• Opis

Problem z włożeniem Mediatora do daughterboard.

zamieścił: Rafał A-3000

data: 2014.01.11 09:30

kategoria: Sprzęt / Rafał A-3000

rozdzielczość: 2700x1700

odsłon: 255

komentarzy: 9

Ocena użytkowników: 2.8 (oceniających: 4)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Mediator w A3000D - problem.
O, faktycznie. Moja Amiga nie ma baterii i nie było z tym problemu.
[#2] Re: Mediator w A3000D - problem.
daj to link
[#3] Re: Mediator w A3000D - problem.

@Dorian3d, post #2

Mostek nie opiera się na baterii ale na stojącym układzie przy samym złączu daughterboard. Na zbiżeniu widać, że wisi nad baterią.
Udało mi się wpiąć Mediatora ale razem z daughterboad i wersję 1.0. Jest minimalnie niższy. Oczywiście jest trochę przekrzywiony. MK2 przy wpinaniu razem z daughterboard wchodzi mi "w połowie". Albo od strony PCI albo zorro pozostaje niedociśnięte.
[#4] Re: Mediator w A3000D - problem.

@Rafał A-3000, post #3

Ja ten "układ" (bo mi też przeszkadzał) odgiąłem delikatnie w stronę daughterboard i wszystko się ładnie ułożyło, ale baterii też nie mam więc nie wiem, czy Tobie ona też nie będzie przeszkadzać.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 17:14:35 przez Tom Rain
[#5] Re: Mediator w A3000D - problem.

@Tom Rain, post #4

@Rafał A-3000 Potwierdzam, ugnij ten układ w stronę daugterboard i będzie spokój. U mnie był on już wcześniej przechylony.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 17:46:30 przez glichtanski
[#6] Re: Mediator w A3000D - problem.

@glichtanski, post #5

Chciałem. To pewnie jedyna opcja by nie przeszkadzał. Problemem są jednak dwa elektrolity, na których się opiera od strony złącza i jeden od zewnątrz. W ten sposób MUSI stać prosto. :)
Myślałem by "przedłużyć" im nóżki i położyć na płycie ale nawet pożyczona lutownica nie dała rady z tą cyną. Muszę podjechać do kolegi z lutownicą większej mocy. Na razie udało mi się podpiąć Mediatora v.1.0 to się pobawię troche kartami PCI (ma najwyraźniej mniejsze podstawki lub przylutowane bliżej płyty). Jak kolega znajdzie chwilę to przerobię te kondensatory lub wymienię na mniejsze i wtedy spróbuję z MK2. Swoją drogą ciekaw jestem co daje nowsza wersja logiki Medka.
[#7] Re: Mediator w A3000D - problem.

@Rafał A-3000, post #6

Ja w swojej też wymieniałem kondensatory (sam) i w sumie jak najniżej je kładłem, więc praktycznie są jak najbliżej mobo. I nie było żadnych akcji z mediatorem w tej kwestii.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2014 21:10:09 przez Tom Rain
[#8] Re: Mediator w A3000D - problem.

@Rafał A-3000, post #6

Tak w mojej A3000 również mam wymienione kondensatory i pewnie dlatego ja również nie miałem problemu z włożeniem Mediatora, również nie posiadam na płycie baterii.
Znalazłem odpowiedź z Elboxu dot. różnicy między MK1 i MK2:

"Nowy model Mediatora (MK-II) najłatwiej rozróżnić po numerze seryjnym, który
zaczyna się od cyfr 63. Mediatory te różnią się od wersji MK-I sposobem obsługi
pamięci ulokowanej w przestrzeni PCI.

Numer produktu w firmwarze płyt nie został zmieniony gdyż rodziłoby to problemy
we współpracy z posiadanymi przez klientów wersjami OS4. Mediatory zgłaszające
się nowym numerem nie byłby poprawnie rozpoznawane i supportowane.
"
[#9] Re: Mediator w A3000D - problem.

@ITU, post #8

Chodzi o jej dostępność dla systemu, czy tylko sposób korzystania z tej pamięci? Coś czytałem, że czasem Mediator nie potrafił obsłużyć pełnej pamięci karty gfx i np. z 4MB rozpoznawał 2MB, co wymagało odpowiednio "mniejszych" ustawień katy. Może o to chodzi?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem