Komentowana treść: AresOne 2014
[#1] Re: AresOne 2014
A czy te dodatkowe wersje są bardziej stabilne, po prostu lepsze niż ta standardowo dostarczana?
[#2] Re: AresOne 2014
Upon request, any other AROS distribution can be installed. This service is cost neutral.


Tak mi google przetłumaczył
[#3] Re: AresOne 2014
cenowa porazka...
[#4] Re: AresOne 2014

@juen, post #3

Trzeba by poszukać podobnego zestawu u innego sprzedawcy i porównać. Ale na pewno czymś dziwnym dla mnie jest robienie komputera stacjonarnego na bazie energooszczędnych układów projektowanych do sprzętów przenośnych. Tak na szybko, procesor ma dwa rdzenie i taktowany jest 1,6GHz. Ma też układ graficzny, tak słaby że dołożono do zestawu też bardzo słabą kartę graficzną, która mi kojarzy się z laptopami a nie sprzętem stacjonarnym. Tak na spokojnie to powiedział bym że ktoś pozbywa się nie chodliwego towaru z magazynów.
[#5] Re: AresOne 2014

@KJB, post #2

Liczyłem na odpowiedź kogoś kto używa tych dystrybucji, a co do ceny, to jak na amigowe realia nie najgorzej.
[#6] Re: AresOne 2014

@RadoslawF, post #4

To bardziej pod kątem wymagań AROSa, a że oprogramowanie pod niego ciągnie tylko porty starych gierek i amigowe software więc nie przejmował się wymaganiami pod soft na PC.
Jeśli to sprzęt tylko pod Arosa to jest OK OK Zawsze to AMD, który intela sprowadza z leksza do parteru swoimi poczynaniami...
[#7] Re: AresOne 2014
ciekawe ile udaje im sie sprzedac.
[#8] Re: AresOne 2014

@Ender, post #1

Ani jedno ani drugie;)
Broadway to "natywna" dystrybucja stworzona specjalnie dla tych komputerów.
AspireOS to jej "lekka" odmiana stworzona z myślą o netbookach.
Icaros to można powiedzieć Broadway z dodatkami
a AEROS to AROS na Debianie, co umożliwia jego uruchomienie na praktycznie dowolnym PC (nie trzeba mieć np. karty nVidii itp.)
Co do stabilności to AEROS (za który też każą dopłacić) jest zdecydowanie najbardziej niestabilny z nich wszystkich, więc przypuszczam że te 15 euro jest tylko za to, że przed wysyłką kompa, muszą go raz jeszcze wyciągać z kartonu i przeinstalowywać system.
------
Co do samego sprzętu, to jak już ktoś słusznie zauważył, mocniejszy do AROSA nie jest potrzebny.
[#9] Re: AresOne 2014

@Ittaj, post #8

A ty którą wersje byś wybrał standardową, czy Icaros?
[#10] Re: AresOne 2014

@Ender, post #9

Nigdy nie używałem Broadway (tylko Icaros i AEROS) więc nie mam porównania, ale na logikę - jeśli instalowałbym system na swoim PC, który sam składałem, to wybrałbym Icaros, jeśli natomiast zdecydowałbym się już na zakup AresOne to zostałbym przy Broadway, skoro Broadway jest tworzony specjalnie dla AresOne to (przypuszczam) jest optymalizowany pod konkretny konfig tych komputerów, co za tym idzie Brodway powinien być na nich najstabilniejszy... ale nigdy nie miałem do czynienia z tymi kompami ani z Broadway, więc to tylko moje przypuszczenia;)
Jeśli jednak chcesz pobawić się AROSem na swoim PC, to jeśli spełnia on wymagania instaluj Icaros, jeśli nie spełnia to pozostaje Ci już tylko AEROS (mocno póki co zabugowany, ale działa praktycznie na wszystkim co da się do prądu podłączyć;)
[#11] Re: AresOne 2014

@RadoslawF, post #4

bez przesady, e350 to calkiem fajny procek, w ami swiecie nie ma nic porównywalnego . rdzen bobcat takt w takt jest ok 5-10% slabszy od K10,5, a zintegrowany uklad graficzny spięty z szybkimi pamięciami(koniecznie w dualu) jest porównywalny z Geforce 8400GS, Wiec dziwi mnie tu dodatkowy GPU. cala platforma bierze ok 18W max.
[#12] Re: AresOne 2014

@DRACOX, post #11

Dodatkowy GPU nie powinien Cię dziwić bo AROS nie obsługuje GPU AMD;)
[#13] Re: AresOne 2014
za 300 euro można złożyć dużo wydajniejszy komputer z Intelem

skąd oni w ogóle wzięki tą specyfikację?
8400gs, naprawdę?
[#14] Re: AresOne 2014

@XoR, post #13

dok., powinien byc Intel, nawet najatnszy APU Intela Celeron 22nm/32nm nakrywa toto czapka.

--
Powiedzmy sobie szczerze. AMD istnieje ze swoimi prockami, bo Intelowi nie oplaca sie tutaj upadek AMD

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 15:34:37 przez sigma2pi
[#15] Re: AresOne 2014

@sigma2pi, post #14

Wszystko zależy od tego jak (czy?) dev będą wykorzystywać HSA ... przy ich dobrym wykorzystaniu mogą jeszcze wrócić czasy Athlonów XP, gdy Intel nie maił za dużo do powiedzenia, bo wtedy taki głupi Kaveri będzie dużo wydajniejszy od i7 (przynajmniej w niektórych zastosowaniach) no i nie zapominaj, że w nowych konsolach siedzą procki AMD, co za tym idzie nowe gierki będą lepiej optymalizowane pod architekturę modułową niż to było dotychczas... a jeszcze Mantle, które potrafi być o 50% szybsze od dx...
Ja bym AMD jeszcze nie skreślał
[#16] Re: AresOne 2014

@Ittaj, post #15

przeciez Intel nie skresla AMD, ma dzieki temu kontrolowana i nie zagrazajaca hegemoni Intela konkurencje wytracajac argument komisji antymonopolowej . Z tymi optymalizacjami to bym nie przesadzal. i7 i niemal podobnie kosztujace Xeony nie pozostawiaja zludzen. Wlasciwie i5 ledwo miesci sie w zasiegu topowych prockow od AMD. Jak Kaveri itp. dorowna i7 to Intel bedzie mial juz procki o 2 lub 3 generacje wyzej ok, racja
[#17] Re: AresOne 2014

@sigma2pi, post #16

Kaveri przy wykorzystaniu HSA byłoby już szybsze od i7 a kosztuje przeszło połowę mniej. Jeśli developerzy zaczną wykorzystywać HSA to Intel nie będzie w stanie za szybko odpowiedzieć, bo po pierwsze nie ma gotowej takiej technologii, a po drugie jego GPU są słabsze, a HSA mówiąc najkrócej to współdzielenie zadań pomiędzy CPU a znajdującym się w procesorze GPU.
Co nie zmienia faktu, że zgadzam się z tym co napisałeś, że AMD w takiej postaci jest Intelowi na rękę
[#18] Re: AresOne 2014

@Ittaj, post #17

ehe, Kaveri w HSA moze byc szybsze w kilku operacjach od obecnych 4 rdzeni CPU i7 (bez wl. GPU do obliczen), zapomniales dodac, bo to dt. zdecydowanej mniejszosci niz wiekszosci operacji. Intel tez ma GPU, wcale nie jest takie wolne, sprawdz wyniki w OCLu, ale takze w grach, jak nie wierzysz, zdziwisz sie :). Obecne HD 4400/4600 juz daja przedsmak tego co Intel szykuje w temacie, obecnie niemobilnych pt. Iris ktory ma ponad 2x wiecej shaderow,ropow,tmu w porownaniu do HD4400/4600. Intel glownie odstaje wyraznie na polu sterownikow, ale nadrabia za to ich otwartoscia, to jednak kwestia czasu :).

Kaveri nie jest w stanie zagrozic na dobra sprawe i5, a co dopiero i7 czy Xeon. Troche umiaru. AMD doluje, az szkoda ich dobijac. Niedlugo AMD bedzie musialo zadowolic sie konkurowaniem z MTK, Qualcommem, Broadcom itp.

Konstrukcja jakie proponuje Intel tj. mocne rdzenie CPU i takie sobie GPU (nie nadmiernie rozbudowane w stosunku do CPU!!!) jest o wiele bardziej optymalna, bo latwo to zmienic dodajac karte i wyl. GPU w APU...

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:23:53 przez sigma2pi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem