wspomnę - lider dostaje tam 400 punktów.

A najciekawsze jest to, że najwięcej "głosują" Ci co nie głosują. Dzięki Wam wszystkim.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #26

Przedstawiłeś bezsensowny przykład przecież nie każdy gra w to samo, gracz głosuje na grę/y wystarczy policzyć oddane głosy na poszczególne tytuły (po co te punkty)
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@mailman, post #26

Pisząc różnica 9 punktów miałem na myśli czy tytuł ostatni jest tak beznadziejny że otrzymuje 1 punkt a tytuł pierwszy doskonały 10 punktów (raczej nie)
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@sebbb, post #27

Przedstawiłeś bezsensowny przykład przecież nie każdy gra w to samo, gracz głosuje na grę/y wystarczy policzyć oddane głosy na poszczególne tytuły (po co te punkty)


Wystarczy, że klikniesz tutaj i sam sobie odpowiesz na pytanie czy przykład jest beznadziejny (u Ciebie widzę jest wszystko beznadziejne lub idiotyczne ;) ). Podpowiedź - zerknij na kolumnę "Głosujących".

Twój pomysł miałby sens, gdyby głosujących było tyle samo co łącznie liczba gier (lub przynajmniej tak z 10%) i wówczas ta gra, która zebrałaby najwięcej pojedynczych głosów byłaby najpopularniejsza.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 09:30:18 przez mailman
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień 2013

@vojo, post #15

Obecny mechanizm za kazdym razem zmusza do ręcznego wpisywania 10 pozycji - przyznaje sie bez bicia ze zamiast tego wole cos poczytać


W formularzu nie ma wymogu wpisywania wszystkich 10 pozycji a minimum 1, więc można wpisać choćby jedną.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem