Komentowana treść: SView5 na sprzedaż
[#1] Re: SView5 na sprzedaż
na mosie mamy reggae więc za mocno tego nie potrzebujemy
[#2] Re: SView5 na sprzedaż

@michal_zukowski, post #1

splat
[#3] Re: SView5 na sprzedaż
Czyli co porzuca Amigę, Amigę klasyczną, Amigę NG?
[#4] Re: SView5 na sprzedaż

@Ender, post #3

Raczej już dawno ją porzucił...

lecz przez ostatnie pół dekady nie była ani razy zaktualizowana
[#5] Re: SView5 na sprzedaż

@strim_, post #4

W sumie masz rację, dawno porzucił. No, to jak nazwać to co robi teraz?
[#6] Re: SView5 na sprzedaż

@Ender, post #5

to jak nazwać to co robi teraz?
Goli owce
A ile on chce za ten kod, nie żebym chciał kupić, tylko z ciekawości pytam.
[#7] Re: SView5 na sprzedaż
ze tak sie zapytam, ten soft stanowi jakąs realną wartośc w obecnych czasach na platformach poza amigowych? czy moze jest to prba wyprzedazy polki sie da, na amigowcach. bo nikt inny i tak tego softu juz nie chce, a tworcy sie rozwijac tego czegos rowniez?


tak z czystej ciekawosci pytam.
[#8] Re: SView5 na sprzedaż

@DRACOX, post #7

to glownie zestaw procedur zapisu i odczytu obrazków, tak jak mówilem, w morphosie mamy reggae, oczywiscie z mniejszą liczbą dekoderów/enkoderów ale to sie zmieni. co do nakladu pracy i ewentualnej ceny to mysle ze z 4000 euro byloby odpowiednie ale trzeba miec pomysl co z tym systemem zrobic, samo sportowanie nic nie da. na amigaosie dalej rządzą datatypy, na morphosie mamy datatype i reggae
[#9] Re: SView5 na sprzedaż
Takie rzeczy jak "uwalnianie kodu" w amigowym srodowisku sie nie zdarzaja?
[#10] Re: SView5 na sprzedaż

@jarek72, post #9

W amigowym środowisku istnieje głównie "uwalnianie ludzi od kasy".
[#11] Re: SView5 na sprzedaż

@jarek72, post #9

Takie rzeczy jak "uwalnianie kodu" w amigowym srodowisku sie nie zdarzaja?


Oczywiście że się zdarzają, jest trochę przykładów oprogramowania pod AmigaOS które zostało uwolnione.

Ja jestem zwolennikiem otwartego oprogramowania. Uważam, że platformy hobbystyczne zyskują gdy oprogramowanie wraz z kodem źródłowym jest ogólnie dostępne. Ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy: to tylko i wyłącznie sprawa autora co chce zrobić ze swoim kodem. Wg. mnie nie na miejscu jest ocenianie tego co autor chce zrobić ze swoją własnością. Jeśli nikt nie będzie zainteresowany zakupem, to najwyżej SView5 pójdzie w zapomnienie.

Na temat kiszenia kodu (a czasem nawet nie kodu a informacji jak rzeczy działają) w naszym środowisku mógłbym napisać książkę, ale i tak wszystko sprowadza się do "autor może zrobić ze swoim kodem co uważa za słuszne".

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 09:34:50 przez strim_
[#12] Re: SView5 na sprzedaż

@Ender, post #10

Jak gość poświęcił ileś lat swojej pracy na stworzenie czegoś i pewnie nie zarobił za dużo, to ma prawo, zaproponować odsprzedanie swojej pracy za uczciwą cenę. Komuś mogą się przydać gotowe loadery do jakichś własnych projektów komercyjnych (tylko że takie też na Ami nie powstają za często, bo nie ma sensu, nikt nie chce płacić, woli dostać za darmo).
[#13] Re: SView5 na sprzedaż

@flops, post #12

$7
[#14] Re: SView5 na sprzedaż

@flops, post #12

Ja miałem na myśli to, że po upadku Commodore, Escom, to w zasadzie pojawiają się projekty, które mi przypominają wyciąganie kasy i żerowanie na nostalgii, a nie chęć faktycznej poprawy sytuacji na rynku. Fakt są wyjątki. Co do ogromu pracy, zgodzę się autor ma prawo, ale dziwi mnie trochę, że nie pojawia się konkretna kwota, chyba, że coś przeoczyłem.

Zgodzę się z tym co napisał Strim_ szansą dla przetrwania legendy Amigi jest jak najszersze przejście na open source, no i wg. mnie współpraca, współpraca, współpraca nad jednym rozwiązaniem, inaczej za X lat będziemy wspominać jak to dawniej bywało.
[#15] Re: SView5 na sprzedaż

@Ender, post #14

To może zaproponować gościowi jakieś bounty, wtedy kod będzie otwarty a autor kasę dostanie.
Wilk cały i owca syta.
[#16] Re: SView5 na sprzedaż

@DRACOX, post #7

W tym momencie, niestety, nie stanowi on praktycznie żadnej wartości nawet na klasyku, a o nowszych platformach to nawet nie warto mówić.
A szkoda, bo kiedyś to była super sprawa - SView bił datatypy na głowę i np. w PPaincie lepiej i szybciej było wczytywać obrazki jpg, png i inne przez SView, niż przez dtype czy natywny loader. Niestety czas płynie, formaty graficzne są rozwijane - szczególnie png - co i raz na PPA są newsy o aktualizacji jakiegoś datatypu polegającej na wprowadzeniu nowych funkcji tego formatu, a SView od wielu lat stoi w miejscu i to czuć (i widać), gdy się go próbuje używać dziś. Niby zaktualizowanie SV to nie problem, ale podejrzewam że asemblera jest w kodzie sporo, więc nie tylko aktualizacja, ale i portowanie nie byłoby takie proste (pomijając to, czy miałoby jakiś sens).
[#17] Re: SView5 na sprzedaż

@Radek_Cz, post #15

Bounty to jest dobra opcja.
Open source jest fajne, fajnie jak pomaga coś stworzyć (np. kawałki kodu w C/C++ na mocniejsze platformy, często wykorzystywanych algorytmów, czy obsługi jakiś bardziej skomplikowanych rzeczy z systemu), nie zmusza do wywarzania drzwi od nowa, ale jeżeli mowa o wolniejszych konfiguracjach - w tym nawet 68030 - to jedynie gotowe biblioteki w assemblerze w większości przypadków zdają egzamin, bo kod w C/C++ w bardziej zaawansowanych rzeczach będzie za wolny. Trzeba jeszcze wspomnieć, że oprogramowanie open source tworzą setki a nawet tysiące programistów w normalnych niszowych platformach (np. Linux), a w Ami społeczności mamy w PL mniej programistów niż palców u rąk (włączając w te wyliczenia klasyka, Mos, Aos, Aros i FreeBSD).
[#18] Re: SView5 na sprzedaż

@flops, post #17

samych programistów mosowych jest wiecej niż palców u rąk więc nie przesadzaj
[#19] Re: SView5 na sprzedaż

@michal_zukowski, post #18

Aktywnych? Ok, ja kojarzę Ciebie, Krashana, Stefokosa, Widelca, więcej w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć (sorry jak kogoś pominąłem). MDW chyba już nie programuje na MOS. Jak możesz wymień proszę pozostałych.
O ile jest ich więcej niż palców, to są największą grupą (efekty nawet widać po ilości portów na MOS). Na klasyka stąd, też kilka osób kojarzę, ale jest ich kilku, których widziałem efekt pracy.
[#20] Re: SView5 na sprzedaż

@flops, post #19

MorphosTeam Polski:
Grzegorz Kraszewski
Marcin Kurek
Jacek Piszczek
Pawel Stefanski
Marek Szyprowski
Michał Wozniak
Michał Żukowski

Poza tym:
Widelec
Kaczus
Maag
MDW

Dlubia tez:
Korni
Virago
Ede
i paru innych

Naprawde, jesli chodzi o Polske to nie jest tak zle
[#21] Re: SView5 na sprzedaż
Jak podaje serwis amiga-news.de nie zgłosił się nikt, kto zaoferowałby jakąkolwiek cenę, więc autor, na mailingowej liście deweloperów AROS-a ustalił własną - 10000 euro.
[#22] Re: SView5 na sprzedaż

@mailman, post #21

Cena słuszna co do włożonej wpracy ale nierealna co do rynku. Pytanie co kształtuje cenę, ilość pracy czy popyt.
[#23] Re: SView5 na sprzedaż

@michal_zukowski, post #22

Pytanie co kształtuje cenę, ilość pracy czy popyt.

Skoro nikt nie zaoferował jakiejkolwiek ceny, to chyba jasne, że nie popyt...
[#24] Re: SView5 na sprzedaż

@flops, post #19

Ja cały czas klepię pod MorphOSem. Co prawda tworzę kod multiplatformowy, który kompiluje się też na innych platformach ale jednak wersja dla MorphOS ma dla mnie najwyższy priorytet. No i klepię wszystko mniej więcej pół na pół w Scribble/GCC4 pod MorphOSem i Xcode pod OSX.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem