Komentowana treść: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3
[#1] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3
BSD brzmi nieźle. Być może warto bardziej zasymilować się z tym systemem, cokolwiek sobie teraz pomyśleliście. Myślę, że moglibyśmy to wykorzystać.
Trochę nie w temacie: ma ktoś w zasobach gotowe ISO jakiegoś BSD dla PowerMaca z G4?
[#2] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@Ender, post #1

Z tym makefile (dla MorphOS) to tak specjalnie, żeby odrzucić już na początku potencjalnych kaskaderów ? :)
Wiem wiem, każdy kto ogarnia na tyle żeby robić z tego player "poradzi" sobie w góra minute.
[#3] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@ede, post #2

Makefile ułatwia. Po odpaleniu dostajesz statyczną bibliotekę libdigibooster3.a, którą umieszczasz np. w usr:lib/. W programie po prostu używasz funkcji (są opisane w readme) i przy linkowaniu dajesz opcję -ldigibooster3... A jeżeli chcesz "po chłopsku" przekleić pliki źródłowe, to też możesz. Zresztą na dniach będzie digibooster3.library i klasa Reggae...

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 20:50:51 przez MorphOS_pl
[#4] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3
Jeśli ktoś przygotowałby działające wersje oraz paczki *.deb dla Ubuntu 12.04 LTS oraz Ubuntu 14.04 LTS i zarzucił je do oficjalnych repo albo do tych na Personal Package Archives (PPA) - ucałuję tego dobrodzieja na najbliższym party amigowym w rękę.
[#5] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #3

Spoko, każda garść informacji tego typu jest dla mnie cenna i być może sprawi, że będę się poruszać sprawniej w tych tematach. :)
Aczkolwiek miałem na myśli to, że proste wykonanie (na Mosie) 'make mos' kończy się tak:
make: robodoc: Command not found.
No a jak sobie to odchaczę (bo w MorphOS-owym SDK nie ma robodoc) to kompilacja przerywa się na dbinfo. Nie śmiem poprawiać bo, że tak się wyrażę :) "do pięt nie dorastam" ale chyba w makefile zabrakło na dole linijki z dbminfo: (nie wiem jak się "ładnie" nazywa ta część na dole makefile).
[#6] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@ede, post #5

No tak, akurat skupiłem się na testowaniu paczki na systemach nieamigowych, na MorphOS-ie wystarczyło "u mnie działa". Robodoca można pobrać z MorphOS Files i służy on tylko do wygenerowania dokumentacji. Natomiast co do tego na dole, to są zależności i chyba rzeczywiście zbrakło... Niestety ponieważ oficjalnie archiwum jest hostowane poza moją bezpośrednią kontrolą to poprawka wyjdzie za czas jakiś. Wcześniej pewnie będzie pakiecik z digibooster3.library i klasą Reggae. I w sumie jednej z tych dwóch rzeczy najlepiej używać...
[#7] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3
No piękny pakiecik. Faktycznie takie praktyki są wręcz niespotykane w nie tylko ami-świecie. Za to należą się jeszcze większe brawa dla całego DigiBoostera3.
[#8] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #6

Krashan, jedna sprawa, daj jakies info jak Digibooster sie nie moze uruchomic z jakis powodów (brak klas mui, etc) pod 68k. Bo obecnie nic nie wypisuje.
[#9] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #6

Niestety make os4 z najnowszym SDK sypie się:

7.RAM Disk:libdigibooster3-1.1> make os4 Compiling loader.o...
In file included from libdigibooster3.h:131,
from loader.c:30:
/SDK/include/include_h/proto/dos.h:80: error: conflicting types for 'IDOS'
libdigibooster3.h:104: error: previous declaration of 'IDOS' was here
loader.c: In function 'read_chunk_dspe':
loader.c:296: warning: 'AllocVec' is deprecated (declared at
/SDK/include/include_h/interfaces/exec.h:47)
loader.c: In function 'read_chunk_venv':
[...]
loader.c:1313: warning: 'AllocVec' is deprecated (declared at
/SDK/include/include_h/interfaces/exec.h:47)
make: *** [loader.o] Error 1
[#10] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@alekc, post #9

.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:11:44 przez MorphOS_pl
[#11] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@alekc, post #9

A podobno PPA ma zabezpieczenie przed podwójnym wysyłaniem posta. Nie działa.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:04:16 przez MorphOS_pl
[#12] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@Sokok, post #4

Jeśli ktoś przygotowałby działające wersje oraz paczki *.deb dla Ubuntu 12.04 LTS oraz Ubuntu 14.04 LTS

Ja nie umiem, ale na ircu byli tacy, co odgrażali się, że zrobią.
[#13] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #10

:)

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:14:04 przez Andrzej Drozd
[#14] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #12

Krashan: czy możesz wrzucić playera na githuba ? Ewentualnie jeśli się Tobie nie chce mogę to zrobić z zaznaczeniem, że to Twoje źródła ? Ułatwiło by mi to parę rzeczy.
[#15] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@alekc, post #9

Oba te problemy (i kilka pomniejszych) są już rozwiązane w wersji 1.2. Wysłałem nowe archiwum do APC&TCP, dam znać, jak umieszczą na stronie.
[#16] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3
Tak mnie naszło, może demo DB3 na Falkona z CT63 i wykorzystujące DSP?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 09:38:08 przez Ender
[#17] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #15

To się nazywa support OK

A ja dostałem informację z RetroAmi, że moja kopia DB3 już została wysłana i nie mogę się doczekać kiedy wersję beta zamienię na pełny produkt.
[#18] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@sand, post #14

Krashan: czy możesz wrzucić playera na githuba?

https://github.com/grzegorz-kraszewski/libdigibooster3
[#19] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@Ender, post #16

Tak mnie naszło, może demo DB3 na Falkona z CT63 i wykorzystujące DSP?

Zacznij od przeportowania MUI na Falcona. A potem się zastanowię.
[#20] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #18

Dzieki :)
[#21] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #18

Dzieki! szeroki uśmiech
[#22] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3

@MorphOS_pl, post #19

Entera ostatnio coś bardzo często nachodzi pomysł
A może już przeportował MUI na atarynkę a my nic nie wiemy pomysł
[#23] Re: Przenośny odtwarzacz modułów DigiBoostera 3
[cut]

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 10:46:21 przez juen
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem