Komentowana treść: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie
[#1] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie
Bardzo fajny player. Jak ktos jest szczesliwym posiadaczem 060/90MHz, moze juz w miare swobodnie ogladac VCD z dzwiekiem. Szkoda, ze nie ma zrodel. Moznaby dorobic jakies GUI i moze jeszcze cos zoptymalizowac albo dodac obsluge DSP z Melody/Delfiny - wtedy bylby kompletny wypas.
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #1

No właśnie pamiętam, że na 040, AGA i Black&White dało się oglądać normalne mpegi czyli rzędu 320x240.
FroggerNG ma opcję dekodowania przez Delfinę (a nawet MASplayera) strumienia audio mp2/3-trzeba będzie sprawdzić i porównać!
[#15] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #14

Zaoszczędze ci roboty ;) Na 68k lepsza będzie RiVA. Frogger zupełnie nie radzi sobie z synchronizacją... w sumie na PPC również ale z uwagi na zapas mocy mniej to przeszkadza. Na szybkim 060 (80+ MHz) lub UAE RiVA chodzi pięknie.
[#16] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #15

Pod PPC (znacznie wolniejsze od Twojego) nie miałem problemów z synchronizacją, no chyba, że po prostu było bardzo obciążające wideo i się nie wyrabiał odtwarzacz.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2014 21:59:02 przez BULI
[#17] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #14

Na 040 normalnie (bez przeskakiwania klatek) dało się oglądać tylko w 160x120.
[#18] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #14

[#19] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #16

U mnie zwykle VCD potrafi zgubic synchro ;)
PS: od godziny emailuje sobie z autorem. Namowilem go na kontrolki wzorem tych z YT - to, o czym wczesniej pisalem - jakies proste Play/Pause, Vol control i pasek do przewijania wideo. Zawsze mi tego brakowalo podczas ogladania X-files na Amidze (mam takie skrzywienie, ze czasami zamiast demek ogladam filmy) ...a to wszystko oznacza, ze prawdopodobnie w tym kwartale jeszcze pojawi sie nowa wersja! ok, racja
[#20] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #19

Masz na myśli autora RiVy czy Froggera?

PS. Tak na szybko sprawdziłem na Video .mpeg 352x240, 30 FPSów, audio stereo 32kHz i:
- FrogerNG (starszy Frogger który odtwarzał tylko MPEGi pamiętam, że był szybszy) na 040@33 i Radeonie PIP (Medek P96) tnie dźwięk i zamula strasznie
- Riva potrafi utrzymać strumień audio bez szarpania i wideo (wycina niemiłosiernie bo daje jakiś 7FPS z 30) ale trzyma synchro !!!

Wniosek- RIVA na 68k jest dużo szybsza ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 10:37:29 przez BULI
[#21] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #20

Pisałem o autorze RiVA. Notabene z elfem też próbuje nawiązać kontakt celem wyżebrania dokumentacji dot. pisania dekoderów audio do Froggera. Może ktoś ma może? ;)
[#22] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #21

No właśnie, gdyby można wykorzystać sprzętową dekompresję audio np za pomocą MHI (delfina, melody itp) to dałoby się sensownie oglądać wypasione mpegi na 040 z Delfiną !!!
[#23] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #21

dekodery do froggera wygladaja na przerobionego ffmpega (takie cos co mplayer wykorzystuje), no i na stronie froggera jest czesc zrodel do dekoderow
[#24] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #22

I to właśnie, jak się nieoficjalnie dowiedziałem, będzie zrobione OK
[#25] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #24

No to SUPER wiadomość- trzymam kciukiOK

Włączyłem statystyki w Rivie i FroggerNG i co ciekawe, Frogger statystycznie wypada lepiej, renderuje więcej klatek, ale totalnie rozjeżdża mu się synchro pomiędzy bufforem VIDEO i Audio. Wygląda jakby bufor VIDEO był za duży i przy stosunkowo małej mocy obliczeniowej obraz jedzie sobie obok dźwięku.

RIVA renderuje mniej klatek, bo dużo czasu procesora traci na synchronizację, ale efekt jest taki, że odtwarzane w nim teledyski da się sensownie obejrzeć bez przycinania dźwięku (nawet 44,1 stereo)!!
[#26] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #25

Uh, źle się wyraziłem. Miałem na myśli Froggera i Primax Megamix. Pomyliłem wątki a jeśli chodzi o RiVA, to planuje wysłać kartę autorowi, jak tylko będzie dostępna i tym samym zmotywować go, żeby też coś takiego zaimplementował... no i jakieś GUI oczywiście.
[#27] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@_arti, post #26

Ech to już tak sobie, chociaż to nadal dobra wiadomość

RiVa ma GUI do uruchamiania/konfiguracji pod MUI, ale rzeczywiście nie ma własnego gui (wewnętrznego). Mnie to nie przeszkadza, wystarczą mi skróty klawiszowe (na pewno jest szybciej bez GUI), ale brakuje mi opcji zatrzymania (PAUSE).
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@BULI, post #27

Witam. Czym i jak przeliczacie swoje filmiki na .MPG zeby działaly płynnie pod amigą?
Jakieś wybrane ustawienia? Ja przeliczam na PC-bo szybciej ale jak riva jest w kolorze to warto się pomęczyć i zrobic ulubioną kolekcję.OK
[#30] Re: Pełna wersja programu RiVA na Aminecie

@Mikrobi, post #29

Ja mam spora kolekcję gotowych mpegów (głównie teledyski) ponagrywanych na CD jeszcze za czasów studiów ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem