Komentowana treść: TORCS dla AmigaOS 4.x
[#1] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x
Czyżby to chodziło podobnie jak Speed Dreams ? Mam nadzieję że człowiek-zarówka napisze nam jak to sprawuje się na jego Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 21:27:14 przez waldiamiga
[#2] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@waldiamiga, post #1

Pewnie tak
[#3] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x
Trzeba przyznać, że jak na darmową grę, to gra jest warta uwagipomysł
Ten rok będzie obfity w gry dla AmigaOS 4OK
[#4] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x
Szkoda, że te wszystkie opensourcowe gry samochodowe tak bardzo słabo wyglądają. Strasznie crapowate tekstury, otoczenie, wszystkie menu.
[#5] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@MDW, post #4

Gra jest za zupełną darmochę, to nie ma co wymagać pomysł Frajda z gry to podstawa, czyli grywalność, a grafika w tym wypadku nie jest taka istotnaOK
[#6] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@parallax, post #5

Frajda z grania w ta gre jest zadna, ktos musi byc naprawde uparty zeby w to grac.
[#7] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@stefkos, post #6

O gustach się nie dyskutujepomysł
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@MDW, post #4

A ja tam TORCS lubię. Co prawda otoczenie jest niezbyt dopracowane, ale zachowanie samochodu jest bardzo ładnie odwzorowane. Muszę sobie sprawdzić jak ta gierka chodzi pod Morphosem (bo dotychczas grałem tylko pod Linuksem). A jak to było z tym portem? To było osobne Bounty dla OS4, czy BSzili zrobił port w ramach pracy nad portem dla Morphosa?
[#10] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@wali7, post #9

Pod MorphOSem na Pegasosie2 nie da się grać. Chodzi za wolno. Jeśli BSzili oparł swój port na MOSowej wersji, to tylko użytkownicy AmigiOne X1000 będą mgli zagrać, ale ci nie mają 3D w swoich kartach.
[#11] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x
Grałem w to na pegasosie (z bplanu) i bardzo mi się podobało, nie jest to może Gran Turismo, ale jak wspomniał przedmówca fizyka aut jest ok.
[#12] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@wali7, post #9

Autor dostał Peg2 i zobowiązał sie, że od tego momentu będzie pisał też na AOS.

Wg. relacji gra chodzi ok na podkreconym Peg2 i R9800. Właściciele słabszych sprzętów mogą sobie odpuścić...

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 09:26:46 przez pini
[#13] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@AS, post #10

Część posiadaczy X1000 ma dodatkowo wpięte stare karty z 3D...
[#14] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@pini, post #12

Ale przecież pod AOS 4 nie ma sterowników do Radeona9800 - nie tylko 3D, ale żadnych.
Jak mi zadziała Radeon9800 pod MOSem w Pegasosie2, to przetestuję i zobaczę. Przy Radeonie 9200 jest za mało klatek do komfortowego grania. Ponadto mam jeszcze zastrzeżenia do sterowania.


Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 10:08:53 przez AS
[#15] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@AS, post #14

Dziś wieczorem porobię testy zarówno TORCS jak i Speed Dreams 2 na moim PB.
[#16] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@pini, post #13

Co jest chyba najbardziej logiczną rzeczą jaką może zrobić użytkownik X1000. W sumie skoro tyle kosztowala to szkoda ze nie sprzedawali z jej z jakimis Radeonami9200 PCI.
[#17] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@AS, post #14

To dotyczyło Peg2 1266 Mhz, R9800Pro z MOSem, że grywalne...
[#18] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x
Bez urazy, ale te wszystkie wyścigi opensource są bardzo słabe. Fajnie by było gdyby się zabrano do portu np. Dolphina (emulator GC/Wii) wtedy taka X1000 zyskałaby masę świetnych gierek za jednym portem. Taki np. F-Zero GX czy Mario Kart pożera te wszystkie Torcs, Speed Dreams, Vdrift i inne tego typu produkcje na śniadanie.
[#19] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@Ittaj, post #18

Podzielam w pełni, oprócz tego są jeszcze nullDC od Dreamcasta z masą świetnych gierek, no i PCSX2, jeśli się nie mylę źródła też są dostepne...

Źródła do PCSX2

Tu chyba do Dreamcasta

Tu do dolphina

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 23:21:56 przez Voyox
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@Ittaj, post #21

Most Wanted to dla mnie #1 :)

Anyway, fpse jest a jakoś mnie do Gran Turismo nie ciągnie :P
[#23] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@KJB, post #22

Jak to mawiają "o gustach się nie dyskutuje", o czym ja zawsze zapominam i za co zawsze muszę przepraszać
Choć jak ktoś pisze, że jakikolwiek NFS jest lepszy od GT to jestem na 100% pewien, że nigdy nie miał konsoli.
Do GT1 i GT2 na emu PSX to też mnie jakoś nie ciągnie - za to do GT6 na PS3 to już takok, racja
Tak czy inaczej miłego grania życzę w to co lubiszOK
a co by ten koment nie był totalnym spamem dodam, że jedyne wyścigi opensource w jakie da się pograć dłużej niż 5 minut to Super Tux Kart. Jednak to na port dla AOS to się raczej nie nadaje, trzeba by pozmieniać wszystkich kierowców na jakieś amigowe odpowiedniki
[#24] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@Ittaj, post #18

Fani takich klimatow chyba raczej powinni po prostu kupic konsole i gry, zupelnie legalnie .....
Takie np GT5 , F4 czy F:Horizon sa smiesznie tanie, a daja wiecej frajdy fanom gier wyscigowych niz cala biblioteka gier na post-amigowe systemy.....
[#25] Re: TORCS dla AmigaOS 4.x

@michalmarek77, post #24

Za to fanom MOSa, wiecej frajdy da emulator :)
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem