Komentowana treść: H.R. Giger nie żyje
[#31] Re: H.R. Giger nie żyje

@miro_78, post #27

Darkseed w wersji dla CD32 jest świetne

Niestety, nie taki świetny jak by mógł być.
Grafika pozostała jak w wersji OCS/ECS
[#32] Re: H.R. Giger nie żyje

@BULI, post #31

Grafika pozostała jak w wersji OCS/ECS

Szkoda że nie przeportowali wersji z pc, było by 256 kolorów.
Kiedyś muszę przysiąść nad tą grą.
[#33] Re: H.R. Giger nie żyje

@waldiamiga, post #32

Wersja PC ma 16 kolorów, tyle, że paleta 18-bitowa.
[#34] Re: H.R. Giger nie żyje

@cholok, post #33

Ano właśnie, mi też wersja pecetowa wydawała się jakaś uboga w kolory. Trzeba by chyba zrobić screenshota z Dosboxa i po prostu sprawdzić liczbę unikalnych kolorów w jakimś programie graficznym.
[#35] Re: H.R. Giger nie żyje

@jubi, post #34

Darkseed na Amidze i Pc niczym sie nie rozni, oba dzialaja w tej samej rozdzielczosci w 16 kolorach.....
Na Ami, jak ze to HiRes Lace troche to migotalo :P
[#36] Re: H.R. Giger nie żyje

@michalmarek77, post #35

Trochę się różnią detalami. Trochę inna paleta, inne literki, rozmiar okienka na tekst. Rozdzielczość też inna, bo na pc to EGA 640x350.
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#39] Re: H.R. Giger nie żyje

@cholok, post #36

EGA ?? LOLd....
Na PC gra dziala w tej samej rozdzielczosci, w tej samej palecie co wersja amigowa ....
VGA 640x480 w 16 kolorach......Jedyne roznice moga wynikac z aspect ratio zle ustawionego moniora, niczego innego....
Swoja droga, grales w to kiedys w ogole ?

Link do Moby Games z shotami

Zwezony ekran na ami, wynika z tego, ze Amiga w PALu miala rozdzielczosc 640x512 , stad zwezenie i inne ratio na Amidze...Wersja tej gry w wersji NTSC/ o ile taka wystepuje/ bylaby 1:1pod wzgledem proporcji ekranu z wersja PC w tej kwestii...

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 17:58:16 przez michalmarek77
[#40] Re: H.R. Giger nie żyje

@michalmarek77, post #39

Wychodzi na to iż tylko wersja na Sege Saturn pracowała w 640x200, kurcze zawsze wydawało mi się ze ten szpil robił w 320x512.
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#43] Re: H.R. Giger nie żyje

@cholok, post #33

Rzeczywiście, wersja PC/MAC i inne mają tą samą grafikę (w wysokiej rozdzielczości).
W 256 kolorach możemy pograć w DarkSeed2 pod emulatorem MACa OK
[#44] Re: H.R. Giger nie żyje

@BULI, post #43

Wczoraj obejrzałem sobie całe DarkSeed na Youtube. Faktycznie design poziomów "po drugiej stronie lustra" jest fantastyczny i niepowtarzalny. Brawa dla autora.

link

Jeśli chodzi o rozdzielczość (która wtedy była uważana za wysoką) to Giger osobiście się jej domagał, nie chciał zadowolić się niższą:

It was one of the first point-and-click adventure games to use high-resolution (640 x 400 pixels) graphics, to Giger's demand.
[#45] Re: H.R. Giger nie żyje

@michalmarek77, post #39

Widzisz, podajesz link do obrazków i tym samym udowadniasz, że piszesz bzdury.
Wersja PC: 640x350 16 kolorów i to jest tryb EGA, jednak VGA w tym trybie pozwala używać palety VGA, dlatego grafika nie wygląda na EGA.
Wersja Amiga: 640x400 16 kolorów (w PAL czarne pasy)
Wersja Mac: 640x480 16 kolorów

Jak widzisz na załączonych obrazkach paleta w intrze jest inna na Amidze, inna w PC, na Macu jest czerwonawa jak na Saturnie. Na pozostałych jest podobna, ale gdybyśmy zajrzeli w rejestry to kto wie. Druga rzecz to okienko na tekst. Ilość linii tekstu i czcionki całkiem różne. Tu nawet inna jest wersja z CD32. Jak dla mnie, to nie jest identyczna grafika. Różnic jest mało, ale są. Aspect ratio nie zmieni rozdzielczości z 350 na 400, oba wypełnią cały ekran, ale liczba linii będzie różna, tutaj akurat upchnięto to okienko na tekst.

Swoją drogą grałem, a nawet ukończyłem.
[#46] Re: H.R. Giger nie żyje

@jubi, post #44

Zwłaszcza że przez całą grę na górze śledzi Cię oko iluminatów w trójkącie...
[#47] Re: H.R. Giger nie żyje

@MDW, post #8

Wg mnie najciekawszy Alien to 4ka a najnudniejszy to 3ka. :)
I przeciwnie niż koledzy nie uważam by filmy SF robiono coraz gorsze. :)
[#48] Re: H.R. Giger nie żyje

@ZbyniuR, post #47

O ile Alien uwazam za totalna szmire o zakwaszonych robalach i jedyne na czym ten film moze sie jeszcze obronic to opakowanie itd..., o tyle np: serial Battlestar Galactica uwazam za najlepszy film s-f ostatniej dekady.

--
Trudno oceniac calosc kina SF ostatnich lat, sa lepsze i gorsze gnioty , fakt.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem