Komentowana treść: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000
[#1] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000
dobry news dla osób negujących wciąż obecność Linuksa w post-amigowym otoczeniu OK
[#4] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@rwks, post #3

Ja używałem chyba ze dwa lata OpenSuse na Pegasosie II. Generalnie pracowało się bardzo przyjemnie, problemem był brak części pakietów dostępnych dla x86, nie wszystko chciało się skompilować (np. xinelib), ale generalnie było OK.
Bez wątpienia Linux na szybkich postamigach jest sposobem na normalną pracę.
[#5] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@wali7, post #4

W zasadzie tak. Jednak brak Flasha-a PPC może skutecznie ostudzić zapał. Np. aplikacja u pracodawcy: baza danych online - bez flasha się nie zaloguję... (inna sprawa, że flash w tym "psu na bude potrzebny"), ale nie ruszę tematu bez tego pluga.
[#6] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@ede, post #5

Prawda. Mi najbardziej doskwierał:
- brak pełnego xinelib (domyślne programy KDE nie obsługiwały popularnych kodeków audio-video, trzeba było rotować się np. MPlayerem)
- brak flasha (ale tu nie miałem przymusu w postaci aplikacji której musiałem używać)
- brak sterowników 3d dla Radeona pod PPC (żaden soft wymagający sprzętowego 3d nie odpalał się)
Ale mimo wszystko dawało radę. Oczywiście kupno drogiego sprzętu PPC po to tylko, aby używać na nim niepełnowartościowej wersji linuksa mija się z celem. Ale możliwość odpalenia linuksa jako dodatku to OS4 czy Morphosa jak najbardziej cieszy.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 11:56:21 przez wali7
[#7] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@ede, post #5

baza danych online - bez flasha się nie zaloguję...


Rozwiązanie to pasuje jak pięść do oka - ktoś był nieziemsko pomysłowy.
Całe szczęście flash się kończy powoli... . OK
[#8] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@Lokaty, post #7

pracuję na Linuksach na PC i zdarza się czasem, że w ogóle nie instaluję Flasha, nie neguję potrzeby Flasha u niektórych użytkowników, ale akurat osobiście mi to nie jest potrzebne - w zasadzie wyświetlają się we Flashu tylko reklamy.... mam domyślnie częściową blokadę każdego Flasha na Fedorze (off-spin Korora)

hmm, choć ostatnio potrzebny był mi flash jednak do dodania ogłoszenia w gratce, fakt

konieczność odpalenia innego playera mediów niż domyślny mi nie przeszkadza, szkoda sterów 3d bo człowiek nie "automat do pracy" i pogiercować czasem chce

jakaś post-amiga jest jednak moim hobbystycznym celem i zobaczymy co z tego wyjdzie w praktycznym użytku, X1000 trochę jeszcze za drogi, sam-y nieco za słabe, sprzęt do MOSa za dziadkowy i w MOSie brak mi jakiejś jasno ogłoszonej wizji przyszłości... poczekam, zobaczę

Linuks mi zupełnie nie przeszkadza na tych sprzętach, czy nawet się podoba, ale to nie ten klimat jednak

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 22:08:17 przez rwks
[#9] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@rwks, post #8

czego ci brakuje w PowerMacach G5 (to w kwestii sprzętu dla MOSa)?
[#10] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@rwks, post #8

szkoda sterów 3d bo człowiek nie "automat do pracy" i pogiercować czasem chce


Ale akurat Linuks dla X1000 o której tu mowa ma stery 3D.
[#11] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@wali7, post #9

- konieczność przeróbek, by to w miarę cicho i znośnie chodziło
- wiek sprzętu (w końcu to nieubłaganie padnie)
[#12] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@TomK, post #10

odniosłem się do wpisu "- brak sterowników 3d dla Radeona pod PPC (żaden soft wymagający sprzętowego 3d nie odpalał się"

na razie nie mogę wydać tyle $ na X1000, mimo to kibicuję projektowi
[#13] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@rwks, post #11

Akurat przy G5 nie trzeba nic przerabiac przynajmniej wersje do 2.5 Ghz z tego co mi wiadomo .
Moje G5 dual 2.3 Ghz chodzi ładnie cucho . Tylko trzeba sprzęt dobrze wyczyścić ;)
[#14] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@Drako^BB, post #13

dobrze wiedzieć, naczytałem sie opinii, że to szumofon
[#15] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@rwks, post #14

Debian ma stery 3D pod PPC, osobiście testowałem pod Pegasosem2. Wali pisze o OpenSuse, który z tego właśnie względu nie był polecany pod Pegasosa, choć poza 3D wszystko inne chodzi bardzo dobrze.
[#16] Re: Nowa wersja kernela vmlinux dla AmigaONE X1000

@AS, post #15

A tak z ciekawości, to czemu Debian ma, a suseł tych otwartych sterów jeszcze nie ma? Bo chyba o otwartych tu piszemy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem