Komentowana treść: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
[#1] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
"Rysiek" pozamiata ten ich adaper. Co do myszki bezprzewodowej. Mam taką podpiętą przez jakiś adapter z ebaya i działa całkiem przyjemnie. Z tym że kupiłem myszkę za 6 funtów i adapter za 10. Krótko pisząc chłopaki mają ceny z alfa centauri.
[#2] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
a czemu akurat Typhoon?
[#3] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
ceny jakie sa takie sa. kto chce zorganizuje sobie taniej, kto nie chce, nie umie, nie ma czasu: kupi i po sprawie. wazne ze ktos sprzedaje.
[#4] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@Radek_Cz, post #1

Patrząc na ceny pada i myszki to jest to akceptowalne.., adapter jako że to mały sort też przejdzie..
Niestety Polacy zawsze piszą o cenach.............że za drogo
[#5] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@Voyox, post #4

Niestety Polacy zawsze piszą o cenach.............że za drogo
Po prostu w tym wypadku mam wrażenie że to taki mały "ripoff". Ale zgadzam się ze stwierdzeniem, że dobrze że coś robią i sprzedają.
[#6] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@Voyox, post #4

... a gdy za tanio, to że brzydkie lub u nich nie działa ;) Polska to kraj malkontentów. Tu na forum mamy wielu.
[#7] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@mailman, post #6

noo
[#8] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@mailman, post #6

Nie twierdzę że widziałem wszystkie wypowiedzi, ale z "że za tanio" się nie spotkałem.
[#9] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
Cena pada z dupy. To już taniej byłoby kupić byle jaki pad z hipermarkietu i do tego końcówkę i se przerobić. I za myszkę która wygląda jak badziew ze wspomnianego hipermarkietu za 19 zł. Żeby choć jeszcze wygląd amigowy miała.

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 16:51:28 przez QkiZ
[#10] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@QkiZ, post #9

Ale co to jest "wygląd amigowy"?
[#11] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
A ja chyba wolałbym joystick zamiast pada, gdybym miał klasyka.
[#12] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@QkiZ, post #9

A czy to czasem właśnie nie jest chińska "podróbka" pada od PS2 z odpowiednią przejściówką? Identyczny pad "wzorowany" na PS2 w wersji z drążkami lub bez można kupić w hipermarketach za 19 czy 29 zł.
[#13] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie
Pad do cd32 za jedyne 160zl?!
Phi..
Dla Amibogaczy to jak za darmo!!


p.s.
Jeszcze troche zwiekszymy prestiz Amigi i Rosyjscy Oligarchowie zamiast Rolls Royce'ow beda kupowac wypasione pady do Amig wysadzanych diamentami pomysł
[#14] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@recedent, post #10

np. myszka trumienka. Coś co kształtem nawiązuje do tradycji amigowych. Dokładnie tak jak pisał autumnlover ten pad wygląda jak hipermarkietu.
[#15] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@recedent, post #10

[#16] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@recedent, post #10

Ale co to jest "wygląd amigowy"?


Dobre pytanie, dla większośći z nas to będzie pewnie po prostu coś co w jakiś sposób kojarzy się z designem Amigi i akcesoriów do niej. Moim zdaniem da się zaprojektować nowoczesne przedmioty które będą jednocześnie czerpać z tamtych tradycji, nawet sam spróbowałem zabawić się w taki sposób:



Być może niektórzy uważają że wystarczy nakleić boing-balla na pecetową obudowę Define aby zmieniła się ona w magiczny sposób w amigową, ale ja do takich osób nie należę. Potrzebne jest coś więcej.

Dobrym przykładem nawiązania do "wyglądu amigowego" jest też obudowa projektu ARMIGA:

[#17] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@selur, post #13

Zależy jaka jest tego jakość.
Spójrz na to z tej strony, pad kosztuje 160pln, ale jak jest dobrej jakości to potrzebujesz max. 2 szt., żeby z kumplem przy piwku pograć na dwóch. Możesz troszkę po odkładać, albo poszukać tańszej alternatywy (na PPA coś takiego powstaje). Wydanie 320pln raz na jakiś czas, przez nasze długie życie oczekiwania na coś nowego nie jest taką masakrą, w porównaniu do tego, że na wszelkiego rodzaju potrzeby życia codziennego, miesięcznie wydajemy dużo więcej.
Ja w tym i zeszłym roku, na samo oryginalne oprogramowanie do Amigi i wsparcie Twórców, wydałem od 500-1000pln, a nie jestem bogaczem.
Poza tym, nie tylko Polska istnieje (która jest 20lat za ... (żeby nie wyjść na rasistę) cywilizowaną resztą świata) i dla Europejczyka żyjącego w UK, czy Niemczech, nie mającego dwóch lewych rąk, taki wydatek to pestka, bo w Pubie w piątek często i gęsto wydaje 50-100GBP
[#18] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@flops, post #17

" i dla Europejczyka żyjącego w UK, czy Niemczech, nie mającego dwóch lewych rąk, taki wydatek to pestka, bo w Pubie w piątek często i gęsto wydaje 50-100GBP"

Kolego flops, chyba trochę przesadzacie. Jako okazjonalny sprzedawca na eBay (od 11 lat) i AmiBay (krócej) zawsze dostaje propozycję ZNACZNEGO obniżenia ceny właśnie od przedstawicieli tych wydawać by się mogło bogatych nacji. Dość powiedzieć, że nie pamiętam bym na przestrzeni 2 lat sprzedał jakiś retro gadżet w pierwotnej cenie, zawsze jest jakieś targowanie (czasami proponowane ceny przypominają te żenujące akcje z allegro typu "biErę za 50" w odniesieniu do Elboxa 1208 pod klapkę). sorry za OT
[#19] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@jubi, post #16

wygląd się nie liczy, liczy się funkcjonalność, dlatego większość amigowców od 96 roku w górę pakowała amigi do obudów tower.
[#20] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@charliefrown, post #18

OT on:
Ja też nie jedną rzecz puściłem w świat, jak ludzie w PL narzekali na ceny i długo ogłoszenia nie siedziały na portalach. Od czasu do czasu zdarzyły się targowania, jak targujący był osobą sensowną to parę GBP, czy EUR jasne że opuściłem, ale często po prostu brali bez marudzenia. I to nie sprzęt za 100pln, tylko np. BPPC+BVision, czy B1260, Apollo 1260.
Ja po prostu porównuje zarobki w krajach rozwiniętych, do PL. I choć sytuacja od kilku lat jest lepsza, to jednak cały czas, w UK, Niemczech, Norwegii itd. zarabia się kilka razy więcej. A cena paliwa, jedzenia i ogólnie życia jest już zbliżona (a czasem niższa), więc mają więcej miedzi na zbytki.
Pół rodziny siedzi w UK, znajomi rozjechali się po świecie, Ci co mają podobne wykształcenie i doświadczenie, a mieszkają za granicami, zarabiają w tydzień więcej niż tutaj mieszkający znajomi za cały miesiąc (mam też znajomych, co za dniówkę dostają tyle co ludzie tutaj, za miesiąc, ale to ekstrema). Sam się sobie dziwię (też to zasługa dziewczyny, która nie chce wyjeżdżać), że jeszcze nie wyprułem za granicę. Ale z drugiej strony, od pieniędzy bardziej wolę święty spokój
[#21] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@flops, post #20

Mam bardzo podobne przemyślenia na temat siebie i "zagranicy" i cieszę się, że jeszcze nie czuję się zmuszony do wyjazdu (chociaż różowo to wcale nie jest).
[#22] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@jubi, post #16

Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak "design Amigi". No, chyba że w przypadku modeli low-end, tu faktycznie widać pewne podobieństwo modeli. Ale "duże" Amigi, albo nie daj Boże myszki wyglądają już jakby pochodziły z zupełnie innych światów (chyba jedyną wspólną cechą, która charakteryzuje wszystkie amigowe myszy są dwa przyciski - mysz bezprzewodowa Typhoon ten warunek spełnia).
[#23] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@recedent, post #22

Ciężko się z tym zgodzić- niektóre duże Amigi również miały charakterystyczny design który nawet dziś jest rozpoznawalny. Choćby A1000 ze swoim schowkiem na klawiaturę albo A3000. Niedawno nawet ktoś zaprojektował obudowę do Raspberry Pi stylizowaną na Amigę 3000, którą można sobie samodzielnie wydrukować na drukarce 3d:



Pomimo tego, że ma zupełnie inne wymiary, inne proporcje itd. to jednak zachowała to charakterystyczne coś z A3000 i dzięki temu jesteśmy w stanie natychmiast rozpoznać na czym była wzorowana.

Oczywiście zdarzały się Amigi które były opakowane w zwykłe klockowate i nieciekawe obudowy (jak choćby A2000), było ich jednak stosunkowo niewiele.
[#24] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@jubi, post #23

Ale ja pisałem o tym, że nie miały spójnego designu. Postaw przy sobie A1000, A2000, A3000 i A4000 (możesz jeszcze dodać wersje towerowe trzy- i czterotysiączki), wymaż im znaczki i powiedz co w sensie designu mają ze sobą wspólnego? Podobnie jest w przypadku amigowych myszek, więc Typhoon nie jest wcale odstępstwem od reguły.
[#25] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@recedent, post #24

A to owszem, jeśli chciałbyś znaleźć jakiś element designu wspólny dla absolutnie wszystkich Amig to byłoby ciężko. Raczej nie ma takiej konsekwencji jak na przykład w linii Atari ST gdzie wszystkie komputery miały charakterystyczne klawisze funkcyjne i czasami inne elementy (kratki wentylacyjne itp.) ułożone pod tym samym kątem:

[#26] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@jubi, post #25

Ten design (szary kolor, skośne klawisze funkcyjne, skośne linie) były charakterystyczne nie tylko dla ST. Także ośmiobitowce (XE) i różne urządzenia peryferyjne były zgodne z tym wyglądem. Atari to były, moim zdaniem, jedne z najładniejszych wtedy komputerów. Oczywście od pewnego momentu, bo gdy panowała linia XL to wygląd zdecydowanie nie był atutem Atari. :)

Commodore faktycznie nie zafundowało Amidze jakiegoś fajnego, spójnego dla całej rodziny, designu. Chociaż mogło być znacznie gorzej (np. C64, ZX Spectrum, Atari XL, większość pecetów).

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 11:58:07 przez MDW
[#27] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@MDW, post #26

Desingn A1200/A600 to klasa, przyznam się, że nie rozumiem tego zachwytu atarowymi obudowami szczegolnie 16/32 bitowców.
[#28] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@BULI, post #27

Dla mnie wygląd amigowych obudów był po prostu poprawny. Nie ma się do czego przyczepić ale nie ma też się czym zachwycać. Zalety Amigi klasycznej kryły się raczej pod obudową. :) Atarowy design dla mnie był bardzo ładny. Właściwie nie miał sobie równych w tamtych czasach. No ale co z tego skoro pod to co było pod obudową mnie nie zachęcało (mam na myśli ST/STE, bo XE akurat uwielbiam).
[#29] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@MDW, post #26

Commodore faktycznie nie zafundowało Amidze jakiegoś fajnego, spójnego dla całej rodziny


Nie zgadzam się. Podobnie jak charakterystyczne było wzornictwo Atari XE i ST, również Commodore nadało równie spójny i bardzo rozpoznawalny design od modelu C128 poprzez C64II, Amiga 500/500+,600,1200. Desktopy i towery to inna bajka, ale A3000 też była bardzo chrakterna.
[#30] Re: Amedia Computer - nowe produkty w ofercie

@rePeter, post #29

Jedyne co moim zdaniem łączy A500 z C128/C64II to "grill" u góry obudowy, ale wiesz, Tandy TRS-80 też miał taki "grill" (w A500 na załamaniu górnej krawędzi są zresztą elementy pionowe, których na próżno szukać w Commodorkach, A600, czy A1200. Te dwa ostatnie modele są ze sobą dość spójne pod względem designu, to fakt - być może dzieło tego samego projektanta). Wspólnym dla wszystkich Amig elementem jest z pewnością układ klawiszy na klawiaturze (za wyjątkiem A1000), ale to trochę mało. A3000 jest ładna, ale znów - niespójna stylistycznie z pozostałymi modelami. CDTV i CD32 przylatują ze swoim designem niewiadomoskąd, a myszki to już w ogóle banzaj i Sajgon jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem