Komentowana treść: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok
[#1] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok
Jestem tego wart. Super prezent na Gwiazdkę! OK



Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 12:22:57 przez Dopuser
[#2] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok
Hej, a ja mam pytanie. Ponieważ lubię dużo pisać, myślę o napisaniu książki nt. programowania na Amidze i w związku z tym mam pytanie: czy jesteście zainteresowani wydaniem takiej książki? Amigazyn jest wspaniałym miejscem dla prowadzenia kursu, ale te trzy-cztery strony na trzy miesiące nie pozwalają mi omówić wszystkich ważnych kwestii. W książce byłoby jak znalazł. Dziękuję za odpowiedź.
[#3] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Hexmage960, post #2

czy jesteście zainteresowani wydaniem takiej książki?

To bardzo dobry pomysł. Dalej najlepiej będzie porozmawiać na privie.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 13:16:11 przez tOMashBe
[#4] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@tOMashBe, post #3

No to fantastycznie! Odpowiedziałem na Twoją prywatną wiadomość. Książka będzie znakomitym uzupełnieniem kursu z Amigazynu, bo znajomość asemblera przyda się przy lekturze książki.

Książka będzie opisywać poszczególne składniki systemu i sprzętu komputerów klasy Amiga i sposób ich oprogramowania. Znajomość C, E lub asemblera będzie wymagana.
[#5] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Dopuser, post #1

Pięknie :)
[#6] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Hexmage960, post #4

Ja też się cieszę Starajmy się promować Amigę, a będzie nas więcej.
[#7] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Hexmage960, post #4

Kolego Minniat jak zaczniesz teraz pisac ksiazke (a pisanie ksiazki to nie jest artykul na dwie strony do PPA), to nastepna gre ukonczysz za 15 lat a wtedy amigowanie moze juz nie istniec..

Proponuje zebys jednak skupil sie na pisaniu gier o ile jeszcze masz to w planach, a pisanie ksiazek zostaw komus innemu ok, racja
[#8] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok
Za 15 lat to bedzie dopiero rozkwit amigowania ;).
[#9] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@selur, post #7

A ja Ci proponuje zebys skupil sie na swoich planach.
[#10] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Amnes, post #9

Akurat kolega Selur, choć jaki jest każdy widzi to swoje plany doprowadza do końca. Natomiast los projektów typu "Nurek", "Arcymag", "Robbo", "Krasnolud-w-kopalni" (nie wiem jaki był oficjalny tytuł, o ile był), "DE do tworzenia gier", czy "tuwstawićmójnowyenginektóryterazjużbędziesuper" pozwala mieć poważne wątpliwości, czy książka autorstwa kolegi Hexmage faktycznie powstanie (czego z całego serca koledze życzę).
[#11] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@recedent, post #10

Prawdziwych amigowcow poznaje sie nie po tym jak zaczynaja, tylko po tym jak koncza ok, racja
[#12] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok
Jaki jest tym razem nakład Amigazynu?
[#13] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@recedent, post #10

Wlasnie a co z tymi gierkami ?,bo ja w sumie sie nudze i moglbym jakby mi sie chcialo dokonczyc je,tylko musialbym miec jakies info,to do kogo z tym mam uderzyc ?.
[#14] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@PopoCop, post #12

500 egz.
[#15] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@SzaryWilk, post #13

Jak sie nudzisz to napisz ksiazke o asemblerze 68k...
[#16] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@SzaryWilk, post #13

Masz na myśli gry kolegi Hexmage? To chyba do niego trzeba pisać
[#17] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@tOMashBe, post #16

No i o to mi chodzilo ;).Juz napisalem do niego zobaczymy co z tego bedzie ;).
[#18] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@SzaryWilk, post #17

Jak to co?

Minniat napisze ksiazke o Szarym Wilku, ktory pisal ksiazki o grach w AMOSie szeroki uśmiech
[#19] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@SzaryWilk, post #17

@SzaryWilk: otrzymałem Twoją wiadomość. Wiedz, że chętnie nawiążę z Tobą współpracę przy programowaniu. Więcej napiszę w odpowiedzi na Twój list.

--
No i po raz kolejny Wasze wypowiedzi wywołały u mnie zażenowanie.

Żeby odpowiedzieć na Wasze zarzuty, musiałbym się uzewnętrznić i po raz kolejny mówić o moich problemach (choroba etc.).

Nie zrobię tego teraz, bo zawsze wiąże się to z tą samą reakcją Selura.

Na wszystko jest jeszcze za wcześnie, moje projekty są póki co w powijakach, ale staram się systematycznie je rozwijać.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 10:38:53 przez Hexmage960
[#20] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Hexmage960, post #19

To niepotrzebnie sie zazenowujesz. Po prostu jesli chcesz pisac gry to powinienes pisac gry a nie teraz brac sie za ksiazki.

Teraz po tylu latach zdobywania wiedzy o programowaniu nagle chcesz zmienic "branze". To jest bez sensu... chyba, ze wierzysz w to, ze uda ci sie podzielic czas na pisanie ksiazki, gry, zycie, studiowanie itp.. itd.. sporo tego jak na 24h/dobe i raczej czasu nie rozciagniesz, wiec na cos sie trzeba zdecydowac.
Sam wiem jak jest doskonale. Walcze z jedna gra miesiacami, ktorej nie moge ukonczyc, bo mam raptem kilka dodatkowych rzeczy na glowie i wiem doskonale, ze skupianie sie na wielu rzeczach powoduje brak efektow w jakiejkolwiek dziedzinie.
Jako zapalony gracz zycze ci ukonczenia twoich gier a nie ksiazki, ale zrobisz oczywiscie jak uwazasz. A moja wypowiedz potraktuj jako rade a nie jako zarzut.
[#21] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@selur, post #18

Selur to moze ty napisz ksiazke o nas ;) i sprzedaj za 99 orio,albo zrob jak a e lon za 999 orio ha ha ha,a nie siedzisz na ami d.Zapraszam na moja strone tam sa artykuly o pisaniu gier na amige w amosie.Selur nie wiem czy jestes w stanie to pojac ale mozna robic jedno i drugie tylko nie wiem czy twoja wyobraznia da rade.

www.arturgralla.pl dzial artykuly/amiga/amos ;).

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 13:23:24 przez SzaryWilk
[#22] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@SzaryWilk, post #21

Mam kiepska wyobraznie, bo nawet nie potrafie kliknac w linka ktorego zamiesciles
Ksiazki nie napisze, bo bym musial pozniej wszystkim autografy z dedykacja dawac a ja nie mam tyle czasu na pierdy
[#23] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@selur, post #22

kopiuj wklej miszczu ;).
[#24] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@selur, post #20

zgadzam sie z Selurem. najpierw gry potem ksiazka :)
[#25] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@twardy, post #24

Ale przecież Gry to nie Książka, zawsze można pisać gry a w miedzy czasie pisać książkę jak te gry się piszę.
[#26] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@amizet, post #25

Albo gry lewą ręką, a książkę prawą
[#27] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@recedent, post #26

A do tego ustami malowac grafike w Deluxe Paincie a stopami komponowac muzyke w ProTrackerze ok, racja
[#28] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@selur, post #27

Skoro amiga wyposazona jest w multitasing to dlaczego nie maja tego samego robic jej uzytkownicy.
[#29] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok
Jak tam wysyłki idą? Wysłane już wszystko?
[#30] Re: Wysyłka książek i nowości na Nowy Rok

@Tomski, post #29

Część paczek jest wysłana, niektóre już nawet dotarły, ale na pewno wysyłki będą realizowane jeszcze przez cały najbliższy tydzień. Zresztą za każdym razem wysyłki trwały ok. 10 dni, więc to nic nowego. Weźcie proszę pod uwagę, że mamy do wysłania kilkaset paczek, a wysyłają tylko dwie osoby, więc chwilę to musi potrwać. Cierpliwości, wszyscy dostaną swoje książki


Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 19:26:09 przez tOMashBe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem