Komentowana treść: Gra "2048" teraz również na Amigę
[#1] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę
No to i Amigi nie ominie szaleństwo 2048. Przyznam się, że ja jeszcze się w to nie wkręciłem. Może amigowa wersja to zmieni. Na razie tylko ściągnąłem i odpaliłem na MorphOSie. Działa.
[#2] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@MDW, post #1

Widziałem ją na AppStore, dostaje dość wysokie oceny.
[#3] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@waldiamiga, post #2

Też widziałem kilka wersji. Pół świata teraz w to gra. :)
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę
Jesli istnieje zapotrzebowanie na natywna mosowa wersje to moge dodac ja do archiwum. Skompilowalem zrodlo pod tym systemem, wystarczyly trzy kliki mysza.
[#8] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@Phibrizzo, post #7

Jak Ci się chce klikać, to możesz zrobić.
[#9] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę
Niezła gierka. Zauważyłem kilka błędów. Często w trybie okienek nie pokazuje się game over, a
np. ze skórką gfx_hi pokazuje się z dziwnymi kolorami. Zaś about powinien pokazywać inaczej, bo teraz jest całkowicie nieczytelny.
[#10] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@cholok, post #9

ad 1) tak, jest jakis problem w trybie okienkowym na AGA z blitowaniem z przezroczystoscia, nie wiem co robie zle. Na GFX w kazdej konfiguracji dziala a na AGA tylko na wlasnym ekranie. Nie znalazlem nikogo kto moglby pomoc. APC74 strasznie dlugo mnie o to mordowal (i chwala mu za to bo byly wieksze problemy z tym) ale na to co zostalo juz nie mam pomyslu. Niestety, posiadanie GFX skutecznie blokuje testowanie na AGA. Cos jest w systemie patchowane i nawet dziala wtedy kiedy nie powinno.
Daletego pod AGA polecam parametr SCREEN, ze skorka HI, bardzo ladnie wtedy wyglada.

ad 2) fakt, trzeba bedzie w kolejniej wersji pomyslec nad innym sposobie wyswietlania About, bo w trybie hi jest calkowicie nieczytelny.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 20:05:26 przez Phibrizzo
[#11] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@cholok, post #9

Głównym problemem jest tu mnogość konfiguracji - gra jest "systemowa", tzn. korzysta z systemowych bibliotek a tych mamy trochę - od czystych przez CGX/P96 po Cosmosowe, do tego dochodzą "dopalacze" w stylu FBlit, CGX-AGA itd. Mamy też różne datatypy png.
Najlepiej jest na kartach graficznych - tu jest w miarę uporządkowana sytuacja i tryb okienkowy najlepiej tu działa. Jeżeli nie chcemy mieć przekłamań grafiki na AGAcie, to wypadałoby uruchamiać grę na własnym ekranie (oczywiście w przypadku skór #?gfx, które były rysowane z myślą o kartach graficznych przekłamania będą i tak).
Z moich spostrzeżeń (być może się mylę i Phibrizzo mnie poprawi) wynika, że opisywane przez Ciebie problemy mają miejsce, gdy grze zabraknie kolorów na utworzenie maski wycinania dla napisów "Game over" i "You won" (np. skórka AGA odpalona nawet na WB z 256 kolorami, gdy mamy dużo kolorowych ikon potrafi się "kaszanić"). Właśnie m.in. dlatego jest możliwość odpalenia gry na własnym ekranie.
[#12] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@waldiamiga, post #8

W tym samych archiwum w linku umiescilem wersja natywna dla MOSa. Dodatkowo wersja 68k tez jest troszke nowsza. Poprzednia wersja miala malutki malo istotny dla uzytkowniak blad.
[#13] Re: Gra "2048" teraz również na Amigę

@Phibrizzo, post #10

@Phibrizzo - A mógłbyś wysłać mi żródła, to bym obadał sprawę. Email znasz jak coś.

A propos 2048 to ja na dysku (już od paru tygodni) mam własną wersję ale wygląda bardzo "ugly".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem