Komentowana treść: Ich hab an Amiga
[#1] Re: Ich hab an Amiga
Ładny utwór.
[#2] Re: Ich hab an Amiga

@Hexmage960, post #1

Taki sobie ten utworek. W sumie podobny do tysięcy innych jakie powstawały w tamtym czasie. Za to ciekawszy jest Commodore Records :) Nigdy nie słyszałem, żeby Commodore posiadało wytwórnię - chyba że to tylko jednorazowy wybryk ;)
[#3] Re: Ich hab an Amiga

@Hexmage960, post #1

Sorry, ale niemieckie i ładne to paradoks.
[#4] Re: Ich hab an Amiga

@Sokok, post #3

Zapewne konsekwentnie to samo twierdzisz patrząc na motoryzacyjne wytwory niemieckiej myśli technicznej
[#5] Re: Ich hab an Amiga

@lda, post #4

Trzeba być konsekwentnym.
[#6] Re: Ich hab an Amiga
Styl lat 70, trochę taki niemiecki Smoke.
Ależ wióry idą spod igły, dla tego winyla bój to jest raczej ostatni

BTW, może konkurs na jakiś forumowy hymn amigowy?
Czy jest na sali jakiś uśpiony talent?
.
[#7] Re: Ich hab an Amiga

@Sokok, post #5

To raczej skrobnięta na zlecenie "reklamówka" niż utwór. Do dziś robi się takie rzeczy:
https://www.youtube.com/watch?v=_joQEa-mB-w
[#8] Re: Ich hab an Amiga

@Geekboy68k, post #7

Czy to "reklamówka" czy nie, cały czas jest to utwór muzyczny, pamiętaj
[#9] Re: Ich hab an Amiga

@rePeter, post #6

BTW, może konkurs na jakiś forumowy hymn amigowy?


Można zrobić dodatkową kategorię w listopadowym, forumowym konkursie muzycznym, np. "Muzyka o Amidze". W tej kategorii można by było zaprezentować dowolny utwór o Amidze (ale nie cover), nagrany dowolną techniką (dyktafon, pecet, telefon), gdzie wynikowym formatem byłby mp3. Będzie można sobie nagrać w profesjonalnym studiu lub metodą chałupniczą, typu: "Franek wali łyżką w rondel i rapuje". Co o tym myślicie?
[#10] Re: Ich hab an Amiga

@lda, post #2

Nie sądzę, aby Commodore miała jakąś wytwórnię muzyczną. Taka wytwórnia jednak istniała: http://en.wikipedia.org/wiki/Commodore_Records
[#11] Re: Ich hab an Amiga

@Ramos, post #10

Commodore produkowało też samochody.
[#12] Re: Ich hab an Amiga

@Hexmage960, post #11

OMFG
Miniat, Ty masz w ogóle minimalne pojęcie o rzeczach, o których piszesz?
[#13] Re: Ich hab an Amiga

@Hexmage960, post #11

To był Opel - wir lieben autos:)
[#14] Re: Ich hab an Amiga

@Hexmage960, post #11

Commodore produkowało też samochody.


Fakt, kiedyś Opel produkował model Commodore (taka większa wersja Recorda) ale co to ma w spólnego z c= ?
[#15] Re: Ich hab an Amiga

@Hexmage960, post #11

*facepalm* ale z ciebie kretyn.
[#16] Re: Ich hab an Amiga

@waldiamiga, post #14

I tu akurat będzie małe ździwko.
Otóż, AFAIK, Tramiel zaczerpnął nazwę Commodore właśnie z napisu, który zauważył na samochodzie, bodajże kiedy był w interesach w Niemczech.
Oczywiście aut nie produkował
.
[#17] Re: Ich hab an Amiga

@rePeter, post #16

No co ty... Tramiel zaczerpnął nazwę z wojska. Dokładnie jest to stopień wojskowy - komandor.

[quote][1955 - the "Birth of Commodore"

Jack moves to Toronto, Canada and founds Commodore International Limited, with a deal with Czechoslovakia to assemble typewriters in Canada.
[Why Commodore? Because Tramiel wanted a name with a military ring and because higher ranks, such as General and Admiral, were already taken.]
To help fund his business, he gets Financier C. Powell Morgan, the head of the Atlantic Acceptance Company to back his business./quote]
Cytat z commodore.ca

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 00:22:12 przez glichtanski
[#18] Re: Ich hab an Amiga

@rePeter, post #16

Tylko ze Tramiel zalozyl firme 13 lat wczesniej w Toronto.

edit: 13 lat wczesniej niz pojawil sie pierwszy Opel Commodore. co wiecej Opel nazywal samochody stopniami z marynarki: Admiral, Commodore, Kapitän, Kadett

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 00:27:15 przez Valwit
[#19] Re: Ich hab an Amiga

@Valwit, post #18

Komandor to captain. Commodore to komodor. Różnica jest zasadnicza :)
Commodore definitywnie nie produkowało samochodów. Wspomniana tutaj w linku do Wiki wytwórnia, tj. Commodore Records, także nie ma nic wspólnego z tą Commodore Records, która wydała w/w płytę. Dzieli je jakieś 40 - 50 lat.

Samochody produkuje za to Samsung
! pomysł Podobnie zresztą jak setkę innych, niezwiązanych ze sobą tematycznie rzeczy...
[#20] Re: Ich hab an Amiga

@Valwit, post #18

Tramiel założył firmę po wojnie, ale nazwę Commodore Business Machines nadał później.
Informację, że nazwę taką przyuważył jadąc chyba taksówką w Niemczech, podał bodajże w jakimś wywiadzie.
.
[#21] Re: Ich hab an Amiga

@glichtanski, post #17

Cytat z commodore.ca


Jak już cytować, to właściwie:
"But we still had no name for our company. One day while Erik and I were around in Berlin driving in a taxi, we discussed some probable names – and suddenly I saw a car with Commodore on it, and because our favourite names General and Admiral were already in use, we named our typewriters Commodore. And so in 1958 this well known company name was created."


To też cytat z commodore.ca

BTW, to może niekoniecznie był Opel Commodore.
.
[#22] Re: Ich hab an Amiga

@michalmarek77, post #12

Strzeliłem straszną gafę, zdarza się.

Z reguły wiem o czym piszę, wiem że np. Commodore powstało jako firma naprawiająca maszyny do pisania.

Feralne zdanie opierałem na wspomnieniu o fotografii z samochodem z podpisem "Commodore" gdzieś tak 20 lat temu.

Moja choroba polega też na tym, że miałem zaniki świadomości. Przykre, że ludzie oceniają innych po paru zaledwie słowach.

No nic, lekarstwa wzięte i zaczęły już działać.
[#23] Re: Ich hab an Amiga
Ich habe grube babe :)
[#24] Re: Ich hab an Amiga

@rePeter, post #21

Jak już cytować, to właściwie:
"But we still had no name for our company. One day while Erik and I were around in Berlin driving in a taxi, we discussed some probable names – and suddenly I saw a car with Commodore on it, and because our favourite names General and Admiral were already in use, we named our typewriters Commodore. And so in 1958 this well known company name was created."


Zacytowałem właściwie. Ty znalazłeś ten tekst tu, a ja znalazłem tu
Mistrzem angielskiego nie jestem, ale zdanie "I saw a car with Commodore on it" jest dwuznaczne ok, racja

Poza tym ze strony do której zamieściłem link wynika, że nazwa powstała w 1958 roku. Wtedy nie było samochodu o nazwie commodore.


Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 11:44:46 przez glichtanski
[#25] Re: Ich hab an Amiga
Też gdzieś mi świta, że słyszałem/widziałem wersję wzięcia nazwy C= z przypadkowego samochodu. hmm, ciekawe, jako że to już historia - czy któraś z wersji powtarzana przysłowiowe 1000 razy stała się prawdą ;)

Swoją drogą niezłym germańskim slangiem ten Uli śpiewa
W ogóle kiedyś, jakoś kiedy upadało Commodore, słyszałem w jakimś warszaffskim radio reklamówkę Amigi też zgraną przez jakąś szlagier-kapelę ;) Tekst był coś a'la:

"Amiga! Odkryj ją od nowa... " blabla czy coś takiego jak pamiętam, może ktoś kojarzy?

PS. a co do produkowania czegokolwiek przez Samsungi i inne - to już nie te czasy ludzie przecież żyjemy jużw erze korporatokracji, a jak tak dalej pójdzie, to jakaś mega-multi-korporacja będzie produkować nam wszystko wszak duże ryby mają to w naturze, że zjadają mniejsze. Tu jest mały przykład:

http://wlascicielepolski.pl
[#26] Re: Ich hab an Amiga

@glichtanski, post #24

Nazwa auta istniała, nie był to Opel tylko Hudson.
Daty z różnych źródeł są różne, ale generalnie
1954 - Commodore Portable Typewriter Co.
1955 - CBM Inc.
1962 - CIL
1958 Literówka?
[#27] Re: Ich hab an Amiga

@glichtanski, post #24

Zacytowałem właściwie. Ty znalazłeś ten tekst tu, a ja znalazłem tu
Mistrzem angielskiego nie jestem, ale zdanie "I saw a car with Commodore on it" jest dwuznaczne


A kręć tam sobie jak chcesz.
Takie słowa Tramiela padły i są związane z historią Commodore, bez znaczenia czy chcesz je sobie ignorować czy interpretować. Dla mnie to tylko fajna ciekawostka.
.
[#28] Re: Ich hab an Amiga

@cholok, post #26

No tak, literówka. W linku pierwszym jest rok 1955, ale w drugim już 1958.
Nazwa auta istniała, nie był to Opel tylko Hudson.

Zapomniałem o amerykańskiej motoryzacji
[#29] Re: Ich hab an Amiga

@glichtanski, post #24

a może ktoś akurat sobie tak napisał na samochodzie siedzi, pije i chrupki
[#30] Re: Ich hab an Amiga
Bardzo słabe w porównaniu z np. 16BIT "Changing Minds".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem