Komentowana treść: Abandoned Places 2 - recenzja
[#1] Re: Abandoned Places 2 - recenzja
Inwentarz nie jest dzielony na osoby, lecz jest wspólną, dużą sakwą przypisaną do postaci niewładających magią


Nie czytało się porad z mojej solucji. Inwentarz ma każda osoba osobno.
[#2] Re: Abandoned Places 2 - recenzja
Pierwsza recenzja gry od 10 miesięcy. Chyba nie było jeszcze takiej przerwy. Ogólnie na PPA w 2013 roku ukazało się około 25 tekstów. Jak na portal odwiedzany średnio 3100 razy dziennie to niedużo. Przypuszczam, że za jakiś czas portal będzie tylko mało znaczącym dodatkiem do forum zdominowanym przez posty typu "kupiłem Amigę i nie działa, pomocy", "kto mi przegra dyskietkę" i oczywiście brednioseriale.
[#3] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@PopoCop, post #2

Ano co racja to racja. Jeszcze tylko dzisiejsze pokolenie amigowych 40 latków kopnie w kalendarz, a dla nowych Amiga będzie tylko eksponatem w Muzeum Techniki. Koniec jest blisko i jest nieodwracalny
[#4] Re: Abandoned Places 2 - recenzja
Nigdy nie grałem w tą grę pomysł Warto? pomysł
[#5] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@parallax, post #4

Nie warto, nie ma tam skaczących żab
[#6] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@lda, post #5

[#7] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@PopoCop, post #2

Powody są dwa:

1. Mało ludzi pisze w ogóle.
2. Ci co piszą, piszą do papierowego PPA. Ostrzegałem, że tak się stanie i wykrakałem... Papier zdominuje magazyn, bo jest za mało osób, które piszą.

PopoCop, ty również od paru ładnych miesięcy nic nie napisałeś...
[#8] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@mailman, post #7

Ale przecież artykuły z papierowego PPA nie wędrują do NIL: tylko są sukcesywnie umieszczane na portalu, więc szkody/kanibalizowania portalu nie ma?
[#9] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@recedent, post #8

Szkoda Benedykta.
[#10] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@lda, post #5

Nie warto, nie ma tam skaczących żab

Dziękuję Ci za rozbawienie mnie do łez Lepszej riposty w życiu nie widziałem
[#11] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@mailman, post #7

PopoCop, ty również od paru ładnych miesięcy nic nie napisałeś...

Przez wiele lat napisałem dla PPA sporo. I chyba wystarczy.
[#12] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@PopoCop, post #11

Nigdy nie jest za wiele ;) Jak masz czas, wenę, to do pióra pomysł

No Benek niestety usunął konto przez kilku gostków, którym coś nie pasowało i marudzili jak baba w ciąży
[#13] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@mailman, post #7

Też się opuściłem....
[#14] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@PopoCop, post #2

Pierwsza recenzja gry od 10 miesięcy.


W takim razie coś trzeba z tym zrobić. Ty napiszesz rezenzję gry komercyjnej, a ja recenzję gry PD z Aminetu. Co Ty na to?
[#15] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@Andrzej Drozd, post #14

Nigdy nie pisałem artykułów "bo mało tekstów na portalu". Pisałem dla przyjemności, hobbystycznie. Teraz też nie zamierzam pisać żeby coś się działo na portalu. Masz ochotę recenzować gry to recenzuj. Ja nie mam.
[#16] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@PopoCop, post #15

Ahapomysł
W takim razie spróbuj napisać coś dla przyjemności.

PS. Ja wiem że pogoda doprowadza do deprechy, a brak magnezu i minerałów po ciężkim łikendzie jeszcze bardziej dobija. Ja od wczoraj jem pomarańcze i piję herbatkę z melisy oraz miodem. No i powiem że pomaga, tak, że aż się za Protrackera zabrałem.
[#17] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@Hubez, post #13

Ale ale co, chęci brakuje? pomysł Bo czas chyba nie jest przeszkodą? pomysł No to jak będzie? pomysł Ja się biorę za lekturę "Abandoned Places 2 " Nie grałem w tą grę, ale może się przekonam jak przeczytamOK
[#18] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@parallax, post #17

PopoCop: trafna, acz mało optymistyczna uwaga.

Zastanawiające jest to, że z jednej strony wydaje się (choćby po ilości tematów na ppa z cyklu "kto mi przegra dyskietkę"), że do środowiska trafia sporo "nowych" (choć większość z nich to ludzie powracający po latach) osób, to jednak z drugiej strony, nie ma to żadnego przełożenia na "amigową kreację" (programy, gry, dema, publicystyka, teksty).

paralax: Odnośnie zagospodarowania czasu, to jak pokazują statystyki "napisałeś" na ppa aż 5526 "postów" - najczęściej niewiele wnoszących. A gdyby tak choć 1% z nich zamienić na artykuły? No właśnie, trochę trudna sprawa, no nie? Trollowanie jest przecież takie przyjemne :)

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 13:24:12 przez slay
[#19] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@slay, post #18

Na PPA czynnie jestem prawie 10 lat, to się uzbierało Ok, spróbuję z tego jednego procenta postów coś złożyć, myślę, że artek będzie ciekawy pomysł
Tak trochę bardziej poważnie, to mam na oku 2 gry dla których opis prędzej czy później zmajstruje pomysł Jestem dobrej myśli, że przejdziepomysł Już kiedyś myślałem, ale zawsze jest to 'ale'
[#20] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@slay, post #18

Zastanawiające jest to, że z jednej strony wydaje się (choćby po ilości tematów na ppa z cyklu "kto mi przegra dyskietkę"), że do środowiska trafia sporo "nowych" (choć większość z nich to ludzie powracający po latach) osób, to jednak z drugiej strony, nie ma to żadnego przełożenia na "amigową kreację" (programy, gry, dema, publicystyka, teksty).


Oczywiście, że nie ma to przełożenia na tworzenie czegoś dla środowiska. Ci nowi-starzy chcą tylko uruchomić sprzęt wydobyty z piwnicy i pograć sobie w gry (jak im ktoś przegra). Po paru miesiącach im się znudzi i znajdą sobie inną rozrywkę.
[#21] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@PopoCop, post #20

Zgadza się, ale czy to grzech? Dwa, czy tak nie było przed "wiekami" i A500 rulez. Dlatego nic bardziej ambitnego (kiedyś rozbudowane klasyki, dzisiaj systemy postamigowe wg. ortodoksów) nie ma szans, bo każdy wykorzystuje matkę (Amigę -> A500) jak za dawnych czasów i ma w zakończeniu jelita grubego: środowisko, tych co dla niego coś robią, próby wskrzeszenia, a co gorsza mają się za mesjaszów zbawiających amigowy świat i głoszących prawdę na temat tego was is das Amiga?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 15:16:05 przez Ender
[#22] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@Ender, post #21

Tak czy inaczej, jeszcze są ludzie którym się chce coś robić. Ja przecież też nie powiedziałem ostatniego słowa. Jak pisze, tak pisze, raz lepiej, raz gorzej, ale nie o to chodzi jak co...hehe, żartowałem.
Po prostu, ostatnio zająłem się konkursem muzycznym. Sam w nim biorę udział i próbuję robić muzykę do gier...no właśnie dla A500. Nawet podoba mi się to. Aż ktoś mnie wreszcie kopnie z buta, gdy skończą mi się pomysły, a ja wciąż będę się naprzykszał "komu zrobić muzykę do gry".
Tak czy inaczej, przy okazji konkursu, zacząłem szkółkę typu pierwsze kroki w Protrackerze. Muszę ją w końcu dokończyć.
Ostatnio zignorowałem kolegę s2p na politycznym i od tego czasu, mam więcej czasu na cokolwiek i postaram się opisać także kolejną grę.
Wiem że moje wypociny są przeciętne - każdy tak potrafi. Ale co tam. Ważna jest zabawa i hobby. Ogólnie robię to co robię także dla własnej satysfakcji. I już.szeroki uśmiech
No dobra, trochę też dla sławy. Każdy, nawet najskromniejszy Amigowiec lubi być przynajmniej przez 5 min w centrum uwagi.ok, racja
Ogólnie Panowie, proponuję oddzielić nieco szarą codzienność i codzienne problemy (bo człowieka szlag trafia i krew zalewa, ale w Polsce nie jest łatwo żyć), a nasze PPA traktować jako ucieczkę od tego wszystkiego. Choć na chwilę. W końcu to nasze hobby, czyli wentyl bezpieczeństwa dla szarości...i taaakiej pogody.
[#23] Re: Abandoned Places 2 - recenzja
Z grami RPG miałem słabą styczność, choć wiem, ze to fantastyczny gatunek. Bardzo bogate te gierki, grafika jest na drugim planie, liczy się fabuła. Dzięki Mailman OK
[#24] Re: Abandoned Places 2 - recenzja
Dzięki za recenzję, kiedyś dawno dawno temu grałem w tą grę; w zasadzie to próbowałem grać.

Naszła mnie myśl, że jeszcze recenzji gry nie napisałem. Przysiądę i coś napiszę na temat bombowego jacka, bo w niego ostatnio gram na Amidze. Fakt zawieszenia slave'a pod WHDLoad zmusił mnie do obadania bebechów tejże gry i musze z przykrością twierdzić, że chłopaki z Chorwacji nie popisali się. Zasiadam, czas start.
[#25] Re: Abandoned Places 2 - recenzja

@asman, post #24

Powodzenia w pisaniu drogi kolego Asman. OK

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 00:12:36 przez Hexmage960
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem