Komentowana treść: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony
[#1] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony
Pełen wypas. Te skriny od APC to to naprawdę tylko Workbench + nakładki? Bo wizualnie niezły wypas.

Bardzo ładny jest też ten blacik z samochodem w kategorii OCS/ECS.

Mój obecny blat jest skonfigurowany do codziennej pracy, czyli bez wodotrysków. I tak głównie pracuję w CLI/CygnusED/ASM-One/PPaint/DPaint Ale nabazgrałem dziś mały pattern, może zdecyduję się na udział, choć nie obiecuję.
[#2] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony
Chciałbym zgłosić zażalenie. Mój pulpit jest w rozdzielczości 640x256 i w przeglądarce na PC wygląda jakby był spłaszczony w pionie. Miniaturka z kolei jest OK. Proszę o poprawienie.
[#3] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Hexmage960, post #2

Wszystko jest OK. Rozdziałka 640x256 jest rozdziałką "panoramiczną" i tak właśnie wygląda w rzeczywistości.
[#4] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Andrzej Drozd, post #3

Nie jest panoramiczną, poprawnie nazywało się ją rozdzielczością z nie kwadratowymi pikselami.
[#5] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@RadoslawF, post #4

Ależ kolega jest drobiazgowy.pomysł
Ogólnie chodzi mi o to, że rozdziałka 640x256 nie jest 4:3, tylko bliska CinemaTV, czyli 21:9 (2560x1080). Idąc tym tropem i degradując tą rozdzielczość 4x, otrzymujemy 640x270.

Tak czy inaczej rzeczywiście nie jest to panoramiczne 16:9. Bo degradując jakikolwiek tryb 16:9, to wyjdzie 640x360.
[#6] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Andrzej Drozd, post #5

Tak czy inaczej filmy kinowe wciąż nie oddają pełni kina na telewizorach 16:9. Ponieważ albo wyświetlają minimalny czarny pas z góry i z dołu lub obcinają nieco ekran po bokach - wybór należy do użytkownika. Jednym kliknięciem na pilocie.
[#7] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Andrzej Drozd, post #5

Na Amidze 640x256 bylo standardowa rozdzielczoscia w proporcajch 4x3 z nieproporcjonalnymi, prostokatnymi pikselami......
Ten tryb nie ma nic wspolnego z panoramicznoscia.......
[#8] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Andrzej Drozd, post #5

Weź się zastanów przez chwilę co piszesz.
Nie powołuj się na jakieś CinemaTV, to był zwykły uproszczony PAL i nic tego faktu nie zmieni.
[#9] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@michalmarek77, post #7

...no to co zrobić aby te 256 miało prostokąty w pionie w dzisiejszych trybach? Proponuję przeskalować do 640x512. I już.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@RadoslawF, post #8

Zrobiłem na pececie i coś zablurował. Jakby co, to zrobię bezpośrednio na PPaincie.



[#12] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Hexmage960, post #2

OK, zrobiłem także w PPaincie - http://www52.zippyshare.com/v/89027936/file.html
[#13] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Andrzej Drozd, post #11

Dzięki Andrzej Drozd, teraz to wygląda czytelnie! Jeśli Skrzyp byłby na tyle uprzejmy, niech wklei podwojone w pionie zrzuty do galerii. Ja wysyłając moje zrzuty byłem święcie przekonany, że organizator tak zrobi, dlatego sam nie majstrowałem z nimi. Choć korciło mnie, żeby mu o tym wspomnieć w e-mailu.
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Hexmage960, post #13

A jeśli ktoś odpali WB w 640x256 i wyświetli Twój pulpit, to wtedy będzie on rozciągnięty w pionie!

[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony

@Andrzej Drozd, post #27

Panowie RadoslawF i Andrzej Drozd - dalszą pasjonującą dyskusję proszę prowadzić na privie.
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego - przypomnienie i zmiana strony
Było jakieś ogłoszenie wyników, podsumowanie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem