Komentowana treść: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2
[#1] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2
W sam raz na noc do poczytania OK Lekturę czas zacząć ok, racjaOK
[#2] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2
Linux na neo-amidze OK
[#3] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@rwks, post #2

Podkreśl to jeszcze bardziej pomysł

Linux jest też i na klasycznej Amidze (może nie wiesz), jak i na nowej Amidze (to wiesz) ok, racja
[#4] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@parallax, post #3

na Amigę z tego co widzę z Unixów to NetBSD sie stara dotrzymać tempa, natomiast ostatnio nie słyszałem o żadnym distro na Amigę, z resztą podejrzewam, że X-y i aplikacje GUI nie ruszą na Amigę na żadnym systemie w sensownym układzie

na wszelkich neo-amigach, jakkolwiek je definiować, z racji szybszych proców Linuksy ruszą - fajnie się np. ostatnio mi działało na AEROS (Debian+AROS), czekam na nową wersję
[#5] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@rwks, post #4

Bardzo źle podejrzewasz.
[#6] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@pawelini, post #5

No to pochwał się parametrami
Odpalonym systemem, ktora wersja, itp.

Z przyjemnością przekonalbym się ze się myle
[#7] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@rwks, post #6

Nie mam neo-Amigi to się nie wypowiadam, ale bawiłem się kiedyś Ubuntu na PPC i to była tragedia w porównaniu do wersji na x86. Ciekawi mnie jak wygląda wersja dla X1000? Czy A-EON ją zoptymalizowało czy tylko dodali swoją tapetkę?
Ktoś kto testował mógłby coś napisać w paru zdaniach? Bo przyznaje się bez bicia, że nie chce mi się czytać tego przydługiego artukułu, a do tego moja znajomość ang. jest mocno podstawowa
[#8] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@Ittaj, post #7

Co konkretnie ci się nie podobało w ubuntu ppc?
[#9] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@rwks, post #8

Wolne, ociężałe, niestabilne, nie pamiętam już czy w ogóle flasha nie było, czy były z nim jakieś problemy, ale ciężko było z oglądaniem filmów w przeglądarce. (wiem że to ogólnie problem PPC a nie tylko Ubuntu PPC) Mówię o wersji 12.04, innych nie sprawdzałem... nie zmienia to jednak faktu, że bawiłem się tym na starym Macu PPC, nie wiem jak to działa na bardziej współczesnych procesorach w tej architekturze, stąd moje pytanie jak spisuje się ta wersja na X1000.
[#10] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@rwks, post #4

Pewien developer Debiana twierdzi w tym poście, że można bez problemu zainstalować najnowszego Debiana na Amidze klasycznej z MMU i 64MB Fast RAMu.

Co ciekawe, Debian ma filozofię budowania paczek pod daną architekturę na fizycznych maszynach (w przeciwieństwie do cross-kompilacji lub budowania pod emulatorem).

Jak widać na stronie Debian autobuild system dla architektury m68k - jest to jedno z ostatnich, można powiedzieć produkcyjnych, zastosowań Amigi klasycznej w dzisiejszych czasach. szeroki uśmiech
[#11] Re: Epsilon opisuje Ubuntu Remix dla AmigaOne X1000 - część 2

@rwks, post #6

Nie chce mi się, znajdź w odmętach sieci moją strone o Apusie, może jeszcze gdzieś jest jej echo, albo przeszukaj google w temacie debian.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem