Komentowana treść: Konkurs na grafikę 3D
[#1] Re: Konkurs na grafikę 3D
Proponuję aby przy głosowaniu, na liście obok tytułu pracy była również podana nazwa programu do raytracingu, oraz jego wersja.
[#2] Re: Konkurs na grafikę 3D

@KJB, post #1

Pewnie większość w Blenderze będzie, ale fajny pomysł OK
[#3] Re: Konkurs na grafikę 3D
Moim zdaniem trochę z grubej rury ten konkurs, ciekawym ile osób ma np. LightWave'a + instrukcję. Może by zacząć od konkursu Deluxe/Personal Paint na malowidło 2D? Może parę talentów by się odnalazło? Ostatecznie może dodać kategorię 2D do konkursu?
[#4] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Hexmage960, post #3

Robimy konkurs na wyraźne życzenie... tych, no... osób zainteresowanych, więc chyba będzie OK. Nikt przecież nie spodziewa się dzieł na miarę "Katedry" Bagińskiego ;)
[#5] Re: Konkurs na grafikę 3D
A liczyć się będzie i tak na WUAE JIT...

;)
[#6] Re: Konkurs na grafikę 3D
juz stawiam kulki

mam pytanie, mozna wyslac finalny render + cala scene, zeby nie bawic sie z tymi screenshotami ?.
[#7] Re: Konkurs na grafikę 3D
Amigowy konkurs, na grafikę na amigowym programie, to niech i archiwum będzie typowo amigowe. Czemu zip, a nie np. .lha albo .lzx ?
[#8] Re: Konkurs na grafikę 3D

@R-Tea, post #7

Dobrze, może być LHA ...a ja, żeby było klimatycznie, będę przeglądał prace w Visage i tworzył galerie w CEDzie, testując ją pod iBrowsem OK

@sigma2pi
Można.
[#9] Re: Konkurs na grafikę 3D

@C2H5OH-bis, post #5

bede renderowal na 030/882/50Mhz :), ale gdyby cos i pospiech, to na PM G5
[#10] Re: Konkurs na grafikę 3D

@sigma2pi, post #9

Na "nieoryginalnym/niebrandowanym" systemie, a tak można?
[#11] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Ender, post #10

A aros też może być?pomysł Nie to, że używam arosa, bo używam tylko AmigaOS, ale Aros tez się uruchomi na Amidzepomysł
[#12] Re: Konkurs na grafikę 3D

@sigma2pi, post #6

mam pytanie, mozna wyslac finalny render + cala scene, zeby nie bawic sie z tymi screenshotami ?.

chcesz zrobić całą scenę i render na pececie w ogóle nie używając amigaos/morphos? pomysł
[#13] Re: Konkurs na grafikę 3D
Troche dziwne te obostrzenia.....
Nie lepiej byloby zrobic konkurs , ktory wymagalby tematycznego podejscia do Amigi a nie wymogu tworzenia na Amigach i ich neoklonach ?
Przeciez, ktos kto potrfi renderowac nie bedzie tego robil na Amigach, bo przeciez w ten sposob jedynie by sie tworczo ograniczal.....
Inna sprawa, ze to co za roznica czy ktos korzysta z Windowsowego czy Mos'owego Blendera ?
Szkoda - liczylem, ze jubi cos wystawi - biorac pod uwage,to co ostatnio pokazuje na swoim kanale na facebook'u (w temacie Amigi) nagrode mialby w kieszeni.
[#14] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #13

Malkontenci, no... To źle, tamto źle ;) Tematy amigowe są raz, że nudne a dwa - bardzo ograniczają twórczo. Poza tym, nikt nie broni zrobić pracy o tematyce boing-ballowej. To nie jest konkurs grafików 3D a konkurs na portalu amigowym i ma to być przede wszystkim zabawa. Amigowe oprogramowanie jest dodatkowo, niejako wyzwaniem, również dla Jubiego OK
[#15] Re: Konkurs na grafikę 3D

@_arti, post #14

no ale jeśli jubi zrobi coś na blenderze na linuxie/windowsie i wystawi to zaliczycie mu to czy nie?

imho ograniczenie powinno być faktycznie do programów stricte amigowych czyli 68K
[#16] Re: Konkurs na grafikę 3D

@XoR, post #15

(...) musi zostać wymodelowana w dowolnym programie działającym pod AmigaOS/MorphOS


Ten punkt chyba mówi wszystko. Jeśli zrobi to w Blenderze pod AmigaOS/MorphOS, to wtedy tak.
[#17] Re: Konkurs na grafikę 3D

@_arti, post #16

Cały kłopot polega na tym, że nie odróżnisz po skrinszocie czy ktoś dłubie w Blenderze pod AmigaOS, MorphOS, czy na przykład Windows.
[#18] Re: Konkurs na grafikę 3D
konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze

I odpadłem w przedbiegach - nie chce mi się już walczyć z Maxiem na klasyku. Nie przy moim konfigu A1200.
[#19] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #13

i bardzo dobrze jak Amiga to program dla Amigi
[#20] Re: Konkurs na grafikę 3D

@APC74, post #18

Zawsze możesz to zrobić na WinUAE.
[#21] Re: Konkurs na grafikę 3D

@recedent, post #17

Może warto zrobić kategorie programowe? Osobno będą oceniane "blendery" i osobno inne programy?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 22:22:16 przez Andrzej Drozd
[#22] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #13

Proszę Pana, już nie raz wypominano Panu, aby ze swoimi konsolami i pecetem zaszył się Pan w dziurze albo schował w drewutni i dał już Pan, Nam, Amigowcom, spokój. Zmień se Pan portal i zostaw ludzi w spokoju. Ludzi którzy chcą tworzyć na Amigach klasycznych.

No bo ileż można tu pierniczyć o jednej grze na Amigę 500, pecetach i konsolach. No ile?pomysłpomysłpomysłpomysłpomysłpomysłpomysłpomysłpomysłpomysł

PS. nie obraź się szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 22:31:15 przez Andrzej Drozd
[#23] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Andrzej Drozd, post #22

Andrzej po co mu tak pociskasz.
[#24] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #13

Przeciez, ktos kto potrfi renderowac nie bedzie tego robil na Amigach, bo przeciez w ten sposob jedynie by sie tworczo ograniczal.....


No właśnie sęk w tym, że my się tutaj wszyscy "ograniczamy" do Amigi i systemów postamigowych, bo to lubimy i kochamy.

Co do blendera, to sorry Jubi, ale wolałbym głosować na prace zrobione na sofcie który śmiga na 68k, ewentualnie 68k+PPC (może być 68k odpalone pod UAE).

Jeśli ktoś się jara blenderem, to ma do tego odpowiednie forum blendera, bo nie widzę sensu żeby porównywać prace zrobione na blenderze z pracami zrobionymi np. w MaxonCinema4D.

Nie mam nic przeciwko blenderowi ofcoz, ale konkurs niech będzie rozegrany na sofcie typowo amigowym.
[#25] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Andrzej Drozd, post #22

Nigdzie się nie wybieram i jeśli to Cię martwi, cóż, polecam opcje "ignoruj".
[#26] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #25

Ale ja Cię nie chcę ignorować.
[#27] Re: Konkurs na grafikę 3D
Panowie, na Aminecie pojawił się darmowy klucz do RayStorma. Czyżby to był prezent dla tego konkursu?szeroki uśmiech
http://aminet.net/package/gfx/3d/RayStorm_FreeKey
[#28] Re: Konkurs na grafikę 3D

@KJB, post #24

No właśnie sęk w tym, że my się tutaj wszyscy "ograniczamy" do Amigi i systemów postamigowych, bo to lubimy i kochamy.


Właśnie o to chodzi.
[#29] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Hexmage960, post #3

Aż się z tobą zgodzę teraz bo podobne przemyślenia i mi się nasunęły po przeczytaniu tematu newsa.
[#30] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #13

A co tą neoklony, to takie PS4 i XO czy jak? Może idz pograj, masz czas udzielać się na forum amigowym? Może pograj więcej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem