Komentowana treść: Rise of the Dragon - recenzja
[#1] Re: Rise of the Dragon - recenzja
Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier przygodowych jakie zostały wydane na Amigę.
Z nieznanych przyczyn bardzo niedoceniania (zapomniana?).
Jest logiczna i do przejścia jeżeli ktoś rozumie bieg fabuły. Nie ma żadnego "używania wszystkiego na wszystkim" jak ma to często miejsce w innych przygodówkach.
Do tego 2 mini-gry arcade to był pomysł który bardzo rzadko gościł w tego typu grach.
Polecam tę grę oraz opartą na tym samym silniku Heart of China.
[#2] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@lekarz_med, post #1

Fajna gra, szkoda że ktoś nie pomyślał o zrobieniu wersji pod AGA na płytce z dodanym voice-acting'iem. Gra generalnie jest mocno poważna, ale moment z starym dziadkiem w magazynie i jego prezentami mnie rozbawił.
[#3] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Gżegżółka, post #2

No i krótka gra, a rozpoczęcie było awesomepomysł
[#4] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@lekarz_med, post #1

Zgadzam się w 100%. Genialna gra z Cyberpunkowym klimatem i wieloma odniesieniami do Blade Runnera.
[#5] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@lekarz_med, post #1

gra to jeden z najbardziej nedznych portow i najslabiej wykonanych na amige. Nie polecam jej w ogole. Jak grac to w lepsze, bardziej kolorowe wersje z bogatym dzwiekiem. Amigowa to nedza jak i heart of china. Dla porownania polecam YT. Nedza i fuszerka. Przy tej ilosci przygodowek jakie ma amiga to slaby tytulpomysł
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Iceman, post #5

Trudno się nie zgodzic...Milion razy lepiej zagrać w oryginalna, piecowa wersje, niż męczyć się z tym paskudny portem.
Co nie zmienia faktu, że gra sama w sobie warta jest zainteresowania.
[#8] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@michalmarek77, post #7

Zainsteresowania owszem. Heart of china przechodzilem z filmem na YT z wersja najbogatsza. Nie da sie porownac do nedzy na amidze. Kompletne brakrobstwo jak i w przypadku Dune 2, Syndicate. Zupelnie nie wiem po co byly te A1200, chyba po to zeby je ignorowac
[#9] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@michalmarek77, post #7

To może już lepiej odpuścić wersję na pieca i zagrać w wersję z konsoli Sega CD. Full talking i dużo lepszy klimat.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 13:25:37 przez Sir_Lucas
[#10] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Sir_Lucas, post #9

Wersja piecowa tez jest w wersji full talking, i ma, mimo wszystko, lepsze wizualia od oryginalu.
Choc , oczywiscie, wesja na konsole Segi jest bez porowniania lepsza od amigowej. Choc na szczescie , to ciagle ta sama gra.
[#11] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Sir_Lucas, post #9

Dupoty gadaciepomysł Lepiej zagrać w wersję na Amigę, bo od tego mamy te komputery, a Rise of the Dragon na ms dosa czy sega cd i tak graficznie wygląda tragicznie jak na te czasy pomysł
[#12] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Iceman, post #5

Mam Amigę, jesteśmy na portalu o Amidze więc gram (grałem) w wersję amigową.
Gra wywarła na mnie duże wrażenie i jak już napisałem uważam, że jest jedną z najlepszych przygodówek wydaną na ten komputer.
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] Re: Rise of the Dragon - recenzja
oryginał był ładnie wydany i w taką wersję grałem, w dodatku z dyskietek :) jakoś aż tak źle nie było (Sierra to dopiero był koszmar) oczywiście gra była tak genialna że jak już mogłem to wróciłem do niej na HD...polecam, kawał dobrej przygodówki. tak dopracowanej, że nadaje się na film.
natomiast od gier oczekuje grywalnosci, a nie wizualnych fajerwerkow ktore aktualnie zabily przyjemnosc grania w praktycznie kazdy tytul...dobrze ze moge nadal grac w stare dobre gry
[#15] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@slawekwozniak, post #14

Widzisz, kolega chciałby na AGA w 1991 roku. To jest właśnie nieróbstwo
[#16] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@cholok, post #15

Rise of the dragon mial kilka wersji ktore wychodzily duzo pozniej po premierze. Wiec jaki problem byl wydac ja na i a1200 w 92-93 gdy amiga swiecila przodowala na rynku
[#17] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Iceman, post #16

Problemów było co najmniej kilka:
- wersja OCS=10 dyskietek, ile miałaby AGA?
- Sierra i pochodne nie uważały Amigi za przodownika na rynku gier
- zawsze problemem jest kasa, widocznie się nie opłacało
- posiadaczy A1200 nie było aż tak dużo
Te kilka wersji to te same wersje, tylko na PC były 2 wersje: EGA i VGA.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@cholok, post #17

-wersja ocs 10 , no dobra a amiga nie miala ponad 10 dyskowych? cd32 nie wspomne bo ten model wydawano w trumnach na premiere, tylko po to by go zakopac
- sierra nie olewala amigi, az do momentu jej podupadania i rozwinieciu sie pc czyli juz od kq7 i sq 5
- mozliwe ze i kasa badz uznali ze amigowcom wystarczy polprodukt. Stad kompletnie olewam ten tylu

Jednakze autorowi nalezy sie pochwała ze wytrwal przy tym miernym porcieOK
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@Iceman, post #19

a amiga nie miala ponad 10 dyskowych?


miała, ale widoczne wykalkulowali, że będzie za drogo

sierra nie olewala amigi, az do momentu jej podupadania i rozwinieciu sie pc czyli juz od kq7 i sq 5

Sierra olewała amigi podwójnie, z łaski robiąc najgorsze porty jakie można i nie chodzi tu tylko o grafikę czy dźwięk. Drugie olanie to 1993, w tym roku ani jednej gry od Sierry. KQ6 robił już Revolution i to na własnym silniku. I to jest dobry port. Nie tyczy się to jednak Dynamiksu, ten robił dobre porty. Wygląda gorzej niż na VGA, ale na A500 to dobry port, a nie nędza jak to napisałeś.

Zauważ ile jest przygodówek p&c na AGA. Sierra nie robiła, Lucas nie robił, Cocktel nie, Core i Westwood nie, Revolution nie, Delphine nie. To czemu Dynamix miał zrobić?
[#22] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@cholok, post #21

Na Amidze sierra się nie liczyła, Amiga miała wielu innych, znakomitszych wydawców gierOK
[#23] Re: Rise of the Dragon - recenzja

@parallax, post #22

Sierra sie nie liczyla. Nie rozwalaj mi konstrukcji. Kto wypuscil wiecej przygodowek na amidze? Moze mi wymienisz
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem