Komentowana treść: Wyczerpane zapasy ACA1232
[#31] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@sanjyuubi, post #21

Dawać karty bez procesora, kto chce sam go sobie zainstaluje. To nie jest żadna filozofia.
[#32] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Shredder, post #31

włacha! Ja się zastanawiam, dlaczego od początku nie było opcji zakupu gołej karty po odpowiednio niższej cenie. Na pewno znalazłoby się wielu chętnych, a i po wyczerpaniu zapasów modeli z procem na pokładzie ci, którzy chcieliby taką kartę mieć nie zostaliby do końca na lodzie, bo w najgorszym wypadku zawsze byłaby szansa, że w przyszłości procek zdobędą.
[#33] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@snajper, post #32

Wcześniej cena ACA z procesorem i bez procesora, była by praktycznie taka sama (przynajmniej w wersji 68020). 68030 może różniła by się od 5 do 10 euro.
Jest jeszcze jedno ale... Dla producentów masowych w Chinach, zmiana tego procesora na podstawkę, to przestawienie linii produkcyjnej, które kosztuje od tysiaka do kilku tyś. euro. Chyba że ktoś umie naprawdę dobrze negocjować, ale przy tak małej produkcji, nikt nie będzie chciał negocjować.

A teraz niech każdy poszuka i spróbuje kupić 68030 powiedzmy nawet 25MHz i niech da znać za ile najtaniej z wysyłką kupi 10szt. tego procesora. Powodzenia
[#34] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@flops, post #33

A teraz niech każdy poszuka i
spróbuje kupić 68030 powiedzmy
nawet 25MHz i niech da znać za ile
najtaniej z wysyłką kupi 10szt. tego procesora. Powodzenia


dlatego napisałem "zdobyć", a nie "kupić". W końcu w amiświatku różne okazje się trafiają - można znaleźć Amigę z jakąś dopałką na śmietniku, dostać za piwo od kumpla etc.
[#35] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@snajper, post #34

...zresztą - przyznam, że nie wiem po ile takie proce chodzą, ale jak ktoś już zdecydowałby się na zakup gołej dopałki za parę stówek, to chyba nie po to, żeby później sępić na procesor, jak jakiś by się ukazał na horyzoncie.
[#36] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@flops, post #33

tu 10 szt 68030 33 MHz za $43.23 http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lot-MC68030FE33C-MC68030-QFP132-IC-Free-shipping/1626908891.html , czyli wychodzi po $4,32 za sztukę. Są też inne źródła.
[#37] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@wali7, post #36

W tej wersji, faktycznie wychodzą tanio Tylko trzeba przeprojektować kartę pod qfp. Ale tanio to wygrzebałeś, czyli jest jeszcze spore zabezpieczenie w procach OK
Jak często zdarza się znaleźć Amigę z turbo na śmietniku? Albo kupić za flaszkę? Mi nigdy. Raz zdarzyło mi się kupić Amigę 500 i w środku był KCS PowerPC wart 100 parę pln i to wszystko
[#38] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@flops, post #37

Mnie też zaskakuje ile można znaleźć starych układów. Chociaż zapewnienie sobie stałości dostaw może być rzeczywiście kłopotliwe. Inna sprawa, że interesy z Chińczykami bywają ryzykowne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem