Komentowana treść: OpenJK (Jedi Academy)
[#1] Re: OpenJK (Jedi Academy)
Instalował ktoś już? Da się pograć na tym porcie?
[#2] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #1

Odpowiem sam sobie, nie da się - przynajmniej u mnie gra zamraża system przy ładadowaniu poziomu. Pasek postępu dochodzi mniejwięcej do połowy.
[#3] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #2

Toś mnie pocieszył... A ja już sobie zamówiłem tę grę (w pudełku! pomysł pomysł pomysł ) - no nic, jak przyjdzie to sprawdzę co i jak na moim Miniaczu.
[#4] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #3

Już działa. Na MZetce sam autor (thx BSzili) portu podrzucił mi rozwiązanie, wystarczy obniżyć detale/rozdzielczość. Ustawiłem 1024x768 medium/high i śmiga. Jutro pokombinuje z wyższymi rozdziałkami i detalami.

ŁEDYTA:
Rozdziałka 1280x1024, detale high/very high, trilinear,wyłączona opcja Detailed Shader (To chyba ona sprawia problemy) - gra daje radę.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 23:15:38 przez waldiamiga
[#5] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #4

Zrobiłby kto wreszcie port X-W, T-F, XvT albo XWA, a nie tylko jakichś TPS-ów...
[#6] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@OSH, post #5

Napisz do BSzili, może uda Ci się go namówić, oczywiście jeśli są kody źródłowe tych gier.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 15:15:16 przez waldiamiga
[#7] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #6

nie ma
[#8] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@OSH, post #5

X-Wing i Tie Fighter zagrasz bez problemu na Amidze pod MACkiem.
[#9] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@OSH, post #5

Raven kod do Jedi knight 2 i Jedi Academy udostępnił więc jak chłopaki rozgryźli co i jak (czyli co zalinkować, jak skompilować, co wywalić i zamiast tego wstawić żeby ruszyło m.in. natywnie na linuksie) to był tylko krok do wersji na inne platformy (arm, ppc). Nie wiem czy kod źródłowy x-winga czy tie-fightera był udostępniony, podejrzewam, że nie. W takiej sytuacji nie ma się co dziwić, że Jedi Academy przeportowano, a tie fightera nie.
[#10] Re: OpenJK (Jedi Academy)
Mam problemy z uruchamianiem tej gry (nie uruchamia się pierwsza prawdziwa misja - treningowe przeszły bez większych problemów). W desperacji próbowałem zainstalować ją na PC żony i okazuje się, że jest z tym problem (błąd CRC na pliku assets0.pk3 - prawdopodobnie porysowana płyta). Czy może ktoś sprawdzić MD5 tego pliku u siebie, na działającej wersji? Moja MD5 to:

e17ee714ce9632f401960abb1b22fa4a
[#11] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #10

Mam taki sam MD5. (wersja z neta).
[#12] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@ede, post #11

Czy komuś udało się uruchomić którąś z normalnych (pozatreningowych) misji? Podzieli się sejwem?
[#13] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #12

Chętnie bym się podzielił, ale: po pokonaniu dwóch stromtrooperów, rozwalam kolesia z mieczem świetlnym, potem animka z min.Lukiem Skywalkerem i ładowanie danych na któremy mój PowerBook łapie zwisa.
Probowałem chyba wszystkiego, od zmiejszenia rozdziałki (min, czyli 640x480) i detali na Low do zwiększenia stosu do 200000.

Moje MD5 pliku assets0.pk3
e17ee714ce9632f401960abb1b22fa4a
[#14] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #13

To podobnie jak u mnie, chociaż za jednym razem udało mi się przejść dalej (tzn. dokończyć krótkie szkolenie w akademii i wybrać uzbrojenie na jedną z "zewnętrznych" misji szkoleniowych). Dalej gra wisi. Oto sejw tuż przed zakończeniem szkolenia w akademii:

KLIK

P.S. Czy u Was gra zapisuje plik autosave? Plik powinien się nazywać auto.sav. Może właśnie podczas zapisywania autosejwów się wiesza (u BSzilli podobno ta opcja działa, u mnie - nie).

Edit: Poprawiłem linka.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 23:47:11 przez recedent
[#15] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #14

Nie mogę zassać sejwa z misji szkoleniowych - The requested URL /~recedent/jedi_00.sav was not found on this server.
Hmm, mnie chyba zapisuje autosave, bo w katalogu saves mam plik auto_yavin1b.sav
[#16] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #14

Sprawdziłem Twojego sejwa, za pierwszym razem po obejrzeniu cut-scenki i wyborze broni i misji gra zawiesiła kompa, po restarcie i wyborze innej misji (planeta na literę Be..) szpil się przełamał i dał pograć,a gra się świetnie ale z tylko z bronią "palną" - po prostu nie lubię gier TPP.
[#17] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #16

No to jak spotkasz na drodze kogoś z mieczem świetlnym to może być Ci ciężko :) Cieszę się, że jest jakiś progres.
[#18] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #17

To jest masoprogres, ja przeszedłem dwie misje poza treningowa ale ile przy tym było zwiech, wczytywania, szkoda gadać. A, jeszcze jedno jak przeszedłem bakura coś tam - misja z rozbrajaniem bomb, a miałem wcześniej zaliczoną misję pierwszą to okazało się że ona nadal jest aktywna, generalnie po przejściu 2 misji wyglądało to tak jakbym grę dopiero zaczynał, nie miałem zapamiętanych jedajowych mocy, czyli wygląda to tak że gdyby giera się nie wiechała to i tak nie spamięta progresu więc trza by łupać w te 5 czy 6 misji wkoło bez nadziei na nowy set zadań.
[#19] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@fazior, post #18

Czyli coś z sejwami jest nie tak w takim razie. Ciekawe, czy u jakiegoś OS4usera jest tak samo, a jeśli nie - to z czego to wynika?
[#20] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #19

Też ciekaw jestem jak to na os4 wygląda. Testował ktoś??
[#21] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@fazior, post #20

Ach. Skoroście tacy ciekawi to dajcie mi grę to potestuję
[#22] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@TomK, post #21

Mogę wpaść do Ciebie jutro z płytami, no prob.
[#23] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #22

Niestety czasu brak. Zbieram się zbieram żeby się gdzieś pokazać amigowcom. Ale każdy pretekst dobry żeby się schować bo ja taki odważny to tylko w necie jestem
[#24] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #16

Uwaga uwaga! Wszem i wobec ogłaszam, że złamałem zabezpieczenia :) Żeby przekonać grę do współpracy należy co następuje:

  • Znaleźć programik Wipeout (znaleźć jest łatwo, bo jest w MOSowym SDK), służący do wyłapywania śmiecenia w pamięci, czy jak mu tam.
  • Uruchomić sobie ten program przed uruchomieniem OpenJK (ja to robię tak, że startuję z CLI, Wipeouta przekopiowałem sobie do katalogu z grą i najpierw daję "run >NIL: Wipeout", a potem "openjk_sp.ppc").
  • Wczytać sobie grę (najlepiej chwilę przed zakończeniem misji, inaczej będzie ciężko ją przejść, bo gra strasznie przymula z Wipeoutem w tle).
  • Ukończyć misję, zacząć nową (daje radę! Tylko trzeba dość długo poczekać), po czym:
  • zapisać,
  • zrestartować kompa,
  • uruchomić grę normalnie i grać (aż do prawie końca misji, wtedy goto pierwsza gwiazdka).


To powinno wystarczyć dopóki BSzilli nie wykmini gdzie tkwi babol, który męczy nas wszystkich (z wyłączeniem - być może - TomK, który zagrywa teraz w OpenJK na swojej OS4-maszynie).
[#25] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #24

My Hero:). Nie wiem czy mam tyle samozaparcia, ale pobawię się:)
[#26] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #24

Panowie, BSzili napisal na Mzone że wyprodukował własny loader dla DLLek /ten stary wywalał się ponoć tylko na mosie, szkoda ze nasi krytycy z os4 nie potwierdzajo/ niebawem rzuci dzialajacym portem, mniam będziem łupać:).


Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 07:04:42 przez fazior
[#27] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@recedent, post #24

Brakło mi samozaparcia:), całe szczęście że Bsziliemu nie brakło:).
[#28] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@fazior, post #26

Jest już nowa wersja o której piszesz. (chyba) Do pobrania na stronie BSzili.

The updated Jedi Academy and Jedi Outcast executables are now available on my website. The single player should no longer crash on module reloads, and I fixed tons of multiplayer issues, like the text input.
[#29] Re: OpenJK (Jedi Academy)

@waldiamiga, post #28

No, wygląda na to że wreszcie gra działa jak należy. Dziękujemy Ci BSzili, trzeba było tak od razu :)
[#30] Re: OpenJK (Jedi Academy)
[url=www.humblebundle.com]www.humblebundle.com[/url] - można zakupić za 1 dolara :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem