Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D

  • Opis

...bo nie samą Amigą człowiek żyje.

zamieścił: _arti

data: 2014.12.30 23:14

kategoria: Sprzęt / _arti

rozdzielczość: 640x947

odsłon: 206

komentarzy: 6

Ocena użytkowników: 4.5 (oceniających: 8)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D
Teraz dopiero możesz porównać pracę prawdziwego Maka i emulowanego na Amidze :) Z chęcią poczytam o rezultatach. Tak czy inaczej, 5 poszło za wytrwałość w kolekcjonowaniu emulatorów sprzętowych Shapeshiftera/Basiliska/Fusiona/iFusiona.
[#2] Re: Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D

@Sir_Lucas, post #1

Na szybszych Amigach widać wyraźną przewagę emulatora (060, karta graficzna). Na wolniejszych (AGA), widać przewagę prawdziwego Maczka, jeśli chodzi o odświeżanie grafiki... i nawet 060 na Amidze tu nie pomaga. Niektóre rzeczy zaś chodzą o wiele lepiej na prawdziwym Maku (040/33MHz) niż na 060 pod emulatorem, np. taki Duke Nukem 3D.
[#3] Re: Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D

@_arti, post #2

To jest kwestia braku porządnego wsparcia dla QuickDraw pod ShapeShifterem. Dodatkowo karty graficzne na Zorro II aboslutnie nie nadają się do grania pod emulowanym Mac OSem nawet przy podkręconej 060. Jedyne gry, w które lubię grać pod emulatorem to Sim City 2000 (najlepsza wersja tej gry jest właśnie na Mac OSa) i Master Of Orion z racji tego, że można grać w bardzo wysokiej rozdzielczości (1600x1200). Jako że gry są dość statyczne i jedyne przycinki pojawiają się przy przewijaniu mapy, gra się naprawdę fajnie.
[#4] Re: Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D

@_arti, post #2

a wolniejszych (AGA), widać przewagę prawdziwego Maczka


Aj waj, jak mogłeś nazwać czipset AGA "wolniejszym"?
[#5] Re: Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D
może potrzebujesz do kpl. makową drukarkę?
[#6] Re: Moje sprzętowe emulatory ShapeShiftera :D

@dez3, post #5

Jeśli to jest drukarka, która działa i można do niej jeszcze dokupić taśmę lub uzupełnić tusze, to czemu nie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem