Komentowana treść: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
[#1] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Ogromne zainteresowanie grą Tales of Gorluth spowodowało, że pierwsze wydanie tytułu jest już praktycznie całkowicie wyprzedane
Chciałbym teraz zobaczyć miny tych wszystkich marudów
[#2] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@glichtanski, post #1

OK A podobno nikt nie "kupywuje" już na klasyka gier, podobno dlatego że sam chłam... A tu proszę ktoś coś zrobił coś się ruszyło szeroki uśmiech
[#3] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@PrzemasIII, post #2

Na początku też byłem sceptyczny, ale zamówiłem 1 egzemplarz.
[#4] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Nic, tylko pogratulować. OK
[#5] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
nie mozna porownywac rynku na amige (ktora panowie raczycie nazywac klasykiem) z tzw rozwiazaniami ng. na przyklad popyt na sredniej predkosci fpga akcelerator w przystepnej cenie ale sprzedawany bez wlasciwie zadnej gwarancji itp jakim byl vampire600 przekraczal wedlug szacunku projektanta 400 sztuk.

ciekawe o jakie liczby tutaj chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 00:31:43 przez wawrzon
[#6] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@wawrzon, post #5

ciekawe o jakie liczby tutaj chodzi


Na szpuli może jest 50 lub 100 krążków
[#7] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Spore zaskoczenie i sam nie wiem czy się cieszyć, czy smucić.. ale wnioski trzeba wyciągnąć.
[#8] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Tak duże zainteresowanie, że już nawet strona nie działa.
[#9] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Mysle ze na calym swiecie,bedzie z kilka tys amigowcow jak nie wiecej.W Polsce to bedzie,pewnie pare setek.
[#10] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
czyli jednak da się tworzyć jeszcze gry na klasyka, które nie wymagają 040/060 i dziesiątki MB FAST RAMU jak chociażby Chaos Guns :D
[#11] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@mailman, post #6

Szpula wygląda na 100szt.

#9
Na świecie Amigowców będzie z parę tysięcy, podejrzewam że aktywnych w granicy 4000-8000. Ale chętnych za coś zapłacić to jest z max. 10%, czyli 400-800 Polacy to chyba trzecia największa grupa Amigowców i część z nas figuruje w zagranicznych statystykach, bo rozjechali się po świecie.
[#12] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Po przejściu mniej więcej 1/3 Tales of Gorluth, zatęskniłem za Legends i Speris Legacy. Tales rzeczywiście ma dobrą muzykę i ładnie narysowane tilesy, ale reszta jest zupełnie przeciętna. Fabuła i walki są nudne. Sama rozgrywka zaledwie satysfakcjonująca.
[#13] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Bardzo fajnie przygotowana gra i to jeszcze na klasyczną AmigęOK
[#14] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@parallax, post #13

Przypomina Tibię, dlatego ma ogromne zainteresowanie, mogłaby nie miec jeszcze dźwięku...

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 17:06:29 przez Voyox
[#15] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@Voyox, post #14

Zamówione... zobaczymy ...
[#16] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Mam nadzieję, że powodzenie w sprzedaży tej gry przyczyni się do tego, że przyszłe gry będą coraz bardziej jakościowe. Tak jak już pisałem, fajnie gdyby Viddi podszkolił się w programowaniu w dowolnym amigowym języku jak np. AMOS.
[#17] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@Hexmage960, post #16

Napisz do niego, bo wątpię, żeby to przeczytał OK Może akurat ulegnie Twojej sugestii pomysł
[#18] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@sand, post #8

Po prostu ja wylaczyli bo czekali na dostawe , mozna znowu zamawiac. Ma to ktos w domu? Moze pokazac w galerii? Bo ja swoj niepredko zobaczeOK
[#19] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@Iceman, post #18

Ja dopiero dostałem info o wysyłce.
[#20] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@voyager, post #12

Po przejściu mniej więcej 1/3 Tales of Gorluth, zatęskniłem za Legends i Speris Legacy. Tales rzeczywiście ma dobrą muzykę i ładnie narysowane tilesy, ale reszta jest zupełnie przeciętna. Fabuła i walki są nudne. Sama rozgrywka zaledwie satysfakcjonująca.

No właśnie odpaliłem w końcu to cudo i owszem graficznie jest bardzo estetycznie Title screen, dobra muzyka, ale sama grafika z gry to już nie do końca dzieło samego autora?!
To były plusy.

Minusy to:
Bardzo mały ekran gry, dziwne spowolnienia/przyśpieszenia (na 060), dziwny "system walki" czyli to z czym autor nie umiał sobie poradzić już w jego poprzednich "produkcjach" (bohater z mieczem i tarczą rzuca nożami- porażka).
Czasem pojawia się problem jak sobie "źle staniemy" i zaczniemy rozmawiać z jakąś postacią. Wciśnięcie FIRE, żeby zakończyć konwersację powoduje, że rozpoczynamy ją od nowa i tak w kółko, trzeba mocno pokombinować joyem, żeby wyjść z tej samonakręcającej się spirali.

Ogólnie gra dość przyjemna, ale nie jako produkcja komercyjna.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 12:58:49 przez BULI
[#21] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@BULI, post #20

"bohater z mieczem i tarczą rzuca nożami- porażka"

On je po prostu wsytrzeliwuje z ...rozporka? i to jeszcze czasami pod jakim katem leci ten mieczyk...?
Grafika jak juz pisalem wczesniej, jest bardzo dobra, ale tez po prostu zostala wyrypowana z komercyjnej gry na telefony
( odrazu widac gdzie pracowal profesjonalista a gdzie nie klik )
A co do samej gry, mnie sie nie dalo odpalic wersji demo, wiec obejrzalem wszystkie filmiki na jutubie. Zakladalem, ze najwiekszym plusem tej gry, powinna byc fabula oraz walka z potworkami a tym czasem walka jest jej najwiekszym minusem a fabuly pewnie brak. Slamazarnosc wszystkich postaci wola o pomste do nieba, a najgorsze sa momenty, kiedy potworek przykleja sie do bohatera a ten nie moze go zestrzelic - ogolnie wyglada to jak koszmar z ulicy backbone i ja rozumiem, ze pierwsze sliwki robaczywki ale 15 euro za cos takiego?
1 euro mozna by dac autorowi na zachete, zeby "ToG 2" byla gra rpg a nie tylko kolejna iluzja, bo poki co Tales Of Gorluth jest zwykla imitacja gry, na dodatek wymagajaca calkiem szybkiego procesora i 3Mb Ramu...uhhh
[#22] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie
Kasuję post, bo zniknął ten wcześniejszy, do którego nawiązywałem...

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 19:26:10 przez PopoCop
[#23] Re: Tales of Gorluth - drugie tłoczenie

@PopoCop, post #22

Chciałem wyedytować, zagadano mnie i kliknąłem nie to, co trzeba. W zamian za to jest news
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem