Komentowana treść: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji
[#1] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji
Retrokomp tkwi cały czas głównie w latach 80, a przecież lata 90 to też już retro. PSX 1, Saturn, N64, Dreamcast, PC 486/Pentium, PowerMac 601/2/3/4, SGI O2 itp. Co można dziś uznać za retro ?.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 22:59:14 przez sigma2pi
[#2] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sigma2pi, post #1

@Sigma2pi: No nie do końca. Sega DC, Saturn, N64, pierwszy XBOX a nawet PSX, SGi, PowerMac'i - wszystkie są mile widziane i zazwyczaj obecne (moze poza SGi) na edycjach RK i mieszczą się w nakreślonych przez nas ramach - data produkcji do końca XXw. Komputery PC też są obecne - np. produkcji firmy Commodore. To, że akurat wystawcy najchętniej kolekcjonują i wystawiają sprzęt z lat 80ch i wczesnych 90ch - to kwestia ich pasji i ich wyboru :)

W jakiś niedefiniowalny sposób daje się też rozróżnić "stary złom" od eksponatów kolekcjonerkich, a zazwyczaj o osądzie decyduje sentyment posiadacza.

Zapraszamy przekonać się naocznie :)
[#3] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sigma2pi, post #1

Ja mialem N64 między innymi... nie wspominając ekipy konsolowców z Retroage.
[#4] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji
fajnie, chociaz w tamtym roku info bylo wczesniej i moglem kupic tanio bilety na polskiego busa, teraz za dwie osoby wychodzi 250zl.. wtedy zaplacilem 40zl/os w dwie strony

tak wiec zastanawiam sie, 7ego listopada mam urodziny wiec sam nie wiem :)


ps: bardzo szkoda, ze nie bedzie konkursu na gry, wydawalo mi sie to najciekawsza atrakcja w zeszlym roku (i nie tylko dlatego tak mowie, bo chetnie wzialbym udzial :)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 08:19:19 przez juen
[#5] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji
Mam plyte Wladyslawa Komendarka na winylu :)
[#6] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@juen, post #4

@Juen: niestety to opóźnienie było niezależne od nas a związane z pewnymi "ustaleniami formalnymi dotyczącymi głównych punktów programu". Musieliśmy podlegać wielu restrykcjom (w tym informacyjnym) i dość długo czekaliśmy na "zielone światło".

Co do konkursu na gry - pisałem już jakiś czas temu w wątku na forum, że w tym roku było niewiele sygnałów o nowych projektach, więc zrezygnowaliśmy z tego punktu. Natomiast prawie pewne jest uruchommienie tego konkursu w przyszłym roku (o ile znów będzie RK, a to będziemy wiedzieć pewnie gdzieś na początku 2015r).
[#7] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sachy, post #6

A kto dokładnie zapowiedział się z Quartetu i czy spotkanie będzie nagrywane na jakąś kamerę i udostępnione w sieci (choćby na YT)?
[#8] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@Deftronic/..., post #7

Polonus, Hi-Man i Jemasoft na 100%, byćmoże Silver Dream. Do tego Duddie poprzez Skype.

Co do stream/YT/itp.: "Sofa scening is a Crime"
[#9] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sachy, post #8

O, to sympatycznie.

A co do "...crime" to nie każdy może być na imprezie a może chciałby posłuchać co ciekawego ma do powiedzenia Quartet (np. Dudie, jaka była Twoja odpowiedź na Revange of Magnus? :D ;) ). No i warto aby zostala jakaś pamiątka dla potomności, jakiś materiał, tak jak choćby z poprzedniego roku gdzie są filmiki z Load Error, koncertów itp. Skombinujecie chyba jakąś małą kamerę? :)
[#10] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@Deftronic/..., post #9

Pamiętasz takie rzeczy jak pytanie do Dudiego w "Revenge of Magnus"? Wymiatasz! Mielibyśmy co razem powspominać. :) Ja scrolle z tych atarowych dem znałem na pamięć. Oglądałem je codziennie.
[#11] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@MDW, post #10

Hehe.. Stary, gadasz z typem, który interesuje się sceną od 1987 (małe Atari), specjalnie dla sceny kupił C64, dla sceny sprzedał Pc i przeszedł na Ami i miał kiedyś tyle zapału, żeby odpakować i obejrzeć prawie wszystko to czego nie widziałem z Euroscene
[#12] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@MDW, post #10

bo w tych demach atarowych to były wtedy głównie dłuuuugie scrolle :), pewnym wyjątkiem było wtedy demo chyba TopTen od WFMH z wektorówką drucianą i innymi bajerami jak scroll na fullscreen itd. Wielkim zaskoczeniem było to co zobaczyłem po odstawieniu Atari w drugiej połowie lat 90 będąc na jednym z party, chyba to się nazywało Gravity
[#13] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sachy, post #8

Polonus, Hi-Man i Jemasoft na 100%, byćmoże Silver Dream. Do tego Duddie poprzez Skype.

Ja pierdziu. Dla mnie to jak spotkanie z Depeche Mode. Goście są absolutnie kultowi. Może uda mi się wpaść na samo spotkanie z chłopakami i wieczorem wrócić z powrotem do Lublina (na całą imprezę raczej nie mam szans). W końcu może udałoby mi się skończyć artykuł o Quartecie, który piszę już... ehmm... 2 rok ukryty.
[#14] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sigma2pi, post #12

TopTen od WFMH

Oczywiście, że kojarzę. Trupia czaszka mówiąca "WELCOME". :) Chociaż tytuł był trochę inny, bo było to: The Top #1, The Top #2, The Top #3.
[#15] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@sachy, post #6

Co do retro game compo to jesli oczywiscie będzie impreza za rok, to podobnie jak w 2013 możesz Sachy liczyć na mnie pod kątem organizacji :) w tym roku impreza będzie po prostu inna niż w zeszłym.
[#16] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji
Hehehe, ciekawe, kto ma Sid-Card do Commodore C16/116/+4. ;)
[#17] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #16

Stawiam, że ty :) ?
[#18] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@twardy, post #17

Hehehe. Oczywiście. :)
Ale niestety nie dojadę, heh. Szkoda.
[#19] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #18

Łeeeeee :(
[#20] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@twardy, post #19

No wiem.
[#21] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@juen, post #4

Umów się z kimś przez BlaBlaCar.pl.
[#22] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@CJ Warlock, post #21

Jakby się znaleźli chętni, to ja bym jechał z Częstochowy. Bardzo wygodnie można jechać w cztery osoby, umiarkowanie wygodnie w 5 (BMW Serii 5 E39). Bardzo optymistycznie przejazd w jedną stronę wyniesie 250pln, ale ja bym wziął większą część kosztów na siebie, więc w jedną stronę przy 4 osobach w aucie, wyjdzie po 40pln na głowę w jedną stronę (i podwózka pod samo party place ), jakby ktoś był chętny. Przy 5 osobach, wyszło by po 35pln.
[#23] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@flops, post #22

A jaką planujesz trasę?
[#24] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@OSH, post #23

Mniej więcej taką Mapa
Ale jak się da ominąć A1, to omijamy.

Tylko jak się nie znajdzie do samochodu min. 4 osoby (razem ze mną), to niestety raczej nie pojadę (cięcie kosztów/plan oszczędnościowy). A pociąg odpada, bo wcale tak tanio nie jest, w dodatku 9h :-/

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 20:09:53 przez flops
[#25] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji
Czy ktoś z lubleskiego lub okolic się wybiera, czy tylko ja mam taki "zew serca" ?
[#26] Re: RetroKOMP 2014 - nowa strona i szczegóły tegorocznej edycji

@MarX, post #25

Dziś możemy podać wstępne oszacowania dotyczące wejściówek na imprezę. Bilety będą do nabycia poprzez portal bilety24.pl lub w kasie ośrodka Scena Muzyczna GAK w dniu imprezy.
Planowane ceny biletów (opublikowane przez SM-GAK):

* RK + pokazy + wykłady: 5 zł
* Koncert + noc z demoscena: 30 zł, 5 zł dzieci do 10 roku życia
* RK + koncert + noc z demosceną: 35 zł, 7 zł dzieci do 10 roku życia
* Karnet dla wystawców(!): 20 zł

!: Wystawca - liczy się od 3ch "jednostek centralnych" w górę - kto nie rozumie tego zapisu - raczej nie jest zainteresowany tego typu imprezą wink
Zapraszamy!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem