Komentowana treść: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
[#1] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
Dużo prac nadeszło?
[#2] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
Ja odpuściłem, mam kilka starych rejów robionych w latach 90-tych ale bez scenek i innych dupereli potrzebnych do wzięcia udziału w konkursie.
[#3] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@APC74, post #1

Zgłoszono jedną pracę.
[#4] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@_arti, post #3

Nie zartuj.

Ta sytuacja cos mi przypomina. Jakis czas temu byl konkurs na grafike do AmiGG. Tez byla tylko jedna praca - moja. A tak sie wszyscy w komentarzach zarzekali "co to ja nie zrobie".

Grafik 3D ze mnie zaden dlatego nie bralem udzialu w konkursie, ale widze ze gdybym nawet wystawil kulke na szachownicy to pewnie bym mial drugie miejsce.

Troche szkoda bo inicjatywa byla zacna
[#5] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Phibrizzo, post #4

Niekoniecznie, mogłoby być "2 i 3 miejsca nie przyznano"
Nie przekreślałbym tego bo wreszcie jakieś sensowne tematy, i z czasem ludzie może by się wciągnęli w takie konkursy, ale wnioski są faktycznie nieciekawe
[#6] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Phibrizzo, post #4

Phibrizzo, niestety masz rację. Zauważyłem, to już w konkursie muzycznym. Pierw masa pier.....ia i sporów o regulaminie, ustaleniach, punktach, podpunktach, paragrafach, oszustwach, komisjach śledczych, a później tyle prac, co kot napłakał. Proponuję zatem zorganizować konkurs na najdłuższy post w temacie "Czym jest Amiga?" albo "AOS czy MOS?".
[#7] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@_arti, post #3

kazdy amigowy hipster wie, ze lepsza jedna niz zadna szeroki uśmiech
[#8] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
Jubi zaprezentowal zbyt wysoki poziom i wiele osob zrezygnowalo na starcie. Sam myslalem przez chwile czy nie wziac udzialu w konkursie. Chcialem przysiasc do LW, poswiecic okolo 50 godzin na przypomnienie sobie najwazniejszych rzeczy nawet filmy z YT pobralem. Ale doszedlem do wniosku, ze lepiej dac sobie spokoj jak mam zajac ostatnie miejsce.
[#9] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Leon, post #8

A mówiłem, żeby dodać kategorię 2D. Jeśli powtórzycie ten konkurs to dajcie też kategorie "Profesjonalista" oraz "Nowicjusz".
[#10] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Hexmage960, post #9

Zwycięska grafika w tym, lub ew. następnym konkursie (jeśli zadamy "temat amigowy") mogła by też zostać wykorzystana jako okładka papierowego numeru PPA. Będą od razu 2 pieczenie na jednym ogniu.
[#11] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Phibrizzo, post #4

Nic tylko sie cieszyc i wystawiac kulke! :)
[#12] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
Mnie ta jedna praca nie dziwi. Ludzie pracują i o ile nie zajmują się zawodowo grafiką, zwyczajnie nie mają czasu na przypomnienie sobie czegoś co robili kiedyś lub na naukę nowych rzeczy, których nie wykorzystają w aktualnej pracy. Nie mamy po naście lat i masę czasu na pierdoły. Ja niestety zauważam, że nie mam czasu na odpalenie choćby raz w miesiącu moich maszyn retro i to dołuje na maksa.
[#13] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Ender, post #12

Eee tam, nie włączysz rano na pół godziny i wieczorem na 2h?
Jeśli nie, to jest na to rada - schowaj peceta do szafy :)

A teraz uwaga - MOBILIZACJA!

WSZYSCY wystawiamy kulki! Najtrudniejszy pierwszy krok! :)
Też więcej nie potrafię, ale lepiej tyle wystawić niż nic :)
[#14] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@KJB, post #13

moja kulka renderuje sie jak zywa :), do 15 powininna zdazyc sie wyrenderowac na A1200 z lekka dopalka

ps. mysle, ze wszyscy czekaja ze swoimi dopieszczonymi kulkami do ostatniej chwili, a noz jakis detalik sie poprawi, najwazniejsze ile wplynie prac ostatniego dnia - deadline :)

ps2. natomiast wiem kto bedzie zwyciezca - JUBI OK , to prawie tak pewne jak kolejna porazka polskiej reprezentacji pilkarskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 10:23:24 przez sigma2pi
[#15] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Leon, post #8

Jubi zaprezentowal zbyt wysoki poziom i wiele osob zrezygnowalo na starcie. Sam myslalem przez chwile czy nie wziac udzialu w konkursie. Chcialem przysiasc do LW, poswiecic okolo 50 godzin na przypomnienie sobie najwazniejszych rzeczy nawet filmy z YT pobralem. Ale doszedlem do wniosku, ze lepiej dac sobie spokoj jak mam zajac ostatnie miejsce.


Tamtymi grafikami z wątku o Amigach się nie sugeruj, bo konkurs retro to zupełnie inna sprawa, jest przede wszystkim dla zabawy a nie żeby komuś coś udowodnić czy zajmować miejsca. Co prawda nie zrobiłem kulki, ale moja scena jest naprawdę bardzo prosta, przede wszystkim liczy się pomysł, temat itd.

Jeśli naprawdę jesteś zmotywowany i chcesz nauczyć się amigowego LightWave, to mam dla ciebie propozycję - możemy umówić się na Skype z podglądem pulpitów i pokażę ci totalne podstawy LW. Zobaczysz, że w godzinę spokojnie zrobimy co najmniej kulkę na szachownicy. Zostały jeszcze 4 dni.

Sam nie używałem LW od wielu lat, ale teraz przy okazji konkursu wystarczyło mi zaledwie kilka godzin żeby sobie przypomnieć podstawy, tak łatwy i intuicyjny jest to program.
[#16] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@Leon, post #8

Miejsce jest niewazne, zupelnie tutaj nieistotne. Liczy sie zabawa z Amiga w 3D :). Nikt nie bedzie z tego strzelal, wiec do dziela, a LW to fajny soft.

Wystawiam prosta prace ktora robilem doslownie 3 godz. z czego polowe czasu zajela mi walka z LW5.2 na A1200 :). Nie musisz robic czegos realnego, moze byc czysta abstrakcja. Gdybys chcial zrobic cos naprawde porzadnego to nawet 50 godz. mogloby byc niewystarczajace, tylko wtedy nie robilbys tego na oprogramowaniu sprzed prawie 20 lat.
[#17] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@sigma2pi, post #16

ps. podobnie jak wielu poczatkujacym maratonczykom, powtorze tez tutaj, nie liczy sie miejsce, tylko sam udzial i dobiegniecie do konca OK, czyli render chocby przyslowiowej kulki na szwchownicy . Moj najlepszy czas sprzed lat w maratonie (42km 195m) to tylko 2h 44 min i 5 sekund, jak wiec widac daleko poza rekordem swiata mezczyzn wynoszacym 2h 3 min i 23 sekundy, a nawet kobiet 2h 15 min i 25 sek., w prawdziwym biegu maratonskim na swiatowym poziomie pewnie nie zmiescilbym sie z takim wynikiem nawet w pierwszym tysiacu, a mimo to biegam amatorsko godzinami i sprawia mi to przyjemnosc od dawien dawna, z lepszym czy gorszym rezultatem, bo czy to wazne , a zdarzylo mi sie tez dobiec do mety nawet troche po 4h i nie czulem sie z tego powodu gorszy lub zalamany psychicznie jak wyczynowi sportowcy celebryci pod zdobyciu 4 miejsca na igrzyskach ...

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 11:46:35 przez sigma2pi
[#18] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@sigma2pi, post #17

Dokładnie. Liczy się zabawa. Jeśli tylko uda mi się dokończyć poprawianie sceny w Realu 3D to mam nadzieję, że jeszcze dam rade zmieścić się w czasie :)
[#19] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@waldiamiga, post #2

Ha, przypomniałem sobie że przeca na dysku mam obiekty, texturki oraz scenę więc wysłałem do Artiego moje pseudo-wypociny z przed prawie 20 lat, pamiętam że renderowałem to na M-Tecu 1230-28MHz i 881-16@28MHz i 8 mega fastu. Mam nadzieję że dwa obrazki z tworzenia tego 'ARCYDZIEŁA" wystarczy. Jak trzeba więcej to zrobię screenshoty.
[#20] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
Ja zaszalałem i wysłałem swoją pracę w MC 4D kiedy miałem ledwie 12 lat :) a co tam...
[#21] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@diecast64, post #18

Dokładnie. Liczy się zabawa. Jeśli tylko uda mi się dokończyć poprawianie sceny w Realu 3D to mam nadzieję, że jeszcze dam rade zmieścić się w czasie :)


No i taka postawa mi się podoba :) Niech ludzie sobie przypomną, że Amiga to nie tylko Protracker i DeluxePaint. Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje pomocy z amigowym LightWave to można śmiało do mnie pisać, postaram się pomóc.
[#22] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@slawekwozniak, post #20

No i fajnie. Dobrze, że przypomniano o konkursie i jasno powiedziano, że nawet amatorskie rendery są na wagę złota, paru osobom dodało to odwagi!

@Jubi

Bez przesady. Amiga dla niektórych to tylko A500, dyskietki i joystick, warstwa użytkowa jest obca. Ja chętnie widziałbym również konkurs 2D, bo akurat umiem (a gwoli prawdy to dopiero uczę się) rysować tylko w 2D.

Powodzenia dla uczestników!
[#23] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@slawekwozniak, post #20

Kurcze, może odnajdę moje próby z Reala 3d
[#24] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@_arti, post #3

_arti:
Dostałeś mojego maila z moimi wypocinami?
Spakowałem wszystko ZIPem tak jak jest napisane.
[#25] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@waldiamiga, post #24

Moja praca również została dzisiaj wysłana. Najpierw myślałem by było to coś z Maxona, ale zakończyło się odświeżoną pracą z Reala 3D 1.4. Mam nadzieje że to co wysłałem to wystarczy. Jakby co to proszę o info.
[#26] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
... mam nadzieję, że zdążę!! yippee
[#27] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie
A tak z ciekawości, do ilu rozrosła nam się liczba prac?
[#28] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@diecast64, post #27

Deadline za godzinę, jak tam wasze MC 68882, rozgrzane do czerwoności? :)
[#29] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@jubi, post #28

E tam 68882, Mój 7447A nawet się nie spocił...
[#30] Re: Konkurs na grafikę 3D - przypomnienie

@recedent, post #29

Az musialem wyguglac co to takiego, co ciekawe w pierwszych wynikach wyskakuje gola baba lezaca na plazy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem