Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
i dobrze ! ileż można grać i głosować na to samo ?
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Zagłoszono
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Ja tez zagłosowałem.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
U super Syndicate to jedna z najlepszych gier na amidę obok dune II
Ja mam wydanie z Polską instrukcją do gry 64 pl
oraz nie oficjalną Polską wersją językową gry








64 strony instrukcja PL !
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Gram i ja OK
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@TUPCOM, post #5

No ale nowy nie jest taki fajny
link


Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 09:15:42 przez Dorian3d
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Ja głosuje na te gry w które aktualnie gram i nie jest różowo, bo od paru miesięcy nie zagłosowałem. Ostatnio to tylko grałem w KeyMastera produkcji Selura. Ehh trzeba by to zmienić
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Głosy oddane.
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@Dorian3d, post #4

chyba zartujesz, to nawet nie sa exclusive. Zwykle porty i do tego przecietne. Dune 2 tak slabo chodzila na amidze ze wolalem po stokroc wersje PC. nie dosc ze szybsza do tego ladniejsza i muzyke miala dynamiczna. Syndicate to samo , uboga wersja pod kazdym wzgledem. Zas PC mial lepsza w dodatku wydana w calosci w naszym jezku. Pudelko jedynie mialo obwolute po ang + dysk instalacyjny pl. Nie wiem czemu nie wydano wersji na A1200 az sie prosilo o to by porzadnie wydac takie gry.
Nie rozumiem tez czemu tak malo glosuje sie na gry wydane wylacznie na amige. Czyzby byly kiepskie?
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Ciekawe czy jest gdzieś lista gier multiplatformowych w której określono, która wersja jest najlepszejsza :)
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@lda, post #10

Takowej listy nie ma, choc mozna /bezpiecznie/ przyjac, ze w 90% oryginalna wersja, z maszyny , na ktora dana gra byla projektowana, bedzie czesto wersja najlepsza....
Nie zawsze sie to sprawdza, aczkolwiek w przypadku konwersji z MS-DOS'a niemalze w 100%.

Zgadzam sie z Icemanem. Glosowanie w top 10 na mierne konwersje z PC to zenada.
Kiedys gdy posiadanie Amigi czesto uniemozliwialo posiadanie innych maszyn, takie konwersje mialy racje bytu...Dzis, gdy kazdy ma /moze miec, gdy ma taki kaprys/ dziesiatki roznych sprzetow - granie w kiepskie, amigowe konwersje, raczej nie ma racji bytu...
Amiga ma mnostwo lepszych gier.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@lda, post #10

Liste ciezka znalezc , ew na fanowskich amigowych stronach, pisza o roznych edycjach. Sa tez na youtubie filmiki gdzie pokazywane sa lepsze amigowe edycje jak np Shadow of the beast ktora bije inne konsolowe na glowe klimatem. Stad uwazam ze to zenua ze taki "odwalony syndicate" i "dune2" jest na top liscie, doprawdy widzac porownanie jak wyszla na pc czy innych systemach to amigowa to odwal panszczyzna biorac pod uwage ze byly mocniejsze maszyny i mozna bylo lepsze edycje rowniez wypuscic
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@michalmarek77, post #11

Dzieki, glosowalem ale praktycznie porty ominalem. Mamy takiego super traps`treasures, Onescapee, Tzero, Perihelion, Ishary AGA 1-3 , Hired guns a ludzie glosuja na gry ktore zakladam ze grali 20 lat temu. Przeciez taki dune 2 praktycznie jest niegrywalny dzis a dziesiatki dobrych gier pisanych wylacznie na amige jak najbardziej tak.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@Iceman, post #13

Zawsze możesz wkleić swoją własną listę :) Rozdzielić które amigowe gry/konwersje są ok, a które do bani. Z tego co ostatnio grałem, to taki Legends of Valour na Amidze jest słabiutki, podobnie Robocop 3 i chyba Reunion jest gorszy na Amidze niż na PC.
Trzeba też wziąć pod uwagę kwestię czy gra/konwersja jest słaba bo programiści się nie postarali, czy może dlatego, że tak jak pisał kolega KJB, standardem dla gier był słaby konfig (A500 1MB lub nierozbudowana A1200).
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014

@lda, post #14

gdyby dune 2 czy syndicate napisali na a1200 ze juz nie wspomne o fast8mb to chodzilaby jak zyleta i ladniej wygladala. Skoro mieli ladne wersje pc to i mogli zrobic takowe na amige ale poszli na latwizne. Duzo A500 to szkoda marnowac czas na pozostale....
Z top listy to na pewno patrzac na szybko to brzydszy jest - "flashback" , "gunship2000" dyskietkowy, rise of the dragon i heart of china to nedze ktore omijaj z daleka - nie mam bladego pojecia dlaczego nie maja wersji Aga na 500 sa brzydkie jak noc. Najladniejszy jest pozniejszy flashback na mega cd z audio soundtrackiem. Polecam O ile rozumiem amigowy fenomen flashback bo gierka dobrze zrobiona na amige plynna, ladna o tyle tych dwoch pierwszych w ogole. Obie to przecietniaki ktore plynnosci nawet nie maja i granie w nie to byla tragedia. Slow mode jak w max payne non toper poza pierwszymi misjami.
Liste mozna taka zrobic ale to naprawde sporo roboty. W tamtych czasach rozpracowywalem i ogladalem kazda wersje by zagrac w najlepsza. .
Co do konfigu przeciez wiekszosc ludzi owczesnie tez miala xt albo at, a pisali gry na lepsze sprzety by ludzie rozbudowywali , dokupowali karty graficzne. A amiga stanela na 500, bo lepiej potem bylo kupic pc bo ladniejsze gry..... Dlatego nazywam to olewka rynku amigowego
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
17 głosów,
chyba jest tendencja spadkowa

ZagłosowanoOK
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Dyskusja o (non)exclusivach, biednych portach i radości z grania w najlepsze dostępne wersje została przeniesiona tutaj. Kontynuowanie jej pod tym newsem będzie skutkować karą administracyjną.
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za czerwiec 2014
Ostatni dzień głosowania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem