Komentowana treść: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka
[#1] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka
Cholera, a miało nie być w najbliższym czasie wydatków... piszcie mnie od razu na obie książki i pierwszy numer pisma. :)
[#2] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka
Szok no no, będzie się działo :D
[#3] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@Jenot, post #1

jw:)
[#4] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@Jenot, post #1

Konkurencja dla papierowego PPA, czy raczej fuzja? Stawiałbym na to drugie, w sumie wydawnictwo AIBB jest wydawcą PPA od jakiegos czasu...
[#5] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka
no pięknie :)
[#6] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@snajper, post #5

OK
[#7] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@twardy, post #4

Konkurencja mogłaby zabić jednych i drugich. Fuzja byłaby lepszym rozwiązaniem ale to już zależy od samych zainteresowanych. Odnośnie powyższej informacji to spokojnie. Panowie Wam wakacje również się należą my trzymamy kciuki i cierpliwie czekamy na więcej. Pobieżnie przejrzałem Podręcznik użytkownika AmigaOS 3.1 który dotarł do mnie w dniu wczorajszym i powiem tylko tyle a może aż tyle - czadowo. Czyta się przyjemnie, duża czcionka, wiedza tam zawarta jest przekazana w sposób myślę dla każdego przystępny. Czego brakuje w tomie pierwszym zapewne ujrzę w kolejnych tomach na pewno po przeczytaniu książki wszelkie sugestie będę przekazywał dla autora.
[#8] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka
Bardzo dobra wiadomość (zwłaszcza w temacie kwartalnika .. oby to faktycznie była jakaś fuzja.. )
[#9] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@twardy, post #4

oby PPA zostało bo nie wiem czy załapię się na projekty okładek dla AMIGAZYN :)
[#10] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@miro_78, post #7

Popieram. Jesli to zjednoczenie sil, to swietny pomysl, jesli stwarzanie konkurencji, to znowu wszystkim odbije sie czkawka.
[#11] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@selur, post #10

Może dodam kilka słów wyjaśnienia.

zjednoczenie sil (...) stwarzanie konkurencji

Ani jedno ani drugie. PPA pozostanie tak jak jest, natomiast AMIGAZYN ma być uzupełnieniem dla osób mniej zainteresowanych publicystyką czy rozrywką. Czymś w rodzaju nowocześniejszego i bardziej dojrzałego "Amiga Vademecum", czyli użytkowo - o programach głównie dla klasyków zahaczając o AmigaOS 4 tam, gdzie to ma uzasadnienie. Chodzi o to, że jest dużo tematów, których nie można zawrzeć w książkach, a będzie można o nich pisać w czasopiśmie. Nie będzie to konkurencja, bo nie będzie w nim o grach, MorphOSie, scenie, party, testach sprzętu itp. Będzie za to o tym jak wykorzystać soft Amigi w ciekawy sposób.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:22:38 przez tOMashBe
[#12] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #11

Aż mi się przypomina czas, gdy dla mnie było tak z Magazynem Amiga i Amigowcem. Pierwszy był wiedzą ogólną o wszystkim co się działo plus dodatkowe trochę większe zgłębienie w tematykę użytkową, a drugi to już w pełni wiedza dla mnie użytkowa. Tak dla mnie. Uwielbiałem je oba bo mimo wszystko nie były dla siebie konkurencją, a uzupełnieniem.
[#13] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@diecast64, post #12

Bardzo dobre porównanie z "Amigowcem", taki właśnie jest nasz zamysł.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:26:29 przez tOMashBe
[#14] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #11

Będzie za to o tym jak wykorzystać soft Amigi w ciekawy sposób.
I w tym twierdzeniu pisanie o sofcie działającym pod mosem się nie mieści? Heh, aż tak ściśle zamierzacie trzymać się tej czystości rasowej?
[#15] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@fazior, post #14

Chcemy się po prostu skupić na jednym systemie. Wiadomo, że dużo z tego będzie działać też pod MOSem, więc będzie to trochę płynne. Ale programy będą opisywane od strony użycia na AmigaOS. Nie wykluczam, że pojawią się teksty o innych systemach amigowych (MOS czy AROS), gdy będzie jakiś ciekawy temat, ale jako dodatek. Z tego są dwie korzyści - będzie bardziej użytkowo i nie będzie to konkurencja dla PPA.

Natomiast o samym MorphOSie Adam planuje oddzielną książkę, ale trochę później (mniej więcej za 1,5 roku).

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 15:42:27 przez tOMashBe
[#16] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka
A nie lepiej wydać historie commodore pl?
[#17] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@sebbb, post #16

Jeśli mówisz o polskim tłumaczeniu to była kiedyś o tym mowa, ale sprawa upadła.
Natomiast w przyszłym roku będzie książka o historii Amigi, tak jak napisałem w newsie. A tam będzie dużo o historii Commodore

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 16:06:33 przez tOMashBe
[#18] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #17

Tak chętnie bym przeczytał. Sprawa upadła z powodu...? (Prawa autorskie?)
[#19] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@sebbb, post #18

Tak, to była główna przyczyna. Myśleliśmy o tym jeszcze przed wydaniem książki o Opusie.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 16:22:04 przez tOMashBe
[#20] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #19

Wielka szkoda pewnie mamony za dużo chcieli, bo nie chce mi się wierzyć że właściciel praw wydawniczych nie był zainteresowany
[#21] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@sebbb, post #20

Też żałuję, ale niestety nie daliśmy rady się dogadać. Może za jakiś czas będzie jeszcze możliwość.
[#22] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #21

Może wspólnie z jakimś wydawcą ekonomicznym przecież to kawał historii
[#23] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #11

biorac pod uwage zgodnosc MOS z OS3.x i zgodnosc OS4 z OS 3.x to wykluczajac MOS odcinacie sie od sporej ilosci userów.
niemniej powodzenia :)
[#24] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@Valwit, post #23

odcinacie sie od sporej ilosci userów.

Magazyn ma być przede wszystkim o klasykach, czyli AmigaOS 3, a cała reszta jako dodatek. Nie wykluczamy całkiem ani OS4 ani MOSa, ale ich temat będzie poboczny.
PPA będzie się bardziej skupiać na nowych systemach (tak jak do tej pory), rozrywce i publicystyce, a my - na starszych i czysto użytkowo. Ja tak to widzę.

Wasze opinie są dla nas bardzo ważne, więc wszelkie uwagi mile widziane Tylko weź pod uwagę, że to nie ma być "drugie PPA", tylko coś innego.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 18:43:32 przez tOMashBe
[#25] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #24

I ja się cieszę, że właśnie taki kierunek przyjęliście :)
[#26] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #24

Bardzo fajny pomysł pewnie skuszę się na pierwszy numer
[#27] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@diecast64, post #25

ja też. :) Klasyki rulez!
[#28] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@Jenot, post #1

Brawa za inicjatywę.

Co do nowej gazety. Każdy ma prawo inicjować projekty, takie, jakie uważa za stosowne (tym bardziej, że będzie to projekt komercyjny), nie mniej uważam - i to jest moje zdanie jako czytelnika - że dużo ciekawszy byłby w Polsce jeden magazyn poruszający szeroką tematykę (Amigazyn + papierowe PPA) i integrujący środowisko, niż "rozbicie dzielnicowe".

Skoro oba pisma, z tego co Tomasz piszesz, tak doskonale się będą uzupełniać tematycznie, brak dążenia do ich integracji (jak zwał tak zwał) uważam za błąd marketingowy (większe spektrum tematów, to więcej Czytelników).

Z drugiej strony, chęć współpracy musiałaby wypływać z obu stron (Amigazyn + papierowe PPA), a skoro jej nie ma, tym bardziej nie czuję się w obowiązku, aby kogoś tu pouczać i wychodzić przed szereg.

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 22:12:41 przez slay
[#29] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@tOMashBe, post #24

Magazyn ma być przede wszystkim o klasykach, czyli AmigaOS 3, a cała reszta jako dodatek.

I tak trzymać.

Raz, że większość użyszkodników Amig (czy WinUAE) korzysta z systemu 3.x. A dwa, że gdyby był dedykowany MorphOSwi to użyszkodnicy systemu 3.x i czerwoni by narzekali. Gdyby zaś magazyn był dedykowany AmigaOS 4.x, to niebiescy i użyszkodnicy 3.x by marudzili.

Tak, że robić swoje i nie patrzeć się na marudzenie malkontentów. Bo sam magazyn jak i książkę i tak przecież wszyscy kupią ....

OK OK OK




Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 22:12:30 przez Dopuser
[#30] Re: Nowe informacje o książkach i obiecana niespodzianka

@slay, post #28

Nie chcę się wypowiadać w imieniu reszty redakcji, ale akurat ja o nowym piśmie dowiedziałem się dzisiaj, trudno więc tu mówić o jakimś braku woli współpracy z czyjejś strony. Przypominam tylko, że papierowe PPA powstało z woli i za zachętą użytkowników portalu, przy dość sceptycznej postawie większości redakcji. Jeśli nie będzie chętnych na zakup pisma to po prostu przestanie być wydawane i nie sądzę, żeby miało się to odbyć z jakąś szkodą dla PPA (oczywiście tego elektronicznego PPA).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem