Komentowana treść: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
[#1] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
Znaczy się co, wkładali amigową dyskietkę do PC z odpalonym emulatorem Amigi? Powodzenia życzę wszystkim "odwrotnym inżynierom"...
[#2] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@recedent, post #1

Mieli A500, A1200 i zaawansowane oprogramowanie w rodzaju X-copy ;)
Tu jest cały dokładny opis co robili
http://studioforcreativeinquiry.org/public/warhol_amiga_report_v10.pdf
[#3] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
Hehehe, niezła historyjka. :)
[#4] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
A wczoraj oglądałem jakiś pseudo-dokumentalny bełkot na TVP2 gdzie mówiono jak to Apple a dokładnie "bóg komputerów" rządził w 1985 roku i jak jedyną konkurencją dla Appla był IBM i Bill Gates i też dzięki jemu możemy cieszyć się takimi wynalazkami jak telefon komórkowy!!!
To tylko pokazuje, że musi powstać bardzo dobry film dokumentalny o Amidze i nawet może to być przeplatane z historią Atari, tylko po to, żeby wybić ludziom z głów, że Steve Jobs to był jakiś wielki wizjoner :)

Pozdrawiam
[#5] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@MDW, post #3

Ale mam deja vu. Była taka historia już, wtedy użyto kilku komputerów Apple, było to drogie i trwało długo (rok?). Żartowaliśmy wtedy ze wystarczyło gdzieś znaleźć starą Amigę 1000 zamiast tak sobie komplikować.
[#6] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@adam_mierzwa, post #5

Pewnie masz na myśli tę historię.

W sumie - jak się zastanowić to pewnie najbardziej kolesie trzęśli portkami o to, żeby nie uszkodzić danych na tych flopkach (bo to zasadniczo eksponaty muzealne z jakiejś wystawy). W związku z tym w pewnym stopniu zrozumiałe wydaje się cackanie się z tymi nośnikami w białych rękawiczkach i zczytywanie bajt po bajcie, zamiast skorzystania z gotowej Amigi.
[#7] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
ja bym to sprzedal i wykupil prawa do amigi ;)
[#8] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@recedent, post #6

Jeśli zgrywali te dyskietki np. na Windows 8 to współczuję (dyskietkom). Stacja robi gorsze grymasy niż niektóre gry NDOS i często uszkadza dyskietki. A poza tym stacje dyskietek z Amigi dużo lepiej obchodzą się z dyskietkami DOS, aniżeli stacje do PC.

Poza tym chyba zrobili kopię zapasową.

Moim zdaniem zamiast męczyć się 3 lata nad kilkoma plikami mogli zapytać paru znanych amigowych magików. Goście od WHDLoad jedną grę dekodują w kilka miesięcy. Ciekawe jak szybko rozpracowaliby ten format (chyba IFF)

I tak nie do końca dobrze rozkodowali - spójrzcie na tą Wenus o trzech oczach...

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 00:22:25 przez Hexmage960
[#9] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@Hexmage960, post #8

To o to chodzi, żeby dzieło wyłuskać w sensacyjno-archeologiczny sposób, a nie w 5 minut przy użyciu pryszczatego czterdziestolatka z amigą 500 z ebay ;)
[#10] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
Nic tyko się cieszyć - to zapewne ostatni raz, gdy słowo Amiga pojawi się w nagłówkach mainstreamowych mediów, jak np. BBC.
[#11] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
O kurcze, ubawiłem się tą inżynierią wsteczną- tak, czy inaczej elektryzująca wiadomość OK
[#12] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@Hexmage960, post #8

Mieli kryofluxa. Poza tym te pliki były z czasów zanim zdefiniowano iff-ilbm, już w 1985 były obsolete.
Akurat ten format jest prosty, gorzej jest z plikami raw, ale skoro np. Galahad miał problem odróżnić pic 64-kol AGA od 64 EHB, to ja nie wiem...

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 12:48:55 przez cholok
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
z skad mieli dyskietki uzyte w prezentacji, ze tez tego nikt nie wyrzucil przez tyle lat lub nie skasowal.
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@Duracel, post #13

A twoje słowa potwierdzają moją teorię, że jeśli nie zaczniemy "sprzedawać" historii tak jak ja postrzegamy to nie możemy mieć pretensji, że inni widzą ja inaczej :)
Nie spodziewajmy się, że ktoś obcy[PC] zajmie się pokazywaniem naszych osiągnięć[Amiga] w pozytywnym świetle :)

Pozdrawiam
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach

@neuroup, post #21

Historia techniki nie raz pokazała że lepiej pamiętamy nazwiska tych co wynalazek spopularyzowali i zrobili na nim kaskę niż tych co go dokonali. A właściwe nazwisko potrafi podać tylko garstka tych co mają na danym punkcie hopla, a nie pospólstwo. ;)
[#25] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
Dzisiaj w TVN24 też o tym się mówi... i jakaś fota z Amigą jest ))
[#26] Re: Prace Andy'ego Warhola odkryte na starych dyskietkach
bo ponoć współczesne emulatory Amigi nie potrafiły rozpoznać formatu...

Nie rozumiem tego zdania.
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem